Hey ho!

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Wozee
Posty: 1
Rejestracja: pn czerwca 12, 2006 11:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Stargard.

Hey ho!

Post autor: Wozee » wt czerwca 13, 2006 12:14

Witam, kupilem wczoraj rolki Nike chaussure abec7 hyper X360 82mm / 80A , nie wiem czy to dobry wybór, ale nie w tym problem, minaowicie, najwiekszy problem sprawia mi hamowanie, i w zwiazku z tym pojawia sie prosba. Czy mozna by stworzyc jakis poradnik w którym zawarte bylyby rozne techniki i opisy cwiczen, ktore nalezy wykonywac by dojsc do perfekcji. Dzis probowalem juz
hamowac technika T-stop, ale za kazdym razem wyrzuca mnie w bok, sprobowalem tez pozniej sposobu na hamowanie przez zakret rozstawiajac rolki i robiac koleczko wokol wlasnej osi.

To taka mala propozycja aby ten temat przyklejic lub cos w tym stylu, mysle ze wiele poczatkujacych ma z tym problem, a bez 'dobrego' hamowania, ja sam osobiscie boje sie wyjechac w miasto, ze wzgledu na bezpieczenstwo innych ofc. : )

Z góry dziekuje,
Wozee.

Paula
Posty: 9
Rejestracja: pn sierpnia 29, 2005 10:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Paula » sob czerwca 17, 2006 10:08

Hej,

rzeczywiście hamowanie to poważna sprawa. Ja jeżdżę z bliską mi osobą, która niedawno nauczyła się jeździć (dzięki wrodzonemu talentowi - błyskawicznie), ale za każdym razem gdy zbliżamy się do przejścia przez drogę, odczuwam coś w rodzaju paniki czy zdąży się zatrzymać :shock: :oops:

Moja rada: ćwiczyć hamowanie. Myśleć w czasie jazdy i oceniać odległości. Ja nie lubię hamować hamulcem przy rolce :roll: więc zostaje mi kółeczko albo ulubiona metoda - spokojne wytracanie prędkości (więcej metod nie znam). Kilka razy musiałam stanąć w miejscu, no i niestety wtedy stosuję mało ekologiczne i estetyczne metody: drzewo, znak drogowy, wskok na trawnik, ręce w ochraniaczach pod pupę, a pupę w dół... :lol:

Awatar użytkownika
Eskalopka
Czterokółkowiec
Posty: 62
Rejestracja: wt czerwca 13, 2006 11:55
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Saska Kępa

Post autor: Eskalopka » sob czerwca 17, 2006 7:35

Mimo wszystko T-stop jest chyba najszybszy do nauczenia. Ja się nauczyłam dzisiaj i zajęło mi to 15 min. a wierz mi, że orłem rolek nie jestem. Po prostu zaczęłam trenować na minimalnych prędkościach i stopniowo zwiększałam tempo. Ważne jest, żeby zdecydowanie docisnąć tylną rolkę (a nie tylko próbować) i mieć mocno ugięte nogi (to tak w razie gdyby szykowała się gleba)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”