Higiena

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Higiena

Post autor: novap » sob kwietnia 14, 2012 10:22

Czy ktoś mył/płukał w środku buty Schankel Gigue lub podobne?

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Higiena

Post autor: julek1967 » ndz kwietnia 15, 2012 7:34

dobre pytanie !szczerze to ja butów jeszcze nie myłem od wewnątrz ,ale raz na kilka miesięcy nie zaszkodzi je przetrzec szmatą z płynem.Jeśli ktoś jezdzi na boso to powinien to robic dośc często.w sklepie GoSport widziałem spraje do butów dezynfekcyjne-dobra sprawa.Ja jezdze w podwójnych skarpetach także pot głównie pozostaje w nich .ale spray sobie kupie i będzie przyjemniej .pozdrowienia

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: Higiena

Post autor: novap » ndz kwietnia 15, 2012 12:27

Ja mam ochotę normalnie wymyć moje gigue letnią woda z płynem do prania delikatnych tkanin lub mydłem w płynie, ale boję się jak zachowa się wyściółka, bo wygląda na cienka skórę. Może to jednak jakiś syntetyk? Nigdzie nie zalazłem symboli stosowanych powszechnie na metkach obuwia oznaczających materiał, z którego jest ono wykonane. Wyściółka jest w tych butach niestety biała, więc łatwo się brudzi. No i oczywista pot...

FFWD
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: pt lipca 03, 2009 5:42
Jeżdżę od: 28 cze 2007
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Higiena

Post autor: FFWD » ndz kwietnia 15, 2012 1:28

novap pisze:Ja mam ochotę normalnie wymyć moje gigue letnią woda z płynem do prania delikatnych tkanin lub mydłem w płynie, ale boję się jak zachowa się wyściółka, bo wygląda na cienka skórę. Może to jednak jakiś syntetyk? Nigdzie nie zalazłem symboli stosowanych powszechnie na metkach obuwia oznaczających materiał, z którego jest ono wykonane. Wyściółka jest w tych butach niestety biała, więc łatwo się brudzi. No i oczywista pot...
Ja "prałem" wszystkie z moich dotychczasowych butów (Marathon Carbon, Racemachine, SR Tarrega) kąpiąc je krótko w letniej wodzie (letniej a nie ciepłej) z niewielkim dodatkiem proszku do prania. Za każdym razem, kiedy złapał mnie deszcz, więc i tak były mokre - wychodziło 3-4 razy w roku. Nie zauważałem żadnych znaczących zmian, poza tym, że były pachnące - ale sądzę, że ta zmiana nie będzie dla nikogo wielką przeszkodą.

Nie proponuję natomiast suszyć ich na kaloryferze, w słońcu czy suszarką, bo nagrzewają się znacznie i mogą się zdeformować.

Pozdrawiam
Rafał Wielgat
Jura Skating Częstochowa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”