Ważne pytanie i prosze o szybką odpowiedź

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

pieterek
Posty: 11
Rejestracja: czw marca 30, 2006 7:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Kontakt:

Ważne pytanie i prosze o szybką odpowiedź

Post autor: pieterek » czw marca 30, 2006 7:17

Mam problem

Mam rolki...jezdzilem sobie i nagle zaczal padac desz.wracam do domu a tam patrze, a rolki całe obłocone!!! :shock: i nie mam pojecia co mam zrobic.prosze o szybka pomoc! nie mam zadnych profesionalnych narzedzi.moze dac kolka pod wode? sam nie wiem.prosze o szybka odpowiedz.

Z gory dziex

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » czw marca 30, 2006 7:26

Wyciągnij jak najszybciej łożyska, ściągnij osłonki (jeśli nie da się ściągnąć, to z jednej strony usuń na siłę - jest to opisane na stronie - http://www.zico-skating.com/lozysk.htm), wrzuć do nafty i w niej je umyj, poprzez potrząsanie pojemnikiem w którym bedziesz to robił. Później musisz łożycka wysuszyć i naoliwić.
W samych kółkach nie ma metalowych części, to jak wyciągniesz łożyska, to możesz je umyć w wodzie

pieterek
Posty: 11
Rejestracja: czw marca 30, 2006 7:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Kontakt:

Post autor: pieterek » czw marca 30, 2006 7:32

no ale mowie ze nie mam zadnej nafty czy czegos takiego!
czy nie da sie nic zrobic zeby nie zaszkodzic nie zdejmujac kolek i lozysk?

pieterek
Posty: 11
Rejestracja: czw marca 30, 2006 7:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Kontakt:

Post autor: pieterek » czw marca 30, 2006 7:44

a gdybym zanurzyl rolki pod wode?? to by zle na nie wplynelo!!??
oczywiscie bez skarpety ;]. bo jak zanurze pod wode to piasek chyba troche spadnie??czy nie??!!??

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » czw marca 30, 2006 8:54

Absolutnie nie zanurzaj nic pod wodę, bo łożyska zardzewieją i tyle z tego będziesz miał.
W ogóle woda dostała się do łożysk? Jeśli tak, to nie ma chyba innej rady. Naftę kupisz za 5 zł w sklepie z akrykułami chemicznymi. Olej też więcej nie kosztuje.
No chyba, że masz tylko ubłocone kółka i woda NA PEWNO nie dostała się do łożysk. Jeśli tak, to jeśli KONIECZNIE nie chcesz nic ruszać, to po prostu tak postaraj sie zetrzeć to błoto szmatką, żeby możliwie piasek nie poleciał do łożysk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”