stowarzyszenie związane z rolkami - projekt statutu

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Rolfan
Ścigant 4x110mm
Posty: 362
Rejestracja: pt lipca 07, 2006 4:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: ze Szczecina

Post autor: Rolfan » pn sierpnia 21, 2006 11:14

Proponuję-TPPR.Ten skrót już nie jest niczyja własnością a młodym rocznikom się już z niczym nie kojarzy.Zaproponowany przez Sanczola skr.OPR pochodzi od Organizacji Pomocy Rodzinie
Pozdrowienia

Alandy
Ścigant 4x100mm
Posty: 271
Rejestracja: czw października 20, 2005 8:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alandy » wt sierpnia 22, 2006 7:41

z tym TKM to oczywiście żart...

PSR - Polskie Stowarzyszynie Rolkarzy/Rolkarskie?
PSŁ - ... Łyżworolkarskie :wink: ? :lol:
"MYŚLĘ WIĘC JEŻDŻĘ"

Alandy
Ścigant 4x100mm
Posty: 271
Rejestracja: czw października 20, 2005 8:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alandy » wt sierpnia 22, 2006 7:47

a TPPR - to znaczy Towarzysttwo Przyjaciół i Promcji Rolkarstwa ? :wink:
"MYŚLĘ WIĘC JEŻDŻĘ"

Ali.
Posty: 18
Rejestracja: czw grudnia 01, 2005 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Lębork mieszkam w Wawie
Kontakt:

Post autor: Ali. » wt sierpnia 22, 2006 11:27

Gratuluje rozpoczęcia czynnej kampanii na rzecz powstania zwiazku... Jestem jak najbardziej za... popieram ten pomysł... sama o tym myślałama ale chyba byłam zbyt zajęta (lub jak kto woli leniwa) żeby sie za to zabrać :-)
Ja jestem również za "rolkami" nie "wrotkami"...
Deklaruje pomoc przy tłumaczeniu statusu na anglieski (jeśli trzeba będzie)...
po pracy przeczytam status i ewentualnie przekaze swoje uwagi (choc pewnie nie bedzie bo wyglada swietnie)

Pozdrawiam
Ali.
SMILE

matej
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 221
Rejestracja: czw marca 03, 2005 8:46
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszwa
Kontakt:

Post autor: matej » wt sierpnia 22, 2006 1:25

Ali. pisze:Gratuluje rozpoczęcia czynnej kampanii na rzecz powstania zwiazku...
Nie zwiazku a stowarzyszenia, jeden zwiazek to my juz mamy(niezwykle preznie dzialajacy i promujacy rolkarstwo) :wink: . Ja wole byc towarzyszem a nie dzialaczem. :wink: :wink: :wink:
Inline Speedskating - A way of life

Pozdrawiam - kandydat do zbanowania...

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » wt sierpnia 22, 2006 4:56

lechud13 pisze:Towarzysze to faktycznie brzmi dumnie, łza w oku się kręci...
Na pewno nie wszystkim!!!
A co do tematu, to jestem jak najbardziej za rolkami, trzeba by bylo sprawdzic, ktore skroty sa zarezerwowane.

Rolfan
Ścigant 4x110mm
Posty: 362
Rejestracja: pt lipca 07, 2006 4:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: ze Szczecina

Post autor: Rolfan » wt sierpnia 22, 2006 6:05

Tak Alandy, trafiłes!Brzmi całkiem przyjaznie ,niepompatycznie i bezpretensjonalnie-popieram.
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
sanczol
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 216
Rejestracja: śr czerwca 14, 2006 7:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: capital

Post autor: sanczol » wt sierpnia 22, 2006 8:22

a TPPR - to znaczy Towarzysttwo Przyjaciół i Promcji Rolkarstwa ?
Rowniez wyrazam poparcie 8)

Ali.
Posty: 18
Rejestracja: czw grudnia 01, 2005 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Lębork mieszkam w Wawie
Kontakt:

Post autor: Ali. » wt sierpnia 22, 2006 10:30

matej pisze:
Ali. pisze:Gratuluje rozpoczęcia czynnej kampanii na rzecz powstania zwiazku...
Nie zwiazku a stowarzyszenia, jeden zwiazek to my juz mamy(niezwykle preznie dzialajacy i promujacy rolkarstwo) :wink: . Ja wole byc towarzyszem a nie dzialaczem. :wink: :wink: :wink:
ooo przepraszam takie niefortunne przejezyczenie jak
"wypadlo oczko temu misiu"
:-) :-) :-)

Mimo wszystko popieram Zwiazek/Towarzystwo/Stowarzyszenie
i pozdrawiam
Ali.
SMILE

Rolfan
Ścigant 4x110mm
Posty: 362
Rejestracja: pt lipca 07, 2006 4:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: ze Szczecina

Post autor: Rolfan » śr sierpnia 23, 2006 12:13

Alandy! doceniam Twój trud,Nawet nie miałem siły przeczytać proponowanego statutu.Będę niegrzeczny i powiem daj sobie bracie spokój!Mamy juz dosyc związkow(np;Pilki Nożnej)które tylko dusza ludzką inicjatywe i w dalszej kolejności prowadza do korupcji niszczącej sens ijakość sportu,poza tym służą tylko"działaczom"
Kazdy związek zabija spontaniczność i psuje zabawe entuzjastom jakich widzę mnóstwo na tym forum
Reasumując:TPiPR juz dawno istnieje w oparciu o http://www.zico-skating.com
Amen.
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » śr sierpnia 23, 2006 12:21

sanczol pisze:- starania majace na celu poprawe jakosci polskich chodnikow, tworzenia sciezek po ktorych "dalo by sie jezdzic" (mozna by razem z masa)
Może lepiej byłoby trochę szerzej: "działania mające na celu poprawę warunków /infrastrukury do/ uprawiania sportów rolkarskich i codziennego /powszechnego/ użytkowania łyżworolek, w szczególności ..."

