trasy w Berlinie

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Majka
Posty: 3
Rejestracja: śr listopada 17, 2004 8:29

trasy w Berlinie

Post autor: Majka » śr listopada 17, 2004 9:15

Czesc,

Mieszkam w Berlinie i szukam dluzszych tras na terenie Berlina i w okolicy. Ostatnio slyszalam o jakims fajnym odcinku kilkudziesiecu kilometrow gdzies pod miastem; moze ktos z Was ma namiary?

pozdrawiam,
Goska

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » czw listopada 18, 2004 3:09

Hej,
Tak, bylismy tam w zeszlym roku i trasa wyglada niezle (chociaz ciut waska i czasem przelatuje przez ulice) - ogolnie bardzo mile miejsce na prejazdzke.
Obok trasy jest tez tor do jazdy szybkiej (dlugosci 100m?)

Wiecej info:
http://www.flaeming-skate.de/

Jest to jakies 60-70km od Berlina jak dobrze pamietam. Troche problem jest w tym, ze tam nikt dookola wogole nie wiedzial co to jest :) Jak sie pytalismy jakis przechodniow o to to kazdy rozkladal rece :)

Pozatym jak my tam bylismy to jezdzilo tam sporo ludzi i cwiczyla tam tez grupa zawodowcow, wiec zawsze mozesz liczyc na mila pogawedke czy jakas pomoc.

W planach bylo, zebysmy tam czasem zajrzeli na weekend.. kto wie, moze w przyszlym roku tam wpadniemy, no a raczej napewno raz czy drugi przy okazji jakiegos maratonu zahaczymy tam na trening.

Pozdrawiam
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Piotr B

Trasy w Berlinie

Post autor: Piotr B » czw listopada 18, 2004 7:55

Jeśli jesteś zainteresowana (ok. 80 km od centrum Berlina)to kilka razy jeździlismy na drogach wzdłuż wałów przeciwpowodziowych, doskonały asfalt oraz b. mały ruch samochodów. Rozpoczynamy od Kostrzyna i można jechać na północ lub południe
Pozdrawiam

Piotr B

Trasy w Berlinie

Post autor: Piotr B » czw listopada 18, 2004 7:57

Jeśli jesteś zainteresowana (ok. 80 km od centrum Berlina)to kilka razy jeździlismy na drogach wzdłuż wałów przeciwpowodziowych, doskonały asfalt oraz b. mały ruch samochodów. Rozpoczynamy od Kostrzyna i można jechać na północ lub południe
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Trasy obok Kostrzyna

Post autor: Andrzej » czw listopada 18, 2004 10:13

Czołem
napiszcie chłopaki coś więcej na temat tych tras wzdłuż wałów powodziwych. Po jakiej to stonie - polskiej czy niemieckiej, w jakim mieście zaczynacie, jak dojechać itp.
Ja oprócz rolek czasem jeżdżę nad Odrę na ryby więc takie trasy by mi bardzo odpowiadały
Pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pt listopada 19, 2004 1:40

Cześć,

po powodzi 1997 roku Niemcy całkowice zrekonstruowali swoje wały przeciwpowodziowe. Polegało to na usypaniu nowego wału na którym wykonano drogę asfaltową. Po tej drodze jeździła sobie b. wygodnie Niemiecka Straż Graniczna poszukująca przemytników ludzi a najczęsciej papierosów. W chwli obecnej jest tam ścieżka rowerowa. Panuje b. mały ruch samochodów a najcześciej mija sie Starszych, Uśmiechnietych Niemców na wypasionych rowerach.
Nasza trasa rozpoczyna się ok. 500 m po przekroczeniu przejscia Kostrzyn/Kietz zaraz po przejechaniu mostu na Odrze. Tam zostawiamy samochód. Można jechać w kierunku Frankfurtu(trasa lepiej osłonięta drzewami) lub Schwedt. Jedna i druga droga ciągnie sie wzdłuż Odry, może kiedyś wysle jakieś zdjęcia. Jest tam super.
Nasz kolega Damian pokanał obie trasy tyle że rowerem

Pozdrawiam

Piotr B.
Dębno
Fuchs@arcticpaper.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świat / World”