Monitor parametrów treningu

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Monitor parametrów treningu

Post autor: zico » ndz listopada 21, 2010 9:50

Luzak19:57 pisze:Adm., poproszę o "podświetlenie następnych gwiazdek". Ja nie potrafię :oops:
Bardzo ciekawy temat :)
Pozdro.
Za ikoną CYTUJ masz ikonkę "kciuka" - klikasz i są. Oczywiście dotyczy to stylu prosilver.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Mrmysterious
Air Force One
Posty: 128
Rejestracja: pt marca 07, 2008 10:15
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Monitor parametrów treningu

Post autor: Mrmysterious » ndz listopada 21, 2010 3:20

Dla mnie osobowo Garmin to najwyzsza/najlepsza polka urzadzen mobilno/sportowych z GPS-em.

Owszem bezwglednie prym w pulsometrach wiedzie POLAR i Garminom dalego do niego w profesjonalnych opcjach, lecz dla amatora ma ich tak duzo, ze czasami az za wiele ;-)


ale/ale....

Chcac miec "all in one" nic na swiecie nie pobije Garmina, a rozwiazania w stylu Polara, ze mamy dodatkowy GPS, ktory wymaga pamietania o zabraniu go , gdzies przymocowania & etc...

Zabawe z GPS zaczalem kilka lat temu (podobnie jak Wolf) od roznego oprogramowania na PDA HTC i... z uwagi na niedoskonalosci takowych rozwiazan przeszedlem na Garmina model 305.

Uzywalem go rok i owszem denerwujacym w nim byl fakt przy zakladaniu rak z tylu nieswiadomie wlaczania go lub tez zaliczania okrazenia, sposobem na to jest zakladanie go odwrotnie dolem do przegubu i wtedy unika sie tych problemow, a spowodowane jest to faktem, ze modele 205, 305 nie posiadajaca opcji blokowania przyciskow.

305 sprzedalem Koledze z Naszego Klubu i z zadowoleniem uzywa go On do dzisiejszego dnia bardzo sobie go chwalac.

Sam kupilem 405/HRM Black, ktory jest o kilka krokow do przodu przed 305. :-)

Jest wielkosci normalnego zegarka i mozna go nosic jako zegarek wylaczajac wczesniej tylko GPS i bateria wtedy wystarcza na kilka tygodni z wlaczonym GPS-em w zaleznosci 4-8 godzin (od terenu, gdyz w miescie gorzej z uwagi na zageszczenie budynkow i szukaniem caly czas innych satelit) ma dotykowa koronke sterujaca, ktora odmowila mi np posluszenstwa w jezdzie w deszczu, lecz samo urzadzenie dzialalo dobrze i zapis byl poprawny, a nie moglem tylko zmieniac opcji, a jeszcze nie wiedzialem wtedy (to byly me pierwsze kroki z 405) ze mozna sobie ustawic wyswietlenia czego sie chce automatycznie i sam Garmin przelacza w okreslonym czasie ekrany z danymi.

Ma oczywiscie o wiele wiecej funkcji niz 305, lecz oczywiscie naistotniejsza to mozliwosc blokowania przyciskow, przesylanie danych do/z komputera bezprzewodowo(jak znajdziemy sie tylko w zasiegu urzadzenia samo sie komunikuje z kompem) zreszta wiecej i porownanie modeli ponizej :

https://buy.garmin.com/shop/compare.do? ... duct=11039

Minusy 405 ? :twisted:

Jeden podstawowy, ze trzymajac reke z tylu i chcac sprawdzic dane mamy przez chwile brak odczytu pulsu (sekunda-dwie) a co najdziwniejsze przy odczycie zapisu wszystko jest poprawnie i w jak najlepszym porzadku, reklamowalem to nawet u producenta myslac, ze moj model jest uszkodzony, ale okazalo sie, ze inni korzystajacy z 405 maja ten sam problem nie przeszkadzajacy jednak w zadnym stopniu w uzywaniu. :mrgreen:

Najwazniesjze teraz :

Na Pucharze Slaska w Gliwicach "wyglebilem" tak nieszczesliwie, ze uderzylem centralnie Garminem 405 w asfalt i caly wyswietlacz rozsypal sie w drobny mak caly korpus zegarka sie gleboko zarysowal i peklo mocowanie paska (urwal sie kawalek tegoz mocowania))...

