Może doradzicie jak zacząć

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

patrysiek79
Posty: 20
Rejestracja: ndz marca 29, 2009 11:24

Może doradzicie jak zacząć

Post autor: patrysiek79 » ndz marca 29, 2009 11:41

Cześć, dostałem rolki Powerslide R2 z szyną 3x100, 1x90. I wszystko było by OK gdybym wcześniej śmigał na takim sprzęcie i nie chodzi tu o rolki do jazdy szybkiej tylko wogóle o rolkach. Wyszedłem sobie raz popróbować i nawet w niecałą godzinke chwyciłem jedna glebę i to nie w pełnym znaczeniu lotnego orła ;). Z tego co czytam to powinienem zacząć od mniejszych kółek, rozważam zakup rolek z wymienną szyna np. 4x90 i podmiankę. Wystartowałem i po zimie śmigam też na nartorolkach i może w tym wypadku warto przeczekać- przemęczyć i samo przyjdzie. Mam też pytanko o sztywność w stawie skokowym- czy na początku każdego tak gnie? Tu przyzwyczajenia z biegania czy rowerka jednak dają znać- ten problem nie występuje :)

Awatar użytkownika
bobik
Czterokółkowiec
Posty: 67
Rejestracja: ndz listopada 09, 2008 9:07
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Może doradzicie jak zacząć

Post autor: bobik » pn marca 30, 2009 12:19

Witaj

Rolki Powerslide R2 to świetne rolki.
http://www.skatelogforum.com/forums/sho ... .php?t=960

Osobiście nie mam doświadczenia w takim typie rolek ale jestem zdania byś nie pozbywał się takich maszyn.

Ja zacząłem na rolkach o kołach 90mm i wyższym bucie.
Są super na dłuższe dystanse jak również na wysokie górki.

Jednak najlepiej mi się jeździ na kołach 80mm i rolkach do freeride.

Chyba najlepszym wyjściem dla Ciebie będzie kupno innych rolek fitness lub freeride, dużo treningu a następnie
wyciągnięcie tych maszyn z szafy.

Taki sprzęt wywołuje podziw we mnie.
Pozdrawiam
Jacek

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Może doradzicie jak zacząć

Post autor: MirekCz » pn marca 30, 2009 12:31

Niski but to nie jest dobre miejsce na start, ale jak jesteś mocno zdecydowany to da się to zrobić ;)
Właściwie możesz albo kupić mniejsze kółka i jakiś setup 3x90 1x80 zrobić albo kupić tymczasowo jakieś rolki rekreacyjne (4x84?) i przez rok na nich nauczyć się solidnie jeździć.
Start na niskim bucie i do tego jeszcze z takimi kółkami to będzie męczarnia na początku i o ile nie jesteś zdesperowany pod względem gotówki to nie polecam. Rok na fitnessach i będzie ok.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Może doradzicie jak zacząć

Post autor: Agent_L » pn marca 30, 2009 12:44

Yyy, czyż szyna z 2 kółkiem 90mm nie służy temu aby palce były (prawie) tak nisko jak w szynie 4x90mm? A pięta zawsze jest wyżej. Zmiana szyny na 4x90 może być ledwo zauważalna.
Raczej dokup wysoki but do setkowej szyny niż zaczynaj od niskiego buta z choćby najniższą szyną.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”