sprzet dla poczatkujacego ; )

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

electra
Posty: 13
Rejestracja: sob kwietnia 03, 2010 7:08
Moje rolki: ...

sprzet dla poczatkujacego ; )

Post autor: electra » sob kwietnia 03, 2010 7:43

Witam.
Jak wiadomo juz wiosna, zbliza sie lato, robi sie coraz cieplej. Chciałbym rozpoczac swoja przygodę z rolkami - nie jezdzilem od paru lat ( pamietam swoje plastiki ; P ) - aczkolwiek jezdzilem pare razy na lyzwach ; )
I tutaj moje pytanie brzmi :
Jakie rolki dla poczatkujacego ? Bardziej mnie interesuje jazda z dziewczynąi slalom. Czy da sie te 2 rzeczy polaczyc ze sobą ?
Niestety nie mam za duzych funduszy. Posiadam okolo 300-370 zl na rolki. 370 to juz max ; ). Takze czy jest cos dobrego do kupienia w tej cenie ? Zastanawialem sie nad rolkami RB Aero ( okolo 340 zl na allegro )
<-------->/item992431631_rol ... fs_45.html
<-------->/item982566373_rol ... _5_cm.html
takie jak tutaj.
Lub moze salomony ?
<-------->/item977237441_rol ... _28_5.html
Albo cos z K2 ? np. Athena lub Exo ?
Mam 17 lat i nogę okolo 45-46. A moze zupełnie inna firma ? Lub inny model tej firmy ? Podkreslam ze rowniez pojezdzilbym sobie troche slalomu ; )
Przeczytałem topic :
http://jakkupowac.pl/artykul/80/jak-kupowac-rolki.html
Czekam na odpowiedzi ; )
Pozdrawiam i zycze Wesołych i pogodnych świąt ; ))
Ostatnio zmieniony czw kwietnia 08, 2010 3:57 przez electra, łącznie zmieniany 1 raz.

electra
Posty: 13
Rejestracja: sob kwietnia 03, 2010 7:08
Moje rolki: ...

Re: sprzet dla poczatkujacego ; )

Post autor: electra » śr kwietnia 07, 2010 9:00

Czy mogłby mi ktoś pomóc ? Cena wzrosłą do 400 zl ; )

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: sprzet dla poczatkujacego ; )

Post autor: zico » śr kwietnia 07, 2010 9:15

Te linki, co podałeś trochę ukroiło.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

electra
Posty: 13
Rejestracja: sob kwietnia 03, 2010 7:08
Moje rolki: ...

Re: sprzet dla poczatkujacego ; )

Post autor: electra » czw kwietnia 08, 2010 3:57

Linki poprawione.

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: sprzet dla poczatkujacego ; )

Post autor: Praga » czw kwietnia 08, 2010 9:06

Temat był już na pewno wałkowany na forum. Zasada jest taka, że jeżeli chciałbyś poslalomować niestety musisz wybulić znacznie więcej kasy niż na rolkę fitnessową. Przeciążenia w slalomie zamordują Twój staw skokowy w miękkim bucie.

Masz dwa wyjścia:
1. Jeśli jesteś zamożny,masz nadprodukcję pieniędzy lub zwyczajnie rozrzutny: kupujesz sobie fitnessa za 400 zł. Po 2-6 miesiącach jazdy w zależności od intensywności, zaczynasz dostrzegać ograniczenia fitnessa w slalomie i patrzysz śliniąc się na ludzi jeżdżących w sztywnych rolkach z krótką szyną na bananie. Jeśli jesteś zdeterminowany, sprzedajesz swoją zużytą rolkę na allegro za 100 zł i kupujesz rolkę do slalomu za 900zł + 200zł za komplet kół.
2. Jeśli cenisz swój czas i szanujesz kasę zarobioną przez siebie/rodziców/dziadków, kupujesz od razu rolkę za 900zł. Startowe kółka zdzierasz ucząc się podstaw i wzmacniając nogi. Po 2-6 miesiącach jazdy w zależności od intensywności, robi ci się naturalny bananik i zaczynasz pomału jeździć pierwsze crossy, snake, itd. Następnie kupujesz koła za 2 stówki, robisz klasycznego banana i sam zaczynasz wymiatać ;)

Jeśli jednak slalomowa lambada Ciebie nie bierze i wolisz pomykać po prostej w kólko, tam i spowrotem, kwadrat czy prostokąt, wystarczą zwykłe fitnessy za 400 zł. Linki,które podałeś są spoko. Najbardziej mi się podoba Aero TFS choć ten system sznurowania był już wałkowany na forum ;)

electra
Posty: 13
Rejestracja: sob kwietnia 03, 2010 7:08
Moje rolki: ...

Re: sprzet dla poczatkujacego ; )

Post autor: electra » czw kwietnia 08, 2010 9:50

A co byście powiedzieli na Cell'e II ? z 2007 r. jednak narazie nie widzę swojego rozmiaru. ; ,(
Na allegro stoją po 450 zl
<-------->/item989650022_hit ... _w_wa.html
dlaczego nie ma 1 rozmiaru wiecej ? ; D
W sumie czytałem trochę tematów na temat kupna rolek i własnie te polecaliście.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”