Skontaktowalem sie z centralna infolinia Garmina chcac sie zorientowac czy aby naprawa bedzie oplacalna i .....

PRZEZYLEM SZOK !!!! :oops:

Mily Pan powiedzial mi :

"podaje Panu numer reklamacji/zgloszenia, prosze wyslac urzadzenie pod wskazany adres serwisowy do Szczecina i do dwoch tygodni otrzyma Pan nowe urzadzenie..."

Ja zrozumialem, ze nie dotarlo do niego, ze ja z mej winy uszkodzilem Garmina 405 i powiedzialem po raz drugi, ze sie wywrocilem i pekl mi wyswietlacz urwalo sie zapiecie paska i to moja wina, a chcialbym znac teraz cene przyblizona naprawy by uniknac nieporozumienia przy otrzymaniu nowego nie znajac kosztow do zaplaty ...

Pan rozesmial sie i powiedzial :

"prosze pana fajnie, ze sie Pan przyznaje po raz drugi, ze uszkodzenie nastapilo z panskiej strony, lecz jak juz panu powiedzialem panskie urzadzenie ma dwuletnia gwarancje i my przewidujemy mechaniczne uszkodzenia z uwagi iz jest ono przeznaczone do przeroznych sportow i ZAWSZE wymieniamy na nowe !!!

To jest wlasnie firma !!! placimy niemalo za ich urzadzenia, lecz powiedzcie mi ktora firma da Wam cos nowego jezeli uszkodziliscie to z Waszej winy :-)

a przepraszam zapomnialem :

Ci ktorzy mnie znaja osobiscie wiedza, ze schudlem ponad 30 kg w krotkim okresie czasu, kiedys juz wczesniej majac zamiar zgubic kilogramy kupilem sobie profesjonalna wage firmy Tanita, ktora ma dzisiatki "bajerow" miedzy innymi pomiary masy miesni, ilosc tluszczu, pomiar wody w organizmie, masa kosci, wiek metaboliczny i wiele/wiele wiecej ....

Wagi nie sa tanie, ale/ale maja taki potencjal mozliwosci, ze hejjjjjjjjjj....

http://tanita.sportkonsulting.pl/go/ac/521/tanita.htm

Nagle waga przestalka dzialac (cos z wyswietlaczem) bylo kilka tygodni po gwarancji i ....

Uslyszalem od pracownika, ze ma dla mnie przykra wiadomosc ;-), gdyz tego modelu juz nie maja na stanie, a jezeli chce nowa wage to musze doplacic 24 zlote za o wiele nowszy i bardziej rozbudowany model.

Reasumujac to sami widzicie, ze warto jednak kupowac pewne urzadzenia, ktore wydaja sie drogie w stosunku do konkurencji, ale jak widac powyzej ta cena nie bierze sie z przypadku, gdyz przy awariach mozna otrzymac nowe urzadzenia.

Tak przy okazji ma do sprzedania wlasnie model Garmin 405 kupiony 30 kwietnia 2010 wiec jeszcze na gwarancji do 29.04.2012.

Jest to calkowicie nowy nieuzywany zegarek, gdyz jak pisalem otrzymalem go w zamian za uszkodzony i nie zalozylem do dnia dzisiejszego, gdyz kupuje model xt310 glownie z jednego powodu iz kontaktuje sie rowniez bezprzewodowo z modelem mej nowej wagi Tanita, a 405 nie ma takowej mozliwosci.

405 jest zafoliowana jeszcze nie uzywana z kompletem dokumentow oczywiscie z jednym ale :

otrzymalem tylko sam nowy zegarek (tylko on byl wysylany) natomiast opaska do pomiaru tetna jest uzywana i moge dokupic nowa nie smigana opaske, opuscic na takowa, a samego Garmina 405/HRM Black (z uzywana opaska lub nowa) z uwagi na brak juz pelnej dwuletniej gwarancji sprzedam okolo 30 % ponizej ceny producenta.

