Elan vs Head (Abec 7) na początek, które wybrać?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

yanaek
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 14, 2011 7:03
Jeżdżę od: 02 sty 2011

Elan vs Head (Abec 7) na początek, które wybrać?

Post autor: yanaek » sob maja 14, 2011 7:09

Witam, szukam rolek do jazdy fitness. Wprawdzie nie jeździłem od ok. 10 lat ;) ale myślę, że dam sobie radę od razu na takich, a nie jakichś początkujących, no ale przejdźmy do tematu:

szukam dobrych jakościowo rolek, ale też nie mam czasu szukać za daleko i za długo, stąd wybór padł na dwa modele dostępne w Selgrosie ;) chyba w dobrej cenie.

Elan , za ok. 235zł chyba dokładnie takiej jak w tej aukcji : <nie podajemy linków>/rolki-elan-abec-7-r-4 ... 20572.html , kółka 84mm - 82A, Abec 7
Head, za ok. 244zł dokładnie te XJ6 <nie podajemy linków>/rolki-meskie-head-xj6 ... 91523.html , kółka 90mm - 82A, Abec 7

Ktoś już pisał na forum, że te Heady są strasznie wolne.

Nie wiem też, czy lepiej brać rolki z wyższą cholewą (Elan), czy nieco niższą (Head XJ6).

Ceny mi odpowiadają, pytanie tylko które z nich będą lepsze ogólnie.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Elan vs Head (Abec 7) na początek, które wybrać?

Post autor: zico » sob maja 14, 2011 7:40

yanaek pisze:szukam dobrych jakościowo rolek....

Elan , za ok. 235zł chyba dokładnie takiej jak w tej aukcji : <nie podajemy linków>/rolki-elan-abec-7-r-4 ... 20572.html , kółka 84mm - 82A, Abec 7
Head, za ok. 244zł dokładnie te XJ6 <nie podajemy linków>/rolki-meskie-head-xj6 ... 91523.html , kółka 90mm - 82A, Abec 7
W powyższych cenach to nie są dobre jakościowo rolki.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
citrina
Posty: 27
Rejestracja: sob marca 27, 2010 9:46
Moje rolki: Activa XT
Jeżdżę od: 28 mar 2003
Lokalizacja: Poznań

Re: Elan vs Head (Abec 7) na początek, które wybrać?

Post autor: citrina » sob maja 14, 2011 11:27

Jeżeli lubisz kruszące się kółka to Heady będą idealne :)

Istotą rolek fitnessowych jest to, że są lepsze od rekreacyjnych/dla początkujących, a tymczasem na dobrych rekreacyjnych będzie się znacznie lepiej jeździło niż na tych co podałeś. A i tak trzeba szykować troszku większe pieniądze. Za rekreacyjne w sezonie od 400 zł, fitness ok. 600 zł np. Rollerblade Crossfire.

Warto dopłacić jeśli to ma naprawdę sprawić przyjemność. I kupić w jakim porządnym sklepie, gdzie jakby co można liczyć na jakąś gwarancję... bo w selgrosie to wątpię :)
Nasze punkty widzenia pokrywają się. Idzie tylko o to, który który pokrywa. [Stanisław Jerzy Lec]

yanaek
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 14, 2011 7:03
Jeżdżę od: 02 sty 2011

Re: Elan vs Head (Abec 7) na początek, które wybrać?

Post autor: yanaek » ndz maja 15, 2011 6:51

ok dziękuję, zatem trzeba będzie jeszcze poszukać ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”