suszenie rolek po deszczu

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

suszenie rolek po deszczu

Post autor: pz34 » ndz lipca 31, 2011 11:22

Cze. Jak w temacie. Dużo pada i chcąc nie chcąc jeżdżę ostatnio w wodzie. W sumie to nawet podoba mi się to bo trzeba trzeba dużo więcej uwagi zwracać na technikę jazdy niż normalnie, czyli przy suchym asfalcie. Zakładam starte niebieskie "kisielki" i łożyska i heja na asfalt. Tylko pytanie czy moje racemachine nie rozkleją sie po kilku tygodniach takiej jazdy.

Pozdrawiam
Łukasz
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: suszenie rolek po deszczu

Post autor: zico » ndz lipca 31, 2011 11:29

Nie, nie powinny się rozkleić. Ważne jest jednak, aby swobodnie wysychały bez żadnych dodatków typu: grzejnik, suszarka, piekarnik... :twisted: Trochę dłużej będzie trwać wysychanie, ale będzie ok. Czasami jest tak, że stają się przynajmniej na początku niezbyt miłe w ubieraniu - tak jakby materiał wewnętrzny sztywniał, ale przechodzi to po jakimś czasie.

Faktycznie super ćwiczy się technikę - musi wejść więcej prowadzenia rolki niż siły pchania! :)

Cóż życzyć - tylko pogody i suchego!
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Dantierre
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: ndz lipca 03, 2011 8:12
Moje rolki: rollerblade spark alu /twister
Jeżdżę od: 01 paź 2010

Re: suszenie rolek po deszczu

Post autor: Dantierre » ndz lipca 31, 2011 12:28

Mnie też przez myśl przeszło aby jeździć w deszczu. Już mnie skręca jak widzę deszcz za oknem. Jednak uznałem, że trochę szkoda mi roleczek. Z drugiej strony jakby nie nadawały się do jazdy to szybciej kupiłbym skorupę 8)

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: suszenie rolek po deszczu

Post autor: pz34 » ndz lipca 31, 2011 2:39

Dziś znowu jeździłem po wodzie. Trzeba uważać na znaki na jezdni bo są śliskie. Kompletnie mi nie przeszkadza deszcz i mokry asfalt. Muszę wymyślić tylko jakieś chla-paki na pierwsze i ostatnie koła;) W kołach mam stare i huczące łożyska abec i co ciekawe tak się te łożyska rozkręciły, że po dobrym zakręceniu kółkiem mija 1,5 minuty zanim się ono zatrzyma. Jeżeli chodzi o prędkości to wszystko ok, rozkręcam się ponad 30 bez problemu ale można zapomnieć o gwałtownych, silnych przyśpieszeniach. A jak się rozkleją to będę miał argument by wreszcie kupić zestaw 4x110.

Pozdrawiam
Łukasz
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
trev79
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: wt maja 08, 2012 9:35
Moje rolki: Spark XRC
Jeżdżę od: 15 maja 2012
Lokalizacja: ZMC

Re: suszenie rolek po deszczu

Post autor: trev79 » ndz maja 27, 2012 2:00

Dziś mnie deszcz złapał, a nie było się gdzie schować to przy większym opadzie stałem pod drzewem. Trochę się pochlapały, leżą na balkonie i nie wiem czy potraktować kółka pod prysznicem żeby wymyć kurz czy lepiej niech wyschną i odkurzaczem przejechać? Jest jeszcze możliwość wykręcenie wszystkich kółek i staranne umycie tak żeby nie moczyć łożysk.Łożyska nie były traktowane niczym zabezpieczającym od wody, są to SG5. Jakieś rady?
__
edit mode
Nic im nie będzie, przeschły na balkonie kółka kręcą się ok :)
Cztery przyłożenia w jednym meczu

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: suszenie rolek po deszczu

Post autor: Andrzej » śr maja 30, 2012 3:11

Co do suszenia butów to istotnie warto aby schły w temperaturze pokojowej a nie przy piecykach, piekarnikach itp.
W Schankel-u Simmons-ie rozwiązano ten problem, gdyż wyściółka i cholewka buta skada się w jednej z części z neoprenu. Nie wiem jak w innych markach za wyjątkiem Powerslida i Prusa. Jak jeżdziłem w zimie i czasem w deszczu to moje buty były gotowe do kolejnej jazdy po 2 godzinach a inne po 2 dniach. Nie odkształcały się, były tak jak przed jazdą w deszczu, a buty ze skóry robią sie szorstkie i twarde w dotyku

krentz
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:30
Moje rolki: Powerslide Infinity
Jeżdżę od: 02 sie 2007

Re: suszenie rolek po deszczu

Post autor: krentz » pn czerwca 04, 2012 3:36

Przy osuszaniu buta sprawdzajasię stare indiańskie metody ... wypychamy gazetą.. upychamy ją na maksa w bucie, wyciągamy i wsadzamy kolejną suchą gazetę.. i tak aż do skutku .... o wiele szybciej schną takie buty.. jak sięgazetami na dobry początek wypcha ...
Pozdrawiam Krentz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”