Pytania w miarę sprecyzowane...

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

leopoldos
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Pytania w miarę sprecyzowane...

Post autor: leopoldos » wt maja 15, 2007 1:13

Witam wszystkich bardzo serdecznie jako nowy na forum.
Pomysł nabycia rolek drogą kupna pojawił się w mojej głowie dośc niedawno. Otóż wyjeżdżam na cały sierpień do roboty u naszych sąsiadów z zachodu. Będę tam miał sporo czasu wolnego i jak się dowiedziałem jest tam sporo fajnych tras rowerowych. Ponieważ nie będę miał zbyt wiele miejsca na zabranie ze sobą roweru wpadłem na pomysł kupienia rolek i podjęcia wyzwania nauczenia się na nich jeżdzić do czasu wyjazdu.
To tyle tytułem wstępu a teraz kilka pytań - jeżeli pozwolicie.
1. Czy jest możliwe opanowania przez dwa miesiące jazdy na rolkach w stopniu umożliwiającym sprawne poruszanie się po drodze rowerowej?
Jeżeli tak to:
2. Jaki rodzaj kółek będzie dla mnie najbardziej odpowiedni, tak aby za szybko nie uległy wytarciu - ważę około 88 kilogramów.
3. Po cząstkowym przejżeniu forum doszedłem do wniosku, że do takiego rodzaju jazdy jaki mam zamiar uprawiać najlepsze będą rolki fitnes - czy dobrze kombinuję?
4. Czy możecie polecić jakiś sprawdzony model rolek do zastosowań rekreacyjno podróżniczych, oraz gdzie je mogę nabyć w Warszawie - powiedzmy, że chciałbym się zmieścić w limicie między 500 a 600zł.
5. I jeszcze ostatnie pytanie. W mojej okolicy jest bardzo dużo ścieżek rowerowych. niestety są one zrobione z kostki bauma o zaokrąglonych brzegach - czy da się na takim podłożu swobodnie i w miarę komfortowo przemieszczać na roklach?
Uff, to tyle na początek. Mam nadzieję, że będzie się komuś chciało odpowiedzieć na te trywialne (jak dla Was) pytania.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wt maja 15, 2007 2:25 przez leopoldos, łącznie zmieniany 1 raz.

gilbeert
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 10, 2006 8:08
Moje rolki: Rollerblade Astro 5
Lokalizacja: Wrocław

Odpowiedzi

Post autor: gilbeert » wt maja 15, 2007 3:01

ad 1. Myślę, że startując od zera, przez 2 miesiące w miarę regularnych ćwiczeń (powiedzmy choć 4 x na tydzień), można spokojnie opanować podstawy jazdy tak, żeby nie straszyć na ścieżkach i zacząć czerpać przyjemność z jazdy. Wydaje mi się, że to wszystko spełnia się w zdecydowanej większości przypadków bez względu na wcześniejszą bazę i predyspozycje osobnika.

ad 2. Z twardością kółek nie schodź poniżej 82A. Jak chcesz dłużej pojeździć to np. 84, 86A. Wielkość np. 80MM.

ad 3. Tak. Proponowana w pkt 1. intensywność wpada w fitness.

ad 4. Było na forum, szukaj np. RollSport?
Mogę polecić swoje rolki - jestem zadowolony :)

ad 5. Dla mnie jazda po kostce bauma mija się z przyjemnością. Nie ucz się na niej jeździć! Przeszukaj forum po słowach bauma, dauna - będziesz miał pełen przegląd.

A teraz niech mnie ktoś bardziej doświadczony poprawia.

Awatar użytkownika
malczan85
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 457
Rejestracja: wt sierpnia 08, 2006 1:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpowiedzi

Post autor: malczan85 » wt maja 15, 2007 9:03

gilbeert pisze:ad 1. Myślę, że startując od zera, przez 2 miesiące w miarę regularnych ćwiczeń (powiedzmy choć 4 x na tydzień), można spokojnie opanować podstawy jazdy tak, żeby nie straszyć na ścieżkach i zacząć czerpać przyjemność z jazdy. Wydaje mi się, że to wszystko spełnia się w zdecydowanej większości przypadków bez względu na wcześniejszą bazę i predyspozycje osobnika.

ad 2. Z twardością kółek nie schodź poniżej 82A. Jak chcesz dłużej pojeździć to np. 84, 86A. Wielkość np. 80MM.

ad 3. Tak. Proponowana w pkt 1. intensywność wpada w fitness.

ad 4. Było na forum, szukaj np. RollSport?
Mogę polecić swoje rolki - jestem zadowolony :)

ad 5. Dla mnie jazda po kostce bauma mija się z przyjemnością. Nie ucz się na niej jeździć! Przeszukaj forum po słowach bauma, dauna - będziesz miał pełen przegląd.

A teraz niech mnie ktoś bardziej doświadczony poprawia.
Nie ma sensu poprawiać, jestem za :)
"Google moim przyjacielem" ;P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”