Dodałbym jeszcze:
- propagowanie zasad bezpiecznej jazdy na łyżworolkach; wydawnictwa, broszury, pokazy, pogadanki...

No i bardzo ważna sprawa:
- działania /lobbowanie/ na rzecz korzystnych dla rolkarzy zmian polskiego prawa; listy, petycje, spotkania, prezentacje, demonstracje, pikiety...

uka, czy mogłabyś sprawdzić czy nie ma już czegoś w nadrzędnym prawie unijnym odnośnie rolkarzy? A może ktoś inny już wie?

Jestem przeciwny skrótowi TPPR - wiem co to było. To wcale nie jest śmieszne. Nie rozumiem sentymentów opartych na niewiedzy. Nie tylko dzieciaki jeżdżą na rolkach. Poza tym nie raz trzeba będzie załatwiać sprawy z osobami (starszymi) spoza stowarzyszenia, którym może się to źle kojarzyć, i po co?

Rolfan
Ścigant 4x110mm
Posty: 362
Rejestracja: pt lipca 07, 2006 4:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: ze Szczecina

Post autor: Rolfan » śr sierpnia 23, 2006 6:52

Ariel!Dlatego proponuje TPiPR.Ale bez tak rozbudowanej biurokracji proponowanej przez Alandiego.Do tego trzeba by dwóch etatów
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
sanczol
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 216
Rejestracja: śr czerwca 14, 2006 7:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: capital

Post autor: sanczol » śr sierpnia 23, 2006 2:16

Rolfan nie masz racji jesli chodzi o organizacje.
Spolecznosc rolkarska istnieje tu na forum ale i nie tylko, utworzenie stowarzyszenia pozwoli nam na aktywne dzialanie jako organizacja, mozliwosc wystepowania z inicjatywami i dzialania nie jako "grupa rolkazy ktorzy maja swoje forum" ale jako pelnoprawne stowarzyszenie ktorego nie mozna zbywac wiurami i trocinami.

Przyklad:
Artykuly w internecie/gazecie na temat rolkazy ktory w coraz wiekszych ilosciach spotykaja sie i jezdza po miescie itd.
dla stowarzyszenia: "Warszawskie Stowarzyszenia <nazwa> zorganizowalo kolejne spotkanie pod haslem: "sport to zdrowie"... ble ble"

bez stowarzyszenia: "Coraz wieksze gropy rolkarzy jezdza po stolicy, ich aktywnosc fizyczna wydaje sie byc dobrym sposobem na zdrowy tryb zycia... ble ble ble"

albo:
„Stowarzyszenie <nazwa> wraz z Warszawska Masa Krytyczna, chca zabrac glos w sprawie powstajacych sciezek rowerowych oraz materialow z jakich sa budowane... ble ble ble”

Krotko mowiac, Stowarzyszenie to jest widoczny twor, natomiast zbiorowisko ludzi czy to na rolkach czy bez to ciagle tylko zbiorowisko (bez wladna masa) 8)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » śr sierpnia 23, 2006 2:20

sanczol pisze:Rolfan nie masz racji jesli chodzi o organizacje.
Spolecznosc rolkarska istnieje tu na forum ale i nie tylko, utworzenie stowarzyszenia pozwoli nam na aktywne dzialanie jako organizacja, mozliwosc wystepowania z inicjatywami i dzialania nie jako "grupa rolkazy ktorzy maja swoje forum" ale jako pelnoprawne stowarzyszenie ktorego nie mozna zbywac wiurami i trocinami.

Przyklad:
Artykuly w internecie/gazecie na temat rolkazy ktory w coraz wiekszych ilosciach spotykaja sie i jezdza po miescie itd.
dla stowarzyszenia: "Warszawskie Stowarzyszenia <nazwa> zorganizowalo kolejne spotkanie pod haslem: "sport to zdrowie"... ble ble"

bez stowarzyszenia: "Coraz wieksze gropy rolkazy jezdza po stolicy, ich aktywnosc fizyczna wydaje sie byc dobrym sposobem na zdrowy tryb zycia... ble ble ble"

albo:
„Stowarzyszenie <nazwa> wraz z Warszawska Masa Krytyczna, chca zabrac glos w sprawie powstajacych sciezek rowerowych oraz materialow z jakich sa budowane... ble ble ble”

Krotko mowiac, Stowarzyszenie to jest widoczny twor, natomiast zbiorowisko ludzi czy to na rolkach czy bez to ciagle tylko zbiorowisko (bez wladna masa) 8)

Dokładnie tj. Sanczol pisze. Dodam, że dzięki takiej działalności o wiele łatwiej o sponsorów, petycje - jest się bardziej, lepiej, skuteczniej zauważanym. Z resztą to normalne, jeśli się przeszło biurokrację założenia stowarzyszenia czy czegokolwiek wtedy inaczej się patrzy na takie osoby, które tego dokonały. Bo widać, że chcą i że nie robią tego dla pokazu, tylko dla całej rzeszy wszystkich maniaków, którzy w pojedynkę nic nie zrobią.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » śr sierpnia 23, 2006 2:54

Amen.

Zico, masz już chyba praktyczne doświadczenia, tak?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”