Rolki powystawowe vs nówki

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

nariox
Posty: 2
Rejestracja: sob sierpnia 25, 2012 11:22
Jeżdżę od: 0- 4-2010

Rolki powystawowe vs nówki

Post autor: nariox » sob sierpnia 25, 2012 11:30

Witam!
w zasadzie kiedys dosc duzo jezdzilem na rolkach,niestety noga wyrosla,skonczylo sie...potem dluugo gralem w siatke i nadal gram,niestety..kiedy nie mam mozliwosci treningow z checia przesiadlbym sie na cos innego-rower odpada bo skraca sciegna,natomiast idealne wydaja sie rolki
przechodzac do meritum...zastnawiam się ponieważ:
mam do wyboru: <nie podajemy linków>/rolki-for-good-kolka- ... 15170.html - moge podjechac przymierzyć i ew od razu kupić
sa to rolki powystawowe,niejezdzone, bez gwarancji-ale nowe kosztowalyby duzo wiecej
natomiast moge tez kupic cos w podobnej cenie,ale nowego z gwarancja
<nie podajemy linków>/rolki-do-szybkiej-jaz ... 53973.html - niestety nie mam mozliwosci przymiarki
Wiem ze im cena wyzsza,to rolki lepsze,nie chodzi tylko o same kolka ale rowniez jakos wykonania,trwalosc szyny,rodzaj gumy na kolkach itp
moje pytanie zatem brzmi: czy warto kupic pierwsze z wymienionych rolek,czy jednak cos nowego w podobnej cenie?jakie mogą być różnice w jezdzie?
Dodam ze mam zamiar smigac powiedzmy 2-3 w tygodniu po kilkanascie km(troche tras tu u siebie mam); a tak to wiadomo,jak gdzies bd jechal na wycieczke czy gdzies..zawsze mozna roleczki pod pache wziac ze soba; D}
dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie:)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki powystawowe vs nówki

Post autor: Doody » sob sierpnia 25, 2012 11:43

Nie opłaca się kupować rolek do których linki przesłałeś ani też niczego nowego w podobnej cenie. To stwierdzenie: "Jest to profesjonalny sprzęt z górnej półki." to jest marnych lotów bełkot marketingowy.

Porządne rolki zaczynają się od minimum 500,00, poniżej tej kwoty trzeba szukać używanych lub na prawdę superokazji.

PS Piszesz że jazda na rowerze skręca ścięgna, więc kupując rolki też patrz na swoje zdrowie i kup sprzęt który nie zrobi Ci krzywdy.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

nariox
Posty: 2
Rejestracja: sob sierpnia 25, 2012 11:22
Jeżdżę od: 0- 4-2010

Re: Rolki powystawowe vs nówki

Post autor: nariox » ndz sierpnia 26, 2012 11:04

patrzyles na cene rolek powystawowych?199euro za nowe czyli ponad 500 zl..jezeli sugerujesz sie tylko cena to kurcze..oczekiwalem bardziej rozsadnej opini...

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki powystawowe vs nówki

Post autor: Doody » pn sierpnia 27, 2012 10:21

nariox pisze:patrzyles na cene rolek powystawowych?199euro za nowe czyli ponad 500 zl..jezeli sugerujesz sie tylko cena to kurcze..oczekiwalem bardziej rozsadnej opini...
Skąd Ty wiesz że 199E - bo koleś na aukcji allegro tak napisał ?! To do czego linki wkleiłeś to: no-name'y i nikt poza sprzedawcą, a na pewno nikt tutaj Ci ich nie poleci.

Wykaż trochę inicjatywy i poszukaj na forum - takich tematów były setki - nawet w ostatnim czasie !!!

Jeśli chcesz dobre rolki celuj w: Rollerblade, Powerslide - mówię tu o jeździe rekreacyjnej, bo ogólnie to jest jeszcze kilka dobrych wrotkarskich marek.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

nowyuzyszkodnik
Posty: 19
Rejestracja: ndz lipca 01, 2012 10:00
Moje rolki: Fusion x3

Re: Rolki powystawowe vs nówki

Post autor: nowyuzyszkodnik » wt sierpnia 28, 2012 2:27

Doody pisze: Porządne rolki zaczynają się od minimum 500,00, poniżej tej kwoty trzeba szukać używanych lub na prawdę superokazji.
Ja tam kupiłem swoje nowe fusion x3 za niecałe 450 i na początek uważam że są naprawdę fajne. Jedynie potwierdził się fakt ze po dłuzszej jezdzie, czasami zaczynają obcierac mi lewa kostke, ale da sie wytrzymac :)

edit. - i to raczej nie byla wg mnie jakas mega okazja ;) trzeba tylko sie troszke porozgladac.

