rolki dla dziecka

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Ania123
Posty: 12
Rejestracja: pt lutego 15, 2008 7:14

rolki dla dziecka

Post autor: Ania123 » pt lutego 15, 2008 7:36

Witam:) Zupełnie nie znam się na rolkach, liczę na pomoc. Chce kupić 6-letniej dziewczynce na urodziny rolki. Ona ma rozmiar nogi 32-33. Znalazłam rolki o rozmiarze 34-37(rozszerzane). To będzie dobry rozmiar? Inne informacje, dla mnie równie dobrze mogli to po chińsku napisać ;)
szkielet i podwozie: PP
but wewnętrzny: nylon, pianka PU
łożyska: 608Z
kółeczka: PVC 64 x 24 mm
zapięcie: 2 klamry multi-lock
waga 1 rolki z kółeczkami: ok. 1.11 kg
4 kółeczka
Będą ok? Znalazłam też drugą ofertę, te wszystkie parametry są identyczne, nawet tej samej firmy Worker, cena ta sama. Różnica jest taka, że mają trzy kółka. Proszę o szybką pomoc, bo urodziny za tydzień:) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: rolki dla dziecka

Post autor: miko » pt lutego 15, 2008 9:04

Kurcze, nie chętnie się wypowiadam, bo trochę niepewnie się czuję w tym temacie, a tu nikt nic nie piszę, a chciałbym, abyś miała jasność..

Zakładam, że poszukując rolek dla dziecka potrzebujemy rolki o parametrach klasy rekraacyjnej, czyli poprostu bezpieczne, porządne! i wygodne.

Najpierw ustalmy o które rolki chodzi, czasem nie o te: <-------->/item303378396_303378396.html

Obrazek

Rolki regulowane to napewno dobry wybór dla dziecka. Rolki należy mierzyć i pojeżdzić w nich z 30minut, bo rozmiarówka obuwnicza jest inna niż rozmiarówka rolek, a w przypadku mało znanej firmy "worker" to już wogóle nie wiadomo co otrzymasz. Owszem, rolki powinny być tak z pół rozmiaru większe. Jeśli kupujesz przez allegro, to nie masz możliwości przymierzenia. Można spróbować dopasować rolkę na podstawie długości (mierzonej w cm) wkładki. Trzeba uprzednio zmierzyć długość stopy (stanąć przy ścianie na białej kartce, pięty dopchnąć do tyłu, obrysować i mierzyć do dużego palca, posługiwać się rozmiarem dłuższej stopy).
Jakby nie robić, to, najlepiej jest rolki przymierzyć :)
Czy taki decathlon wchodzi w grę?

Zico, Ty już nie masz rozmiarówki tych rollerblades ze sklepu?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki dla dziecka

Post autor: zico » pt lutego 15, 2008 9:17

Miko dobrze napisał. Mało znana firma, lepiej o dziecko zadbać, a dokładnie o jego stopy ;) Z mierzeniem jest jednak trochę inaczej, ponieważ lepiej żeby dziecko przy mierzeniu stóp w cm ugięło nogi w kolanach - stopa inaczej się rozłoży i wyjdzie ciut inny rozmiar. A rolki dziecięce można i o 1cm kupić większe, ponieważ bardzo dobrze trzymane są szczególnie w okolicach pięty. Oczywiście mówimy o markowych roleczkach, np. firmy Rollerblade.

Miko - mogę mieć mniejsze rozmiary tego modelu, tylko aż mi głupio jest reklamować moją ofertę na moim forum.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: rolki dla dziecka

Post autor: miko » pt lutego 15, 2008 9:22

Pomyślałem jeszcze chwilę i mam takie przemyślenia:
Dziecku kupiłbym sprzęt renomowanej firmy, np. Rollerblade. Rolki "worker", na które się natknęłaś, wyglądają mi na produkt zaprojektowany, aby mówić "mamo/tato kup mnie dla swojej córki, bo jestem różowy". Rażą mnie w oczy te kolorowe plastiki, nie jestem nawet pewien czy PP to kompozyt. Przyglądnąłem się też kółkom - widać, że wewnętrzene użebrowanie niemalże dotyka zewnętrznej średnicy kółka - to wróży, że po krótkim czasie "młoda komunistka" ;) będzie jeździć na tzw. ogryzkach, bo kółka się zetrą i może zacząć wystawać felga. Kupując sprzęt renomowany masz większą pewność, że zapewniasz bezpieczeństwo dziecku, a nie ufasz producentowi, który stawia na wygląd i kwiatki. :)
Miko - mogę mieć mniejsze rozmiary tego modelu, tylko aż mi głupio jest reklamować moją ofertę na moim forum.


