Czy się opłaca ?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Hoothate
Posty: 2
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 1:25

Czy się opłaca ?

Post autor: Hoothate » sob czerwca 28, 2008 1:44

Witam serdecznie :)

Od jakiegoś czasu jestem zainteresowany kupnem rolek i rozpoczęciem przygody z tym sportem. Nigdy nie jeździłem na niczym co miało kółka ani płozy w bucie, ale jestem wytrwały i cierpliwy :)

Zdecydowałem się na rolki firmy Rollerblade, model Crossfire 6.0 przeznaczony do jazdy fitness :

Obrazek

Wiem, że na początek lepiej byłoby kupić rolki do jazdy rekreacyjnej, ale wolałbym od razu kupić coś lepszego co da mi lepsze możliwości już na samym początku.

Mam tutaj dwa pytanka :

1. Czy jest to dobry model rolek ? Opłaca się takie rolki kupić ? Z tego co wiem firma Rollerblade jest godną zaufania, zwracałem też uwagę na możliwość dokupienia nowych kółek. Ograniczał mnie też rozmiar buta - mam dużą stopę, a niestety ciężko jest znaleźć rolki na mój rozmiar.

2. Mam 198 cm wzrostu i ważę ponad 110 kg. Czy takie rolki wytrzymają moją wagę ? Na pewno zużycie kółek będzie o wiele szybsze niż u osób z mniejszą wagą, o to się aż tak nie martwię. Boję się tylko, że szyna od rolek się wygnie albo kółka się połamią i tyle sobie pojeżdżę. Nigdy nie miałem takiej rolki w rękach, więc nie mam pojęcia jaką mają wytrzymałość - dlatego proszę o poradę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy się opłaca ?

Post autor: MirekCz » sob czerwca 28, 2008 2:41

1.Z tego co wiem bardzo dobra rolka

2.Raczej nie powinno być problemów. Nie takie chłopy już na rolkach jeździły :)

Na początku może być tobie ciężko z nauką, bo kółka 90mm to już całkiem sporo, ale masz ułatwienie, bo jesteś wysoki. Najlepiej znajdź kogoś, kto pomoże tobie stawiać pierwsze kroki. Potem już pójdzie z górki.

Powodzenia
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy się opłaca ?

Post autor: Marek » sob czerwca 28, 2008 4:33

Hoothate pisze:Witam serdecznie :)

Od jakiegoś czasu jestem zainteresowany kupnem rolek i rozpoczęciem przygody z tym sportem. Nigdy nie jeździłem na niczym co miało kółka ani płozy w bucie, ale jestem wytrwały i cierpliwy :)

Zdecydowałem się na rolki firmy Rollerblade, model Crossfire 6.0 przeznaczony do jazdy fitness :

Obrazek

Wiem, że na początek lepiej byłoby kupić rolki do jazdy rekreacyjnej, ale wolałbym od razu kupić coś lepszego co da mi lepsze możliwości już na samym początku.

Mam tutaj dwa pytanka :

1. Czy jest to dobry model rolek ? Opłaca się takie rolki kupić ? Z tego co wiem firma Rollerblade jest godną zaufania, zwracałem też uwagę na możliwość dokupienia nowych kółek. Ograniczał mnie też rozmiar buta - mam dużą stopę, a niestety ciężko jest znaleźć rolki na mój rozmiar.

2. Mam 198 cm wzrostu i ważę ponad 110 kg. Czy takie rolki wytrzymają moją wagę ? Na pewno zużycie kółek będzie o wiele szybsze niż u osób z mniejszą wagą, o to się aż tak nie martwię. Boję się tylko, że szyna od rolek się wygnie albo kółka się połamią i tyle sobie pojeżdżę. Nigdy nie miałem takiej rolki w rękach, więc nie mam pojęcia jaką mają wytrzymałość - dlatego proszę o poradę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
A co to jest jazda fitness a rekreacyjna bo nie wiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hoothate
Posty: 2
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 1:25

Re: Czy się opłaca ?

Post autor: Hoothate » sob czerwca 28, 2008 8:29

Na chłopski rozum to różnica polega na intensywności jazdy, jej stylu i chyba też rolek na których się jeździ.

Jazda rekreacyjna - nie jeżdżę za szybko ani za często, robię to dla przyjemności

Jazda fitness - jeżdżę często i dosyć szybko, robię to dla przyjemności i dobrej formy ( fizycznej i psychicznej ) :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”