Kask - jaki wybrać?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
qdlaty
Posty: 13
Rejestracja: pn sierpnia 29, 2005 12:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kask - jaki wybrać?

Post autor: qdlaty » śr sierpnia 31, 2005 10:33

Witam.
Wziąłem sobie do serca rady dotyczące bezpieczeństwa i powoli kompletuje wszystkie elementy. Na razie zdobyłem świetne ochraniacze na nadgarstki a teraz nadeszła pora na kask.
Czy polecacie jakieś szczególnie ?

Bardzo mi się podobają orzeszki ale wg kolesia w sklepie strasznie w głowę grzeje.

Gdzie w Warszawie można kupić porządne (i za rozsądne pieniądze) kaski na rolki (na rower jest sporo dostępnych ale nie lubię wyglądać jak Alien).

Pozdrowienia.

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » śr sierpnia 31, 2005 11:02

Co do kasku to znalazłem przypadkiem super promocje. Kask jednej z najlepszych firm MET model STRADIVARIUS słyszałem że jest to model dla rolkarzy między innymi. Tu jest link do tego sklepu chociaż nie wiem czy ta promocja jeszcze trwa ale sprawdź. Ja sam sie zastanawiam czy nie zmienić ale jeszcze czekam do zimy

http://www.bikeoholic.com/product_info. ... ts_id=1049

Pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » czw września 01, 2005 9:10

Pytanie - to ma być kask do szybkiej jazdy?

W każdym rowerowym będzie szeroki wybór kasków.. przejedź się po kilku i zorientuj się w cenach.

Oprócz takich popularnych firm jak MET jest kilka innych, robiących kaski w tej samej technologii, ale za 1/2 ceny. Przejrzyj oferte sklepów w sieci.

Kask powinien mieć:
- dobrą wentylacje (dużo otworów wentylacyjnych - bardzo się przydaje w ciepłe dni)
- siateczke na przednich otworach wentylacyjnych (robi sie niemiło jak jakaś osa wpadnie między kask a głowę.. jeżeli nie ma to samemu doklejamy)
- no i oczywiście powinien być wygodny i nie uciskać:) - powinien mieć dobrą regulację zarówno pasków jak i obwodu głowy

Ja osobiście mam kask Mango. Designem nie powala, ale mam ten kask chyba z 5 lat, przeżył nie jedno spotkanie z asfaltem czy wystającymi gałęziami i trzyma sie.
Mój kask z wyglądu i właściwości przypomina ten: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=62353892

To jest takie minimum moim zdaniem. Przydałoby się więcej otworów, ale z tym można spokojnie jeżdzić :)

PS.Wszyscy chyba do szybkiej jazdy używają kasków typowo rowerowych. Popatrz na zdjęcia z zawodów.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Post autor: powerhouski » czw września 01, 2005 2:15

Mirek ma rację nie ma typowych kasków do wrotkarstwa szybkiego, może tylko Rudy Project...
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » czw września 01, 2005 2:40

Kask firmy MET, model Stradivarius jest przeznaczony do jazdy na rolkach, przynajmniej była taka informacja na ich stronie, mam etykietkę przy moim kasku z taką informacją oraz ze zdjęciem wrotkarza z teamu Salomon.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » czw września 01, 2005 3:33

Czy kask rowerowy jest dobry na rolki? Ja w nim jeżdżę już 5 lat. Tak samo jak pastę śniadaniową jem na kolację :D :D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
jax900
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 100
Rejestracja: pt maja 27, 2005 12:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jax900 » czw września 01, 2005 4:09

a pastę do zębów i dżem pewnie trzymasz w skarpetkach - tak jak Kramer

:lol:

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » czw września 01, 2005 4:15

Pastę do zębów, to mam proszę pana, za przeproszeniem w tubce, a dżem trzymam w fotelu - tam gdzie sobie drzemię. :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Ostatnio zmieniony czw września 01, 2005 9:42 przez ALAN54, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » czw września 01, 2005 5:28

Ja mam kask rowerowy Giro i w instrukcji też wyraźnie było zaznaczone, że jest przeznaczony na rower i rolki, swoją drogą bardzo wygodny, chociaż nie ma takiej świetnej regulacji jak kaski wspinaczkowe Petzl'a. Chyba wszystkie kaski rowerowe, które oglądałem były przeznaczone też na rolki.

A tak na marginesie, to w tej firmie robią tak, że jeśli kask się uszkodzi lub zniszczy, to oddaje się go i dostaje taki sam za pół ceny lub kupuje droższy z rabatem w wysokości połowy ceny naszego modelu (wg. aktualnego katalogu).
Robią to po to, żeby nie jeździć w kasku, który ma jakieś skazy. W innych firmach też tak jest?

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Post autor: powerhouski » czw września 01, 2005 5:47

Kask firmy MET, model Stradivarius jest przeznaczony do jazdy na rolkach, przynajmniej była taka informacja na ich stronie, mam etykietkę przy moim kasku z taką informacją oraz ze zdjęciem wrotkarza z teamu Salomon.
Miałeś to szczęście że trafiłeś akurat na Stradivariusa zrobionego dla Salomona.

Stradivarius jest kaskiem rowerowym a używany jest na wrotkach tak jak 20 różnych innych kasków


http://www.met-helmets.com/ProdottiDet. ... 3&idcat=14
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

Awatar użytkownika
qdlaty
Posty: 13
Rejestracja: pn sierpnia 29, 2005 12:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: qdlaty » czw września 01, 2005 6:48

Dzięki.
Jak na razie nie uprawiam szybkiej jazdy - staram się utrzymać w pionie więc za bardzo się nie rozpędzam.

Dzięki MirekCz za namiar.

Ja ciągle się zastanawiam nad orzeszkiem, np. takim:
<nie podajemy linków>/show_item.php?item=61893991

tylko czy rzeczywiście jest tak ciepło w głowę?
Z tego, co słyszałem, orzeszki nie mają takiej regulacji jak rowerowe - prawda to?

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » czw września 01, 2005 9:00

Pod tym kaskiem będzie Ci naprawdę ciepło w głowę. To jest kask raczej do jazdy agresywnej, a nie rekreacyjnej.

sławek
Czterokółkowiec
Posty: 66
Rejestracja: ndz lipca 31, 2005 1:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sławek » czw września 01, 2005 9:31

Alan: Tylko w dżemie siła drzemie wiec popieram drzemanie:)))

Awatar użytkownika
qdlaty
Posty: 13
Rejestracja: pn sierpnia 29, 2005 12:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: qdlaty » czw września 01, 2005 11:04

Dzięki za podpowiedzi.
W sumie fakty, że w orzechu jest ciepło i nie da się regulować skreśliły go z listy.
Trudno, przeżyję podobieństwo do Alien'a.

Dzięki za porady!!

(A dziś zaliczyłem swoją pierwszą wywrotkę - fajnie było, bo nie mogłem się zdecydować, na co padać !!)

Paula
Posty: 9
Rejestracja: pn sierpnia 29, 2005 10:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

pierwszy upadek

Post autor: Paula » czw września 01, 2005 11:36

Widziałam ten upadek 8) koncertowo wykorzystał ochraniacze na nadgarstkach, a poza tym zdążył wytracić prędkość więc było ok (oczywiście jak na wywrotkę) :lol:

a co do kasku - nigdy nie przewidziałabym pszczoły wpadającej w dziurkę :? dzięki za tą cenną uwagę :) siła drzemie w forum zico a nie w dżemie :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”