No coż - ja już to uczyniłem. :) Aniu, Zico może mieć mniejsze rozmiary dobrych rolek dla dzieci, popatrz na nie tutaj: http://www.zicoracing.com/index.php?cat_id=16

No i żeby nie było to znalazłem coś takiego: <-------->/item308430366_rol ... 32_35.html

Albo takie: <-------->/item309842189_rol ... 32_35.html
albo jeszcze takie: ;-))) <-------->/item311231413_rol ... zent_.html
Co sądzicie?

Ania123
Posty: 12
Rejestracja: pt lutego 15, 2008 7:14

Re: rolki dla dziecka

Post autor: Ania123 » pt lutego 15, 2008 10:19

Tak, to są te rolki. Hm... cały klops polega na tym, że to własnie jest na zasadzie '' ania kup mi różowe rolki' z tym, że tu było jeszcze "z brokatem" ;] Te które proponujecie kupiłabym najchętniej, ale są dla mnie za drogie:/ Jedne mają przystępną cenę, ale są używane, a to nie przejdzie :/ Trudno powiedzieć, czy ona polubi jazdę na rolkach, a jeśli nie to 300 pójdzie ...hm... No i przepraszam Was z góry, za takie teksty na profesjonalnyjm forum, ale w przypadku tej komunistki;) kolor różowy i kwiatki to naprawdę ważna rzecz :) Nie nadają się nawet tak na dobry początek? Moglibyście zaproponować coś w bardziej dla mnie przystępnej cenie? Nie muszą być w kwiatki, przedyskutuje to z nią ;)
Jeśli chodzi o rozmiar, to już wszystko jasne, bardzo dziękuję za wskazówki.
Dziękuję za pomoc, pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: rolki dla dziecka

Post autor: miko » pt lutego 15, 2008 10:49

Hm, obstajecie z małą solenizantką przy wyglądzie. Przeglądnij starannie tę kategorię <-------->/19686_dla_dzieci.html
i wybierz sobie coś.

http://www.Powerslide.pl ma linię "Barbie" - może to byłoby coś dla Was - jednak nie wiem do końca z kim się tam skontaktować, bo strona obecnie jest w fazie konstrukcji (luty 2008). Może Zico będzie wiedział? Nie wiem czy czasem nie trzeba by uderzyć do dystrybutora firmy powerslide, czyli udać się tu: http://www.powerslide.pl/dystrybucja.php

A czy masz możliwość pojechania do sklepu decathlon? Tam jakieś różowe rolki dziecięce były chyba, przynajmniej można by przymierzyć. Nie wiem, gdzie teraz w nie-sezonie można kupić rolki. Pozostaje głównie szukanie poprzez sieć. Chyba.

piszesz też, że 300 złotych pójdzie w błoto - no dobrze, ale różowe rolki kosztują prawie połowę z tego a jazda na nich może się córce nie spodobać, bo są kiepskie. Myślę, że markowe Rollerblade (lub inne) będzie ci łatwiej popchnąć na allegro - ze stratą oczywiście, ale łatwiej, bo wszędzie jest tak, że marka robi swoje. A firmę rollerblade znają nawet producenci zapałek ;)

Ale zaraz zaraz - bo ja już chyba zmęczony jestem - czytając pierwszego posta wydawało mi się, że chodzi o prezent komunijny, teraz widzę, że chodzi o urodziny (ale sobie wkręciłem!) Przecież u nas w kraku śnieg leży za oknem! Może przedyskutujesz z córką, że kupowanie rolek w środku zimy to kiepski pomysł. Jeździ się co prawda, ale jeźdzą ci, co i w lecie i na jesień jeżdzili więc są zahartowani. Może prezent zastępczy, sanki z motorem? Łyżwy?
A jak już wyjdziesz z tego wyboru fortelem to w sezonie oferta powinna się rozszerzyć, może będą dobre rolki w fajne kwiatki :)

p.s/ Ania, wcale się nie nabijam - ja przepadam za ładnymi przedmiotami. Sam mam (moim zdaniem) ładne rolki i gdyby takie nie były, to bym się zastanawiał dłużej nad ich wyborem. Ale mają przy tym jeszcze jedną fundamentalną zaletę: są bardzo dobre :)
Ostatnio zmieniony pt lutego 15, 2008 11:37 przez miko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: rolki dla dziecka

