problem początkującego

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

charlie
Posty: 11
Rejestracja: pn października 31, 2005 11:48

problem początkującego

Post autor: charlie » pn października 31, 2005 11:55

witam !
Noszę się z zamiarem kupna rolek i mam taki problem. Wprawdzie nigdy na rolkach nie jeździłem ale śmigam od dwóch sezonów na lodowisku więc kompletnym laikiem nie jestem jeśli chodzi o jazde "w butach" ;)
Natomiast mam problem doboru rolek. Z jednej strony jestem początkujący ale z drugiej znając swoją nature gdy złapie bakcyla ciągnie mnei bardziej do hardcorowych akcji. I tu sedno problemu. Czy na początek warto od razu kupić rolki do streetu i jazdy agresywnej czy na wyczucie tego sportu potrzeba więcej czasu i zanim zacznę robić ewolucje należałoby pojeździć rekreacyjnie na "zwykłych" rolkach parę sezonów i dopiero później zmienić sprzęt adekwatny do tego co sie bedzie robiło ?
Jakie jest wasze zdanie ? Z góry dziękuję za wszystkie opinie !

pzdr
charlie

spawel
Posty: 13
Rejestracja: wt sierpnia 23, 2005 11:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Września

Post autor: spawel » wt listopada 01, 2005 1:14

hej
Ja też tak myślałem, miałem okazję kupić tanio wyczynowe rolki, ale pomyślełem wtedy po co mi to jak nie złapię bakcyla i kupiłem fitnessy (też tanio). Teraz jak o tym pomyślę to spać nie mogę. Tak więc jak masz okazję kupić profesjonalny sprzęt za niewielką kasę to się nie zastanawiaj. Z drugiej jednak strony rolki fitnesowe są niezłym uzupełnieniem agresywnych. Na jednych będziesz mógł podnosić kondycję a na drugich zaliczać murki. Teraz w ogóle jest dobra pora na kupno rolek bo są przeceny. Reasumując rolki fitnessowe na pewno się przydadzą, wszystko więc zależy ile masz kasy do wydania i jakie masz okazje pod nosem.
pozdrawiam
Paweł

charlie
Posty: 11
Rejestracja: pn października 31, 2005 11:48

Post autor: charlie » wt listopada 01, 2005 2:13

heh... to mniej jest kwestia kasy a bardziej kwestia przydatności zakupionego sprzetu. z jednej strony murki i te sprawy to kapitalna rzecz (wiem bo jezdze na snowboardzie) ale z drugiej chce takze normalnie pojezdzic, czasami zagrac chilloutowo w hokeja... idealem byłyby rolki nie do konca agresywne ale jednak ciut mocniejsze niz zwykle fitnessowe co by po paru skokach sie nie rozwaliłe eeeh...

pzdr

spawel
Posty: 13
Rejestracja: wt sierpnia 23, 2005 11:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Września

Post autor: spawel » wt listopada 01, 2005 9:51

To moim zdaniem zacznij od rolek fitnessowych. Na nich nie poskaczesz, ale nauczysz się techniki jazdy. Ja też zrobiłem przesiadkę z łyżew i to nie to samo. Nawiasem mówiąc nie mogę już doczekać się lodu. Jazda na łyżwach i rolkach to dwa inne rodzaje przyjemności, warto korzystać z obu.
pozdrawiam
Paweł

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » śr listopada 02, 2005 8:10

No jasne, zwłaszcza że upadki na lodzie są bardziej przyjemne................

pepe
Posty: 22
Rejestracja: wt października 25, 2005 9:34

Post autor: pepe » śr listopada 02, 2005 9:28

To może tak zwany freeskate, freeride, bądź slalom: http://www.salomoninline.com/pl/products.asp?id=783477
Zobacz kilka filmików: http://www.rollerfr.net/modules.php?nam ... rFR-Videos


Pozdrawiam,
Pepe

charlie
Posty: 11
Rejestracja: pn października 31, 2005 11:48

Post autor: charlie » śr listopada 02, 2005 3:46

chyba sie juz zdecydowałem - kupię rolki fotnessowe.
jest super promocja (chyba obnizka o 300 pln_ na Salomony Motion 7. warto je miec ?

Awatar użytkownika
Mimbla
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 112
Rejestracja: ndz września 25, 2005 1:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Mimbla » śr listopada 02, 2005 6:03

Jeżeli kosztują do 500 zł., to moim zdaniem nie zastanawiaj się nad niczym i kupuj. Jak już gdzieś pisałam, rok temu zapłaciłam za nie 850zł.

Myślę, że jeżeli szukasz rolek fittnesowych, to powinnieneś być zadowolony z Motion 7. To naprawdę bardzo porządne rolki.

spawel
Posty: 13
Rejestracja: wt sierpnia 23, 2005 11:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Września

Post autor: spawel » czw listopada 03, 2005 12:53

i problem rozwiązany, myślę że to dobry wybór a ceny teraz zachęcają
pozdrawiam
Paweł

Tefik
Posty: 28
Rejestracja: sob października 29, 2005 7:30
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tefik » czw listopada 03, 2005 10:50

Też chciałem kupićte rolki ale jak się dowiedziałem o cenie w pobliskiej firmie Sportmania to mi szczena opadła :) 699 zł ... teraz kupuje sobie Salomon Preface
<<<...God I love to turn my little blue world upside down...>>>

charlie
Posty: 11
Rejestracja: pn października 31, 2005 11:48

Post autor: charlie » pt listopada 04, 2005 10:54

właśnie zakupiłem Salomony Motion 7 za 375 pln :) obniżka 50% i dostępny rozmiar mnie skusił.
dziękuję za wszystkie opinie.
pzdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”