rolki dla dziecka

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

malina83
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 07, 2008 9:08

Re: rolki dla dziecka

Post autor: malina83 » śr maja 07, 2008 10:31

uffffffff, w koncu udalo mi sie zalozyc konto... czy wszystkim tak strasznie zle chodzi to forum czy tylko ja jestem taka 'szczesciara' ?? :roll:

a konto zalozylam, zeby Wam tutaj troche pojeczec, bo widze ze sensownie piszecie...
mam corke 4,5 roku, corka zbiera na rolki, obiecalam ze doloze i na ten sezon bedzie juz jezdzila razem ze mna. tylko teraz problem - jakie rolki? rozowe plastikowe udziwnienia oczywiscie odpadaja, ale na rolki rzedu 500zl mnie w tej chwili nie stac niestety. chcialam kupic jej rolki, ktore beda z regulacja rozmiaru, beda porzadne i bezpieczne, a jeszcze gdyby kosztowaly nie wiecej niz 200zl - byloby po prostu bosko.
i mam jeszcze jeden problem - mianowicie wiekszosc rolek dzieciecych lepsiejszych zaczyna sie od rozmiaru 33, a moje dziecie ma w tej chiwli noge 28... to zdecydowanie za duza rozpietosc, wiec gdzie mam szukac mniejszych rolek? :?

myslalam o takich, ale szczerze mowiac nie wiem juz czy sa cos warte. corka mierzyla chyba podobne w auchanie w marcu i one sa strasznie ciezkie..
<nie podajemy linków>/item358070594_skip_ro ... 32_35.html
i z tych chyba gdzies natknelam sie na rozmiar 29-31 bodajze...

te maja rozmiary miejsze <nie podajemy linków>/item359772766_rolki_d ... owane.html ale pomijajac to ze wizualnie sa okropne - nie wiem czy warto..

oczywiscie jakby rolki nie byly ciemne, bure i ponure to byloby calkiem swietnie, bo dziewczynka jak to dziewczynka...

prosze - help mi !! :roll:

malina83
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 07, 2008 9:08

Re: rolki dla dziecka

Post autor: malina83 » śr maja 07, 2008 10:40

aaa, i jeszcze..
podobaja mi sie te (rozmiar jest ok)
<nie podajemy linków>/item353253937_rolki_b ... 29_32.html
i te
<nie podajemy linków>/item357728654_rolki_b ... iacze.html

warto kupic te drozsze? roznia sie kwiatkami i centymetrem w regulacji - moze przeoczylam i czyms jeszcze? :)

no, to pojeczalam, jak ktos bedzie mial sile prostowac moje myslenie to pieknie prosze o pomoc :twisted:

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki dla dziecka

Post autor: Toudi » śr maja 07, 2008 11:59

Moim zdaniem, system mocowania tej ruchomej części, taki jaki jest w rocesach (popatrz na http://www.zicoracing.com) i w rolkach dziecięcych w decathlonie odpowiada mi najbardziej. Śruba mocująca jest umieszczona pod palcami w bucie i przykryta wkładką. To jest sztywne i pewne mocowanie.
Inne, jak w większości rolek, ze śrubką bądź zatrzaskiem pod butem, to moim zdaniem mniej udany pomysł. I jeśli już kupisz rolki tak skonstruowane, to nie wziąłbym żadnych z allegro, tylko porządnej marki i z porządnego sklepu.
Porządnej marki, bo można podejrzewać, że producent to przemyślał a nie skopiował, używając tańszych materiałów.
A z porządnego sklepu dlatego, że jeśli się złamie, to będzie u kogo reklamować.

Porządne marki, to rollerblade, fila, powerslide, roces, K2 ew. bladerunner, jak na jednej z linkowanych przez Ciebie aukcji i na pewno też inne, których jednak nie miałem w ręku, wybierając rolki dla moich pociech.

A porządny sklep, to np. http://www.zicoracing.com.
Nie twierdzę, że nie ma innych porządnych sklepów - na pewno są ale nie mam doświadczeń.

Moje dzieciaki jeżdżą na rolkach z decathlonu - uważam, że to udane rolki na początek.
Pozdrawiam
Piotr

malina83
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 07, 2008 9:08

Re: rolki dla dziecka

Post autor: malina83 » śr maja 07, 2008 12:10

dzieciece w decathlonie zaczynaja sie od 33 czy 34, ostatnio sprawdzalam i mniejszych nie bylo :(

a te ktore linkowalam ostatnie to wlasnie bladerunner - nie mam gdzie u siebie kupic takich rolek. moge kupic w krakowie, ale tak czy siak do reklamacji bede potem musiala je tam wiezc jakby co (prawie pol tysiaca km).
rolki linkowane wczesniej z zico sa od nru 33-34 :(

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki dla dziecka

Post autor: Toudi » śr maja 07, 2008 12:22

http://www.zicoracing.com/index.php?pro ... rod_id=256

te są od 30 ale to i tak trochę za duże, choć może lepiej zmierzyć dziecku stopę i sprawdzić, bo to różnie z rozmiarówką bywa.
A w decathlonie kupiłem takie pomarańczowe z szarymi płozami i szarą podeszwą 28-31. Coś koło 200 zł, chyba kapkę powyżej. Może w tej chwili ich nie ma?
Pozdrawiam
Piotr

malina83
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 07, 2008 9:08

Re: rolki dla dziecka

Post autor: malina83 » śr maja 07, 2008 12:53

wlasnie na te rolki trafilam :) niestety cena z przesylka bedzie dla mnie w tej chwili troche nieteges :? , chyba ze poczekam do Dnia Dziecka i ktos z rodziny sie ze mna zrzuci...
na maila jeszcze dostalam informacje o hot whellsach, ktore sa podobno super jakosciowo w tej cenie, czekam na fotki

a w decathlonie nie bylo rolek ktore opisujesz neistety. byly tylko to rozowe i niebieskie, i takie czarne rozsuwane, ale wieksze rozmiary


a czy ja moge przy okazji zapytac jeszcze o rolki dla doroslego faceta o wieeeeeeelkiej stopie i dosc ciezkiego, ktory nigdy w zyciu nie jezdzil - czy mam sobie isc na inny watek..?

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki dla dziecka

Post autor: Toudi » czw maja 08, 2008 8:39

O rolkach dla dorosłych facetów z wielkimi stopami już bardzo dużo na tym forum było.
Pooglądaj. Gdybyś się zdecydowała na rocesy dla dziecka z http://www.zicoracing.com, to właściciel sklepu doradzi. Będzie z jedną przesyłką a może wtedy da przesyłkę gratis.
:bom:
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”