Post autor: Agent_L » pt lutego 15, 2008 11:03

Ta-ak...
Po to kobiety mają tyle butów - bo w żadnych nie da się wytrzymać dłużej niż godzinę : D
Niestety, przy rolkach to się tak nie udaje...
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki dla dziecka

Post autor: Toudi » pt lutego 15, 2008 11:23

Sorki, że tak bezpośrednio - te różowe to wyjątkowy chłam. @ czy 3 lata temu kupiłem coś bardzo podobnego, tylko, że w innym kolorze.
1. Regulacja długości buta - malutkie pokrętło, które złamało się przy pierwszej próbie dokręcenia.
2. A trzeba było dokręcić, bo przesuwana część buta się ruszała.
3. Plastikowy but, szczególnie, jeśli jest 0,5 rozmiaru za duży jest znacznie zbyt szeroki (już jest większy 0,5 rozmiaru a przewidziane jest jeszcze zwiększenie z 32 do 35). Ponieważ jest znacznie za szeroki, nie da się tymi klamrami dopasować buta do stopy.
4. Jeśli przez ten czas od mojego zakupu nic się nie zmieniło, to te koła są tak twarde, że ślizgają się po asfalcie przy odpychaniu.

To tyle, co na gorąco przychodzi mi do głowy. Kupowanie takich rolek z nadzieją, że mogą dziecko zachęcić do jazdy to jak zachęcanie do małżeństwa praniem ręcznie skarpet.

Mam 2 dziewczynki jeżdżące na rolkach 8) , więc chyba mogę udzielić rady. Jeśli na początku kupisz dziecku takie rolki, to możesz być pewna, że szybko się zniechęci, bo te rolki po prostu nie chcą jeździć. Jeśli kupisz porządne rolki znanego producenta masz pewność, że przemyślał sprawę zanim je wypuścił na rynek i bierze na siebie odpowiedzialność za produkt. Za te rolki nikt nie bierze odpowiedzialności. Poza tym, porządne rolki możesz za 2 lata sprzedać i odzyskać część pieniędzy. Te rolerblade z http://www.zicoracing.com oraz wszystkie te, do których są linki to właśnie porządne rolki. Możesz jeszcze zobaczyć w decathlonie ale to też wydatek ok. 200 zł i to za same rolki. Musisz jeszcze kupić kask i ochraniacze, czyli jeszcze co najmniej z 80 zł. Jeśli nie chcesz tyle wydać to po prostu kup dziecku inną zabawkę.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: rolki dla dziecka

Post autor: miko » pt lutego 15, 2008 11:34

Toudi pisze:Sorki, że tak bezpośrednio - te różowe to wyjątkowy chłam.
[..] Jeśli na początku kupisz dziecku takie rolki, to możesz być pewna, że szybko się zniechęci, bo te rolki po prostu nie chcą jeździć.
Brawo! A mogłem tak od razu napisać! Boże - daj mi moc pisania dosadnie i jasno!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki dla dziecka

Post autor: zico » pt lutego 15, 2008 11:44

Dodam, że dostawy sprzętu będą w pierwszych tygodniach marca. Jest tam kilka całkiem niezłych pozycji, lecz cena może też być już wyższa. Inną kwestią jest to, że w zestawie z ochraniaczami lub ochraniaczami i kaskiem kalkulacja wychodzi dosyć dobrze :) Co do kolekcji Powerslide i Barbie - o ile się nie mylę tam jest zestaw rolki, łyżwy, buty, torba, ochraniacze, kask - ale głowy nie dam... Z jednej strony warto poczekać - większa oferta, albo szybko czegoś poszukać teraz - lepsza cena. Taki okres, że coś za coś...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki dla dziecka

Post autor: Toudi » ndz lutego 17, 2008 12:32

miko pisze:
Toudi pisze:Sorki, że tak bezpośrednio - te różowe to wyjątkowy chłam.
[..] Jeśli na początku kupisz dziecku takie rolki, to możesz być pewna, że szybko się zniechęci, bo te rolki po prostu nie chcą jeździć.
Brawo! A mogłem tak od razu napisać! Boże - daj mi moc pisania dosadnie i jasno!
Generalnie to nie pozwalam sobie na tak radykalne oceny na podstawie zdjęcia. Po prostu miałem takie rolki i szkoda by było, żeby jeszcze ktoś się naciął.
Pozdrawiam
Piotr