Btw. Od jazdy na rowerze skracają się ścięgna? ;O

Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

Re: Rolki powystawowe vs nówki

Post autor: Przemm07 » pt sierpnia 31, 2012 10:24

Jeżeli mogę coś doradzić, to sugerowałbym posłuchać się Doody'ego. Nie jestem specjalistą, lecz mogę podzielić się swoimi doświadczeniami - zarówno osobistymi, jak również poznanymi w sieci. Generalnie nauczyłem się, że jak coś kupujesz tanio to kupujesz dwa razy. Nie chodzi tu konkretnie o rolki, lecz w ogóle o wszystkie sprawy. Oczywiście zdażają się okazje, lecz to jest zupełnie inny temat. Wiem jak to boli jak chcesz tylko spróbować, a tu najniższa cena akceptowalnego sprzętu przekracza znacznie Twoje wstępne wyobrażenie.

Myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest kupić starszy model markowego sprzętu. Tu niestety wszystko zależy jaki masz rozmiar nogi. Niestety przy moim dostać coś ze starszej kolekcji graniczyło z cudem, zmuszony zostałem więc poszukać rozsądnego rozwiązania z aktualnej kolekcji. Wybór padł na Fila Primo Wave. Wg mnie to średniak, jednak jak na początek może być. But jest wygodny i dość dobrze stabilizuje nogę, jednak słaba wentylacja. Przy cienkiej skarpetce jedna noga miała obtarcia w okolicy sznurówek, jednak to raczej kwestia egzemplarza, poza tym przy średniej grubości skarpetek jest ok. Niestety wg mnie kółka nie były najlepszej jakości (84mm, 83A). Zjechały się po 1,5 roku niezbyt intensywnego używania. Wymieniłem na 84 mm 84A Rollerblade i tu uważam jest przepaść jakości. Zrobiłem na nich przynajmniej 3 razy taki dystans i są w o wiele lepszym stanie (jedno koło hałasuje, ale tu znów kwestia egzemplarza). W przypadku Fili niestety istnieje problem części zamiennych - ciężko dostać jakieś tulejki, śruby itp, a w zasadzie trzeba dopasowywać innych firm.

Zgodnie z opiniami porównywalna jakościowo firma to Powerslide, chociaż może trochę droższa. Mierzyłem i jeździłem po sklepie. W mojej opinii lepiej trzymają nogę niż Fila, jednak czułem dużą niewygodę (mierzyłem jakieś Phusion, chyba 4).

Kolejne mierzone przeze mnie to K2. Przymierzałem się do K2 Radical 100, jednak w związku z brakiem w sklepie mierzyłem bodajże Mach 90. Bardzo wygodne, bardzo nisko środek ciężkości, jednak miałem odczucie dużej miękkości. Wyczytałem później, że pomimo dużej miękkości buta rolki w jeździe sprawują sie bardzo dobrze (dobre przeniesienie odepchnięcia na prędkość jazdy). Niestety K2 to już wyższa półka cenowa.

Wśród Rolek fitness'owych wyższa półka to Rollerblade, tu jednak ceny raczej nie dla kogoś kto chce spróbować. Z wyczytanych opinii z tańszych można jeszcze spróbować Roces lub Tempish, ale nie wiem bałbym się ryzykować. Jak pisał Doody rozglądałbym się za sprzętem od 500 zł, jednak patrząc na średnią cenę aktualnych modeli. Ja za wspomniane File płaciłem ok 600zł, jednak dziś te same można kupić za ok 400zł, tylko kwestia znalezienia rozmiaru.

Mam nadzieję, że coś pomogłem.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki powystawowe vs nówki

Post autor: Doody » sob września 01, 2012 11:04

Wtrącając się niegrzecznie do togo co napisał Przemm07. :twisted:

Fila ma dobry sprzęt do FR ale rekreacją trochę u nich gorzej, a Fila Primo Wave w porównaniu do wyższych numerków z PS Phuzion, ma znacznie gorsze trzymanie stopy i odczuwalnie wyżej środek ciężkości. Mojej żonie kupiliśmy w zeszłym roku najpierw ww File (chciała oszczędzić), ale że nagle przestała umieć jeździć po przesiadce ze swoich starych RB, to kupiliśmy PS Phuzion 11 Urban i nagle się okazało że w 5 min. technika, szybkość i komfort znacznie się podniosły. Fila ma wydaje się dwa niezłe modele do fitness/speed FILA NINE 100 i M110

Co do ROCES to niestety (bo mam do nich sentyment) ale od paru ładnych lat nie wydali sprzętu który byłby godny pochylenia się nad nim na dłużej. Niemniej osobiście ciekawi mnie model Roces LAB z tym że to też raczej półka fitness/speed. Aaa... no i tak na pierwszy rzut oka - kto obecnie w takim sprzęcie stosuje mocowanie 165!?

K2 porównał bym jakościowo do PS choć ze wskazaniem na wyższość PS. Za to K2 ceny ma wyższe.

Liderem na rynku rolek rekreacyjnych i fitness jest zdecydowanie RB.


PS o Tempish nawet się nie wypowiadam - nie ma sensu.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”