Facet 25 lat 53kg wzrost 177

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

skowyrnie
Posty: 1
Rejestracja: czw czerwca 07, 2012 11:17
Moje rolki: szukam
Jeżdżę od: 0- 0-2012

Facet 25 lat 53kg wzrost 177

Post autor: skowyrnie » czw czerwca 07, 2012 11:32

Witajcie,

Wiem, wiem tematów co nie miara, jednakże nie znalazłem nic co odpowiadałoby mojemu wzrostowi i wadze... Przechodzę do meritum, nigdy nie jeździłem na rolkach, ale postanowiłem zacząć i tutaj pojawia się problem każdego zaczynającego "Jakie rolki?" Zajrzałem w parę miejsc, poczytałem o "twardości" kółek, o płozach, ale nadal zastanawia mnie jedno, czy warto wydawać więcej kasy, jak nie mam pewności czy jazda mi się spodoba, ba, nie mam nawet możliwości skorzystania z jakichś rolek od znajomych, bo zwyczajnie oni nie posiadają ;)

Dodam, że już jeździłem na łyżwach, to trochę chyba podobne, tyle, że kółek brak ;)

Tak jak w opisie mam 25 lat, ważę 53kg wzrost 177 cm; zastanawiałem się nad rolkami:
a) Rolki Tempish Concord AL Black 2012 - Płoza Aluminium; Wielkość kółek80 mm; Twardość kółek82 A; Łożyska ABEC7
b) Rolki Tempish Next Black 2012 - parametry te same;
c) Rolki K2 Moto 2011 - But wewnętrznyK2 Softboot; Płoza Kompozytowa, Tec; Wielkość kółek78 mm; Łożyska ABEC 5
d) K2 Freedom 4027803 - Materiał płozy/ramy: aluminium; Średnica kółek: 80 mm; Twardość kółek: 80A; Łożyska: ABEC 5; Hamulec: zamontowany na rolce; Maksymalna średnica kółek: 80 mm;

Dwie pierwsze ze względu na cenę około 250zł , dwie drugie droższe, ale nadal zamykające się w 400 zł - lepiej jednak wydać więcej, ale bez pewności, czy jazda się spodoba, czy mniej z większym spokojem? :)

Pozdrawiam i dziękuję:)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Facet 25 lat 53kg wzrost 177

Post autor: Doody » pt czerwca 08, 2012 9:33

Lepiej wydać więcej na lepszy sprzęt i jeśli się nie spodoba sprzedać ale mieć pewność że się nie spodobało mimo tego że sprzęt był dobry.

Tempish sobie odpuść.

K2 nie najgorsze, zdecydowanie lepsze od Tempish, choć nie mam do końca przekonania co do jakości wykonania tego sprzętu. Poszukaj jeszcze produktów FILA i Rollerblade
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

konnaczynka
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: pt marca 09, 2012 6:03
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 08 mar 2012

Re: Facet 25 lat 53kg wzrost 177

Post autor: konnaczynka » pt czerwca 08, 2012 9:52

lepszy sprzęt daje większe szanse, że Ci się spodoba. Własnie dzisiaj rozmawiałam z kumplem, który dostał jakieś stare rolki od kogoś-w celu przypomnienia sobie. Gdyby nie to, że kiedyś jeździł i wie jakie to fajne to po wczorajszym "razie" na byle czym już by więcej na rolkiach nie jeździł.
Popatrz na to z drugiej stony: kupisz byle co, a jazda Ci się spodoba. I co? będziesz musiał znowu z kasy wyskoczyć.
Miłej jazdy. Pamiętaj o ochraniaczach i kasku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”