rolki -tak -ale jakie?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

iffka
Posty: 2
Rejestracja: pt lipca 11, 2008 9:00

rolki -tak -ale jakie?

Post autor: iffka » pt lipca 11, 2008 9:14

chce zaczac jezdzic na rolkach, ale ... nie wiem jaki sprzet wybrac :/

interesuje mnie jazda raczej rekreacyjna, jaz-dwa razy w tygodniu bez zadnego szaleństwa ;)
chcialabym aby koszt rolek nie był zbyt wysoki zwazajac na to ze nie wiem czy po tygodniu nie wylagduja w szafie ;) ale jak na razie chce zaczac ....

prosze o jakas podpowiedz co kupic i najlepiej jeszcze gdzie bo nie mam zielonego

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: rolki -tak -ale jakie?

Post autor: MirekCz » sob lipca 12, 2008 9:05

Podstawowe pytanie to skąd jesteś. Na pewno jakiś forumowicz z okolic będzie mógł Tobie pomóc w nauce i gładko przejdziesz do przyjemnej części tego sportu - śmigania :)

Było wiele tematów podobnych do Twojego i generalnei na początek rollerblade spark - http://www.zicoracing.com/index.php?pro ... rod_id=173
Rolkę powinnaś przed zakupem przymierzyć. Najlepiej postać w niej chwilę, pochodzić przynajmniej po sklepie itd., bo dobre dopasowanie rolki jest bardzo ważne.
Oczywiście oprócz rolki kup ochraniacze i kask.

Jak nie jesteś pewna, czy sport ci się spodoba, to porozmawiaj ze znajomymi - może ktoś ma rolki w twoim rozmiarze i mogłabyś popróbować na nich. Szkoda wydać 400zł zanim się nie przekonasz, chociaż o ile dobrze zaczniesz (pod okiem kogoś, kto umie jeździć) to na pewno szybko przekonasz się do tego, że ten sport daje niesamowitą frajdę.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

iffka
Posty: 2
Rejestracja: pt lipca 11, 2008 9:00

Re: rolki -tak -ale jakie?

Post autor: iffka » sob lipca 12, 2008 3:55

dziekuje za szybko i konkretna odpowiedz....
choc najpierw myslałam o jakim tanszym sprzecie (moze jakas mała podpowiedz) , oczywiscie jak sie wkrece no to zaukup czegos lepszego bedzie wskazany !!

mieszkam w nieduzej miejscowosci w małopolsce i własnie nie ma tu zbyt duzo miejsc, które nadawały by sie do uprawiana tego sportu ....

kiedys duzo jezdzilam na łyzwach wiec moze nie bedzie roblemu teraz przezucic sie na rolki :)

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: rolki -tak -ale jakie?

Post autor: Mirek_83 » wt lipca 22, 2008 11:37

iffka pisze:chce zaczac jezdzic na rolkach, ale ... nie wiem jaki sprzet wybrac :/

interesuje mnie jazda raczej rekreacyjna, jaz-dwa razy w tygodniu bez zadnego szaleństwa ;)
chcialabym aby koszt rolek nie był zbyt wysoki zwazajac na to ze nie wiem czy po tygodniu nie wylagduja w szafie ;) ale jak na razie chce zaczac ....

prosze o jakas podpowiedz co kupic i najlepiej jeszcze gdzie bo nie mam zielonego
Witam, z jednej strony bardzo konkretny plan co do zastosowania rolek, a z drugiej brak wiary w to czy Ci się w jazdę wkręcisz :)
z moich doświadczeń i obserwacji, kupno rolek zupełnie podstawowych (i również tańszych) ma jedną zasadniczą wadę... są ok do pewnego momentu, gdy nasze umiejętności są znikome, wraz ze wzrostem zaawansowania nasze oczekiwania rosną (szybkość, zwiększanie intensywności jazdy, dystansu, częstotliwości itp.) i w tej kwestii rolka podstawowa, z niższej półki cenowej zupełnie przestaje się sprawdzać. Stąd moja sugestia, jeśli naprawdę chcesz regularnie jeździć na rolkach to lepiej zainwestować trochę w lepsze jakościowo i technicznie-sprzętowo rolki. Oszczędzisz podwójnego wydatku ;)... Pzdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”