Rolki dla totalnie początkującego

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Zdzisiek
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 04, 2007 8:37

Rolki dla totalnie początkującego

Post autor: Zdzisiek » pt maja 04, 2007 8:40

Po pierwsze witam na tym forum. Zdążyłem już poczytać bardzo wiele pomocnych tematów, które (jak sądzę) pomogą mi w niedalekiej przyszłości. Mam teraz pyt. Czy na sam początek/naukę wystarczy np. coś takiego:
http://www.decathlon.com.pl/PL/Product_ ... index.html#

czy lepiej zainwestować w coś droższego np.:
Z tego katalogu pierwsza strona, na której znajdują się zdjęcia, ostatnia rolka (SL110M):
http://<-------->/oferta/katalog_lyzworolki.html

Z góry dzięki za odpowiedzi.

franker
Czterokółkowiec
Posty: 75
Rejestracja: pt kwietnia 20, 2007 8:08

Post autor: franker » pt maja 04, 2007 9:34

ja myślę, że ze względu na wygode nogie trzeba kupić coś lepszego: może takie rollerblady, na któryczh i można się nauczyć i pojeździć w przyszłości:<nie podajemy linków>/item188605236_rolki_r ... oz_44.html

Zdzisiek
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 04, 2007 8:37

Post autor: Zdzisiek » sob maja 05, 2007 12:52

A taka czarna SP700 za 339?

Greguus
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 03, 2007 6:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wesola

Post autor: Greguus » sob maja 05, 2007 9:14

Witam...
Ja osobiscie mam Decatlhony... kupilem niedawno... wersja nie tak ktora jest w linku tylko takie czarne z bialymi motywami, ale to wlasciwie to samo ;)
Za te cene to uwazam ze niezle rolki. Co prawda mam juz poobcierane nogi, ale zaczynam moja przygode z rolkami wiec raczej to nie jest wina tylko i wylacznie rolek. Mam nadzieje ze sie dotra... nogi i rolki ;)
Jesli chodzi o wentylacje to nawet spoko jest... co prawda skarpetka mokra ale nie chlupie ;)
Tak jak mowie zaczynam i ciesze sie ze je kupilem bo juz sa pozdzierane po upadkach ;/ drozszych byloby mi szkoda... a tak jak juz sie wkrece i wyrobie na dobre to poprostu zmienie na wygodny i drozszy model renomowanej firmy.
Pozdrawiam.

gilbeert
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 10, 2006 8:08
Moje rolki: Rollerblade Astro 5
Lokalizacja: Wrocław

Rolki markowe a inne

Post autor: gilbeert » sob maja 05, 2007 9:43

Nie chciałbym wysuwać wniosków na podstawie jednostkowego przypadku, ale oddam głos w temacie ku rozważeniu:
uczę się od połowy ubiegłego sezonu na rolkach Rollerblade i nie wiem co to są obtarcia.

pozdrawiam, gilbeert

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » sob maja 05, 2007 9:45

Ja kupiłem na początek od razu nieco droższe. Na razie, mimo intensywnego użytkowania, obtarć nie mam. Boli mnie prawa stopa i prawe kolano coś dziwnie "lata". Dzisiaj cały dzień chodziłem z elastycznym uciskiem na stopie i stabilizatorem na kolanie. Zaraz wchodzę do gorącej wanny - zobaczymy jak to będzie. No ale to raczej nie rolki a kwestia lekkiego przegięcia, jak na początek, z jazdami :wink:

Co do rolek, to wyszedłem z założenia, że lepsze rolki pozwolą mi na zminimalizowanie ew. zniechęcenia, jaki może towarzyszyć nowicjuszom w nauce jazdy. Na razie sie nie zawiodłem. A to, że lekko przeorane? Paaaanie, trzeba moje ochraniacze zobaczyć :mrgreen:
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Zdzisiek
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 04, 2007 8:37

Post autor: Zdzisiek » sob maja 05, 2007 9:53

A ta firma Crazy Creek z Intersportu? Ktoś może miał takie rolki?

Czyli w sumie mógłbym na początku kupić albo takie z decathlona albo z Intersportu?

franker
Czterokółkowiec
Posty: 75
Rejestracja: pt kwietnia 20, 2007 8:08

Post autor: franker » sob maja 05, 2007 10:08

ojej przeczytaj posty Kolegów...
jak chcesz to kup droższe i lepsze rolki
jak nie to... nie - kup sobie z itersportu/ decatholnu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”