Ania123
Posty: 12
Rejestracja: pt lutego 15, 2008 7:14

Re: rolki dla dziecka

Post autor: Ania123 » ndz lutego 17, 2008 12:45

[quote="Agent_L"]Ta-ak...
Po to kobiety mają tyle butów - bo w żadnych nie da się wytrzymać dłużej niż godzinę : D

:lol: dobre

Ania123
Posty: 12
Rejestracja: pt lutego 15, 2008 7:14

Re: rolki dla dziecka

Post autor: Ania123 » ndz lutego 17, 2008 1:02

Fakt, mała komunistka nie narzekałaby gdyby były różowe ;) ale jest mądrą dziewczynką, a ja mądrą ciocią i nie obstajemy przy wyglądzie jako najważniejszym. Czyli worker odpadają,
Toudi bardzo skutecznie mi to wyłożył :) dziękuję :) Znalazłam takie, firma decathlon ma chyba Wasze błogosławieństwo? <-------->/item313516781_fra ... 8_36_.html

ochraniacze kupią jej rodzice, ja jestem tylko biedną studentką. No i ... są różowe :mrgreen:

Ania123
Posty: 12
Rejestracja: pt lutego 15, 2008 7:14

Re: rolki dla dziecka

Post autor: Ania123 » ndz lutego 17, 2008 1:07

Jeśłi chodzi o to, że jest środek zimy... no coż, chciała rolki na urodziny, a że ma urodziny w lutym... będą leżeć do wiosny. Ale gdyby u nas był śnieg to poważnie pomyśłałabym o sankach z motorem :lol: (jest coś takiego? jeśłi tak to wspaniale, odpadłby mi etat konia pociągowego ;))

Awatar użytkownika
miko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: śr stycznia 30, 2008 5:19

Re: rolki dla dziecka

Post autor: miko » ndz lutego 17, 2008 5:07

Sprzedawca tych rolek na allegro (wspomniania przez Ciebie aukcja <-------->/item313516781_fra ... 8_36_.html) pisze rozne zabawne rzeczy (czytaj bzdury):
ze "krótka rama i małe przylegające kółka powlekane poliuretanem ułatwiają skręcanie."
a w nastepnym zdaniu: "Rolki posiadają kauczukowe kółka 63mm 78A"

jesli poliuretan to samo co kauczuk to sie skompromituje. Jeszcze pozostaje sprawa "przylegajacych kolek". Interesujace. Tak samo jest interesujace, gdzie podzialy sie moje polskie znaki...

Chyba sie czepiam, bo opis sprzedawcy nie zmienia niczego w jakosci towaru. Jestem czepialski :)
Aniu, ale czemu nie lyzwy? Bo chciala rolki? Skoro jest madra, to moze poczekacie na sezon? Ech - juz sam nie nie wiem...

Tak popatrzylem w historie tego sprzedawcy, aby zobaczyc co kupujacy mowia o rolkach, ktore sprzedaje, za pomoca archivera allegro wyszperalem kilka starych, zakonczonych aukcji - znalazlem conajmniej trzy: w kazdej jest komentarz: "przepiekne rolki!" :)
Pozatym zauwazylem, ze ten sprzedawca, ktory w swojej ofercie ma wiele marek "decathlonowskich" (kalenji, quechua) ma w swojej ofercie i rolke dziecieca Rollerblade (chyba Micro 4xCombo), ten sam model co Zico, tyle ze Zico ma go taniej. To dobrze swiadczy o sprzedawcy Prosperity - moim zdaniem :)

Chcialem popatrzec na strone decahtlona na ten model roller (?) V100. Maja tam nieziemski burdel. W kategorii rolki agresywne maja. (pamietam, jak nie moglem sie powstrzymac od smiechu, kiedy odwiedzajac decathlon przeczytalem w opisie RB Twister, ze sa to rolki "do nerwowej jazdy". ;).

# Rolki rekreacyjne juniorzy
# - Ochran.rolki fitness/jr
# - Akcesoria do deskorolek

Ech... No i co znalazlem popatrzcie tutaj: http://www.decathlon.com.pl/PL/equipment-play-10417763/
Cena jest lepsza, teraz trza sprawdzic, czy sa dostepne, ale ich strona funkcjonuje fatalnie, pisza, ze na chwile obecna nie jest mozliwe sprawdzenie oferty dla Targowka, po czym w choiceliscie jedyna dostepna opcja jest ... wlasnie Targowek. Kompromitacja!

Ania, skad jestes?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”