RB Spark Pro czy K2 Moto

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

monakwiatek
Posty: 1
Rejestracja: śr marca 04, 2009 12:31

RB Spark Pro czy K2 Moto

Post autor: monakwiatek » śr marca 04, 2009 1:23

Przede wszystkich witam wszystkich forumowiczów, jestem na tym forum pierwszy raz. Proszę fachowców o poradę, które rolki wybrać K2 moto z kółkami 2x84,2x80, 80A z sezonu 2008 czy tegoroczne RB Spark Pro. Dwa lata temu rozpoczęła się moja przygoda z rolkami na Roces Amsterdam i chciałabym się przesiąść na troszę ambitnieszy model. Jeżdżę raczej rekreacyjnie z lekkim zacięciem fitnesowym :wink: 2-3 razy w tyg. po asfalcie dystans ok 12-18 km. K2 moto znalazłam z ubiegłorocznej kolecji przecenione z 620,00 na 400,00 zł. co wydaje mi się dobrą ceną, ale nie jestem przekonana do stosowania dwóch różnych średnic kółek w jednej rolce. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jaki jest tego efekt podczas jazdy? Spark Pro wypadają o 100 zł drożej. Cena niestety jest dla mnie istotna. Będę wdzięczna za pomoc w dokonaniu właściwego wyboru.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: RB Spark Pro czy K2 Moto

Post autor: zico » śr marca 04, 2009 2:14

Hej,

musisz patrzeć w przyszłość - większy zakres wyboru kółek jest wtedy, kiedy masz rolki z 8 takimi samymi.
Owszem są również sprzedawane kółka po 4 czy 2 sztuki, ale nie wtedy dużego wyboru - głównie chodzi tutaj o rozmiar 84mm.
Dodatkowo w Spark PRO są kółka twardsze, szybsze, starczają na dłużej.

Dodam, że Sparki 2009 (i zwykłe oraz PRO) mają najniżej osadzony środek ciężkości - żadna rolka innej firmy tego nie ma patrząc na 4 takie same kółka w jednej rolce.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

madull
Posty: 3
Rejestracja: sob marca 07, 2009 10:06
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: 3miasto

Re: RB Spark Pro czy K2 Moto

Post autor: madull » pn marca 09, 2009 3:07

zico pisze: ...
Dodam, że Sparki 2009 (i zwykłe oraz PRO) mają najniżej osadzony środek ciężkości - żadna rolka innej firmy tego nie ma patrząc na 4 takie same kółka w jednej rolce.
Jaki to ma wpływ na jazdę??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Uszaty
Posty: 27
Rejestracja: pt sierpnia 01, 2008 10:45
Moje rolki: RB Fusion X7
Jeżdżę od: 20 cze 1995

Re: RB Spark Pro czy K2 Moto

Post autor: Uszaty » pn marca 09, 2009 4:02

W skrocie - na Sparkach latwiej ustac, badz tez trudniej zaliczyc glebe... w zaleznosci od preferencji. :]

romek1
Posty: 32
Rejestracja: pt lutego 13, 2009 8:17

Re: RB Spark Pro czy K2 Moto

Post autor: romek1 » wt marca 10, 2009 8:14

zico pisze:musisz patrzeć w przyszłość - większy zakres wyboru kółek jest wtedy, kiedy masz rolki z 8 takimi samymi.
W K2 moto da rade wlozyc 8x84 (lub mniej ...).
Nie mam wielu doświadczeń 'rolkowych', ale środek ciężkości też na pewno nie jest wysoko, koła 84mm prawie 'szorują' w nich po podeszwie.
Ale kółka za to miękkie standardowo ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”