Oferty na priv lub e-mail
zycze wiatru w plecy ... ;-)

www.KKSW-KRAK.pl

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Monitor parametrów treningu

Post autor: zico » ndz listopada 21, 2010 8:09

No to zapodałeś Jacku - właśnie też miałem już pisać o tym w miarę nowym modelu 405, ale już nie muszę - niszczy prawie wszystko! :) To prawie ma się tylko do zapisu danych każdego uderzenia serca oraz odstępu pomiędzy każdymi uderzeniami serca - ale to już inna półka, bardziej dla "badaczy" serca.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Monitor parametrów treningu

Post autor: Luzak19:57 » pn listopada 22, 2010 7:42

zico pisze:
Luzak19:57 pisze:Adm., poproszę o "podświetlenie następnych gwiazdek". Ja nie potrafię :oops:
Bardzo ciekawy temat :)
Pozdro.
Za ikoną CYTUJ masz ikonkę "kciuka" - klikasz i są. Oczywiście dotyczy to stylu prosilver.
Już nie "muszę", wszystkie podświetlone. :) :wink:
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Monitor parametrów treningu

Post autor: Krzysztof » pn listopada 22, 2010 5:18

zico pisze:No to zapodałeś Jacku - właśnie też miałem już pisać o tym w miarę nowym modelu 405, ale już nie muszę - niszczy prawie wszystko! :) To prawie ma się tylko do zapisu danych każdego uderzenia serca oraz odstępu pomiędzy każdymi uderzeniami serca - ale to już inna półka, bardziej dla "badaczy" serca.
Rzeczywiście GARMIN 405 nie jest w stanie zmierzyć odstępu pomiędzy każdym uderzeniem serca, jak również nie jest w stanie zmierzyć załamka T - ale po co to komu, :wink: poza hobbystami oczywiście.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Monitor parametrów treningu

Post autor: waluś » pn listopada 22, 2010 6:07

Ja poczekam jak wypuszczą ten model z EKG
:D

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Monitor parametrów treningu

Post autor: Toudi » pn listopada 22, 2010 9:46

Krzysztof pisze: Rzeczywiście GARMIN 405 nie jest w stanie zmierzyć odstępu pomiędzy każdym uderzeniem serca, jak również nie jest w stanie zmierzyć załamka T - ale po co to komu, :wink: poza hobbystami oczywiście.
I tu się kolego mylisz : :!:
Otóż, jeśli zdarza mi się biegać, to często biegam po jedzeniu.
A jak się biega po jedzeniu, to czasami, jelito chce sobie westchnąć.
Pewien jestem, że to podnosi chwilowe ciśnienie krwi, więc aby zbytnio nie forsować serca, lepiej byłoby oczywiście trafić pomiędzy uderzeniami serca.
Ja mam sprzęcik marnej klasy i strzelam na chybił-trafił.
Przy moich obciążeniach treningowych to jeszcze nie jest wielki problem ale ci, którzy często i ciężko trenują po jedzeniu, na pewno docenią zalety.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Monitor parametrów treningu

Post autor: Krzysztof » wt listopada 23, 2010 11:02

Przecież napisałem, że poza hobbystami.
I dlatego też ja po jedzeniu nie biegam. Znaczy w ogóle nie biegam, bo jak widać sprzęt do biegania po jedzeniu się nie nadaje :D
A może by tak przed bieganiem po jedzeniu tabletka na obniżenie ciśnienia.
I tu widać, jak ważny jest trening przy niskim ciśnieniu, czyli wysoko w górach. Łatwiej wyrównać ciśnienie z jelit z ciśnieniem zewnętrznym.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: Monitor parametrów treningu

Post autor: wolf1971 » wt listopada 23, 2010 7:55

:D :D :D i zdecydowałem się na 305. Dzisiaj trochę pobiegałem wg. wskazań zabaweczki i muszę przyznać, że super sprawa. Tylko zaprogramować cykl treningowy, mieć czas, zdrowie i naprzód :lol: Dzięki wszystkim za pomoc Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”