Rolki dla początkującej

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Hala
Posty: 1
Rejestracja: czw marca 22, 2012 9:14
Jeżdżę od: 0- 0-2011

Rolki dla początkującej

Post autor: Hala » czw marca 22, 2012 9:59

Witam wszystkich, bardzo proszę o radę co do tego jakie rolki powinnam kupić. Nigdy nie jeździłam na rolkach, na łyżwach tak średnio, bo i nie za często (jakoś do 6 razy w sezonie), mam 158 cm, ważę ok. 50 kg. Chcę się nauczyć i potem jeździć rekreacyjnie, tak w ramach spaceru po chodnikach i parku, mam nadzieję, że jak mi się spodoba, to kilka razy w tygodniu - powiedzmy co drugi dzień.

Przeczytałam sporo wątków na forum, oraz artykuł 'Jak kupować rolki?' i wiem, że najbardziej polecanymi dla takich, jak ja są rollerblade'y spark 80. Co prawda zastanawiałam się też nad FILA PRIMO COMP LADY, głównie dlatego, że (uczciwie przyznaję) są tańsze. Chciałabym się zamknąć w kwocie 500 zł razem z ochraniaczami, ale jeśli uważacie, że warto dołożyć tą stówę (ale to by musiała być różnica naprawdę warta tej stówy - jest warta?) no to dołożę, takiego sprzętu nie kupuje się przecież co miesiąc.

Czy naprawdę różnica między FILAmi (takimi w zakresie cenowym ok 400 zł) a Sparkami jest aż tak duża i warta tych powiedzmy 150-200 zł?

Aha, moim wielkim problemem jest też rozmiar buta, bo zaokrąglając w górę, jak radzi autor artykułu, moja stopa ma 22 cm :/ Jak tak kopałam w internecie, to nie znalazłam dostępnych rolek dla kobiet z numerem 36, a co dopiero 35. To jeszcze nie sezon? Czy takie małe rozmiary są zaliczane jeszcze do dziecięcych? Skoro i tak najlepiej przymierzyć rolkę przed kupnem w internecie (jak każdego buta z resztą), to tak się obawiam, czy w ogóle będę miała gdzie go przymierzyć, skoro z dostępnością w necie jest tak słabo.

Takie moje rozterki i pytania. Bardzo proszę o pomoc, bo tak zaczęłam z bardzo pozytywnym nastawieniem, że wreszcie trochę ruchu, a tu klops ;/

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki dla początkującej

Post autor: zico » czw marca 22, 2012 10:02

Do Sparków masz części, but wewnętrzny w Sparkach jest wyciągany oraz zdecydowanie są lepsze parametry dla osób początkujących. Hamulec też dostaniesz bez problemu.

Fila nie ma wyciąganego buta wewnętrznego, części często trudno dostać. Coś się stanie, czegoś zabraknie i już jest problem, nawet często.

Co do rozmiarów - pytać się bezpośrednio. Tutaj nie dowiesz się, co dany sklep ma na stanie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”