Cieszyn - trasy dla szybkich

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Cieszyn - trasy dla szybkich

Post autor: pz34 » wt maja 22, 2012 4:20

Hej. Jadę na szkolenie z pracy i biorę plecak z rolkami. Da sie tam gdzieś posmigać?
Pozdrawiam
Łukasz

trust_no_one
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: wt października 28, 2008 4:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Żory

Re: Cieszyn - trasy dla szybkich

Post autor: trust_no_one » wt maja 22, 2012 8:48

Co prawda nie jeździłem tam ale będąc ostatnio zauważyłem, że znalazłoby się miejsce. Otóż zaparkowałem obok zamku i widziałem, że wzdłuż Olzy w kierunku NW prowadziła ścieżka rowerowa z równym asfaltem. W drugą stronę jest deptak i tam jeździł ktoś. Myślę, że możnaby wykorzystać trasę, na której odbywał się bieg cieszyński, tzn od mostu granicznego do Mostu Wolności po obu stronach granicy - pętla 2km.
50°05'46.29" N
18°41'50.58" E

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Cieszyn - trasy dla szybkich

Post autor: pz34 » pn czerwca 04, 2012 3:06

Byłem, zdobyłem;)i wróciłem. Rzeczywistość jest taka, że w Cieszynie faktycznie jest około 1,5 km asfaltu (+ przejazd przez dwa mosty, więcej hamowania niż jazdy) dla rolkarzy. Tyle, że trasa po której można jeździć jest placem zabaw dla okolicznych młodych mam i tatusiów. To i tak cud że w tak usytuowanym mieście znalazł sie kawałek płaskiego asfaltu. Niedobór miejsc do ciężkiego treningu symulującego maraton rekompensuje towarzystwo miejscowych rolkarek fitnesików po obu stronach Olzy.
Pozdrawiam
Łukasz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Śląskie”