Strona 1 z 1

Sprzęt dla początkującego

: pn sierpnia 27, 2012 2:05
autor: zoon
Witam serdecznie

Chcę zacząć jeździć, nigdy wcześniej tego nie robiłem. Moja waga 78kg, wiek 27 lat, Czy mogę prosić o przykładowe zestawy tzn rolki + zestaw ochraniaczy dla totalnego początkującego. Na zestaw chciałbym wydać około 700zł, może być trochę więcej. Wiem, że tanie jest drogie i szkoda dwa razy wydawać albo się szybko zrazić na sprzęt.
Na co należy zwracać uwagę przy kupnie i gdzie najlepiej kupić sprzęt - woj. śląskie okolice Katowic?
Wyczytałem, że polecanych jest kilka modeli m.in Seba frx, Rollerblade twister i Fila nrk. Czy powinny mnie te modele interesować?

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
Zoon

Re: Sprzęt dla początkującego

: pn sierpnia 27, 2012 3:58
autor: Doody
Seba frx, Rollerblade twister i Fila nrk jak najbardziej nadają się do nauki, z tym że Twister i FILA mają w zestawie hamulec który na początku się przydaje, do SEBY trzeba dokupić. Każda z tych rolek wystarczy Ci nie tylko na początek ale jeszcze na długo - również jeśli będziesz chciał zacząć jeździć FreeRide.

Ochraniacze polecam Pro-Tec'a. Istotne jest aby ochraniacze na nadgarstki miały usztywnienie od góry i dołu (zapobiega złamaniu nadgarstka)

Edit: tutaj masz więcej o ochraniaczach: http://wrotkarstwo.pl/forum/viewtopic.php?f=115&t=6501

Re: Sprzęt dla początkującego

: pn sierpnia 27, 2012 4:26
autor: zoon
Dzięki za szybką odpowiedź, zaczynam dzisiaj szukać po sklepach. Znając życie w popularnych sklepach sportowych większość będzie na zamówienie.