Spokey Bust - rolki do 200zł

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

bestiar
Posty: 2
Rejestracja: pn grudnia 19, 2011 5:54
Moje rolki: stare plastiki
Jeżdżę od: 19 kwie 2012

Spokey Bust - rolki do 200zł

Post autor: bestiar » pn grudnia 19, 2011 5:59

Witam. Mam w planach zakup rolek dla osoby totalnie początkującej. Jest to osoba dorosła o wadze 65kg... Cena to max 200zł więc nie chce odpowiedzi typu za 400zł kupisz lepsze bo to nic nie wniesie a wiem o tym ;) Może mi ktoś powiedzieć kilka słów o tych rolkach?? Nie rozsypią się po kilku dniach?? Dzięki za odp ;) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Spokey Bust - rolki do 200zł

Post autor: Pedro » pn grudnia 19, 2011 7:53

bestiar pisze:Nie rozsypią się po kilku dniach??
Tego to Ci tutaj nikt nie powie (bo nikt czegoś takiego nie używa), ale szanse masz wysokie 8)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Spokey Bust - rolki do 200zł

Post autor: zico » pn grudnia 19, 2011 8:54

bestiar pisze: Cena to max 200zł więc nie chce odpowiedzi typu za 400zł kupisz lepsze bo to nic nie wniesie a wiem o tym ;)
Dobra sprzęt = dobra jazda.
Max 200pln = chybił trafił używane, popularny serwis aukcyjny = być może trafisz coś lepszego.
Nie dostaniesz lepszej odpowiedzi, nie wiedząc, że dobre kółka, łożyska to już około 200pln.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Spokey Bust - rolki do 200zł

Post autor: Doody » pn grudnia 19, 2011 9:16

Moja opinia jest następująca - albo celuj tak jak pisze Zico w używane - ale coś mi się wydaje, że ma to być prezent (może mi się tylko wydaje) i używane nie wchodzą w grę, ... albo celuj w srarszy sprzęt z lat '90 - na znanym portalu aukcyjnym ;) możesz poszukać Roces FCO Rome (jeżdżę na nich z powodzeniem do tej pory) lub Powerslide Cell. Widziałem też PS D1 w okolicach 2 stówek - nie wiem jaką ten sprzęt ma jakość.

Takie stare modele mają dwie zalety: 1) sprzęt jest nowy 2)nie zrobą krzywdy osobie która będzie na nim stawiała pierwsze kroki - w przeciwieństwie do nowej chińszczyzny za dwie stówy.

EDIT. Choć zmieścić się w 200 i tak będzie problem.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

bestiar
Posty: 2
Rejestracja: pn grudnia 19, 2011 5:54
Moje rolki: stare plastiki
Jeżdżę od: 19 kwie 2012

Re: Spokey Bust - rolki do 200zł

Post autor: bestiar » wt grudnia 20, 2011 12:57

Spodziewałem się takich opinii ;P Te rolki które mam aktualnie są z przed jakiś 10lat... Całe plastikowe skorupy, osobno skarpeta i plastikowe kółka... Moje oczekiwania spełniły ;) Na 100% te będą dużo lepszym sprzętem do jazdy godzinkę co niedzielę ;P No ale właśnie... czy to nie są rolki dziecięce?? Gdybym brał coś do siebie pewnie strzelał bym w używki ale do takiej jazdy raz na jakiś czas chyba nie jest potrzebny sprzęt który będzie miał znosić duuże obciążenia?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Spokey Bust - rolki do 200zł

Post autor: Doody » wt grudnia 20, 2011 1:00

bestiar pisze:Spodziewałem się takich opinii ;P Te rolki które mam aktualnie są z przed jakiś 10lat... Całe plastikowe skorupy, osobno skarpeta i plastikowe kółka... Moje oczekiwania spełniły ;) Na 100% te będą dużo lepszym sprzętem do jazdy godzinkę co niedzielę ;P No ale właśnie... czy to nie są rolki dziecięce?? Gdybym brał coś do siebie pewnie strzelał bym w używki ale do takiej jazdy raz na jakiś czas chyba nie jest potrzebny sprzęt który będzie miał znosić duuże obciążenia?
Nie wiem jakie masz dokładnie rolki, poza tym jak sam napisałeś masz plastikowe skorupy które jakie by nie były, to nieźle trzymają kostkę, a wyjmowany liner w twoich rolkach jest bardziej na plus niż na minus. Dlatego mam wątpliwości czy "Spokey Bust" będą lepsze od tego Twojego sprzętu i jest duża szansa, że nogi w kostkach w tych rolkach będą się giąć na wszystkie strony. To że rolki są regulowane jeszcze pogarsza sytuację, bo wpływa negatywnie na trzymanie stopy.

Niestety nikt nie powie Ci czy te rolki będą wygodne i czy się nie rozsypią po tygodniu - nie przy tego rodzaju sprzęcie.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Spokey Bust - rolki do 200zł

Post autor: zico » wt grudnia 20, 2011 5:04

Doody pisze:Niestety nikt nie powie Ci czy te rolki będą wygodne i czy się nie rozsypią po tygodniu - nie przy tego rodzaju sprzęcie.
Dokładnie. Nikt nie weźmie na barki odpowiedzialności w wyborze sprzętu nijakiego.

Co do starych "plastików" - kiedyś to wiele marek robiło dobrej jakości rolki, problem zaczął się od czasu poprawy i liftingu. Weszły na rynek bambosze i w wielu przypadkach jest brak trzymania stopy, zero kontroli. A my mamy zero tolerancji dla takiego sprzętu. Dobry sprzęt, to dobry wydatek i tyle w temacie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”