potrzebne DOBRE skarpety

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: potrzebne DOBRE skarpety

Post autor: bj43 » śr listopada 13, 2013 5:24

dsu1 pisze:... w zimowych warunkach nie schną tak szybko jak latem
Te skarpety niewiele mają wspólnego z bawełną i schną błyskawicznie.
Można też jeździć bez skarpet, wtedy nie ma problemu z praniem i suszeniem. Widziałem kiedyś w Zakopanem (COS) zawodnika trenującego bez skarpet na łyżwach szybkich z klapami. Twierdził, że bez skarpet ma lepszą kontrolę nad łyżwą, a zimno mu nie przeszkadza.
Pozdrawiam.

dsu1
Posty: 25
Rejestracja: wt września 10, 2013 3:49
Moje rolki: Schankel Blade + Litemax 3x110
Jeżdżę od: 02 maja 2013
Lokalizacja: Szczecinek

Re: potrzebne DOBRE skarpety

Post autor: dsu1 » śr listopada 13, 2013 11:10

bj43 pisze:
dsu1 pisze:... w zimowych warunkach nie schną tak szybko jak latem
Te skarpety niewiele mają wspólnego z bawełną i schną błyskawicznie.
Można też jeździć bez skarpet, wtedy nie ma problemu z praniem i suszeniem. Widziałem kiedyś w Zakopanem (COS) zawodnika trenującego bez skarpet na łyżwach szybkich z klapami. Twierdził, że bez skarpet ma lepszą kontrolę nad łyżwą, a zimno mu nie przeszkadza.
Te skarpety i strój w jakim jeżdżę i biegam piorę po każdym treningu w programie sport z obniżoną tem. i delikatnym odwirowaniem - nie wieszam ich na kaloryferze bo to niszczy materiał - o ile stój wysycha szybko to skarpetki są jeszcze delikatnie wilgotne na drugi dzień - oczywiście nie ma problemu latem kiedy pranie można powiesić na zewnątrz - a co do skarpet to moim zdaniem dobrze kompresują stopę - stopa jest zwarta i tworzy monolit ze skarpetą więc chroni przed obtarciami - co do kontroli nad stopą nie nie zauważyłem żeby noszenie x-socks powodowały mniejszą kontrolę wręcz odczucia są zgoła odmienne . Ci co nie mieli tych skarpet na nodze i nie jeździli w nich dłużej niż 2 godz nie powinni się w ogóle wypowiadać - ja zakładając je na nogę zapomina o tym że mam skarpetę i oto właśnie tu chodzi - bj43 jeździłeś w tych skarpetkach ?

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: potrzebne DOBRE skarpety

Post autor: bj43 » śr listopada 13, 2013 12:15

Skarpety x-socks są rewelacyjne, wszyscy o tym wiemy. Sam zamierzam kupić kilka par u Zico.
Teraz jeżdżę w krótkich Nike, niewiele wystających powyżej krawędzi niskiego buta - dostałem je w pakiecie startowym na jednym z maratonów, nie pamiętam już na którym. Mają tę cechę, że robią wrażenie suchych, nawet po kilku godzinach jazdy czy wyjęciu z pralki. Ponadto nie mają szwów o okolicy palców i dobrze trzymają się stopy - nie zsuwają się do buta.
Buty zawodnika, o którym wspomniałem, to były custom'y - nie miały wyściółki wewnętrznej i idealnie przylegały do stopy. Ponieważ nie miały wyściółki, nie było problemu z ich myciem, nawet po każdym treningu.
Pozdrawiam.

dsu1
Posty: 25
Rejestracja: wt września 10, 2013 3:49
Moje rolki: Schankel Blade + Litemax 3x110
Jeżdżę od: 02 maja 2013
Lokalizacja: Szczecinek

Re: potrzebne DOBRE skarpety

Post autor: dsu1 » śr listopada 13, 2013 3:18

Właśnie wróciłem z treningu biegowego - nigdy tych skarpet nie zakładałem do biegów - ale chyba od dziś zacznę regularnie - pomimo tego że są to skarpety do speed skate to do biegania nadają się znakomicie - po 1h20'' biegu sucha stopa góra ponad kostką trochę wilgotna ale to chyba dlatego że na skarpetę naciągnięte były spodnie przylegające :D

dsu1
Posty: 25
Rejestracja: wt września 10, 2013 3:49
Moje rolki: Schankel Blade + Litemax 3x110
Jeżdżę od: 02 maja 2013
Lokalizacja: Szczecinek

Re: potrzebne DOBRE skarpety

Post autor: dsu1 » czw listopada 14, 2013 12:52

bj43 - wyprałem po południu wczoraj swoje x-socksy, dokładnie teraz sprawdzałem i są jeszcze mokre - więc nie schną błyskawicznie tak jak pisałeś :)

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: potrzebne DOBRE skarpety

Post autor: bj43 » czw listopada 14, 2013 8:57

dsu1 pisze:bj43 - wyprałem po południu wczoraj swoje x-socksy, dokładnie teraz sprawdzałem i są jeszcze mokre - więc nie schną błyskawicznie tak jak pisałeś :)
To zależy od temperatury i względnej wilgotności powietrza. U mnie w łazience jest bardzo suche, ciepłe powietrze, dobra wentylacja i wszystko schnie błyskawicznie, nawet bawełna.
Spróbuj suszyć na kaloryferze, dla bezpieczeństwa podłóż ręcznik.


Skarpetki do jazdy szybkiej na rolkach X-Socks Skating Pro, o których mówimy, w/g opisu w sklepie Zico są wykonane z następujących materiałów, cytuję:

"Materiały i wykonanie:

Techn. Composition
37% SkinNODOR
22% Robur™
21% Nylon
17% Mythlan™
3% Elastane

Material
80% Nylon
17% Polypropilene
3% Elastane"

Nie wiem, który skład jest poprawny, ale jak widać nie zawiera bawełny, która schnie najdłużej. Może masz bawełniane podróbki, a dobre wrażenie to tylko efekt placebo?
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”