rolki dla dziecka

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

katarzynatr
Posty: 2
Rejestracja: ndz lutego 01, 2015 8:50
Jeżdżę od: 01 lut 2015

rolki dla dziecka

Post autor: katarzynatr » czw lutego 05, 2015 8:52

Witam serdecznie,
mam mały kłopot z wyborem rolek dla 5-cio. letniej dziewczynki ze stopą 17,5 cm. Nigdy nie jeździła na rolkach.
Przeczytałam już tysiące informacji na temat producentów, modeli, etc. i jestem już na takim etapie, że im więcej czytam, tym bardziej "głupieje". Sama nie jeżdżę na rolkach i zupełnie się na tym nie znam. Naprawdę potrzebuję pomocnej rady odnośnie firmy i konkretnego modelu rolek, jaki mam kupić dla córki. Nie musi być najnowsza kolekcja, nie muszą być różowe :). Ważne, aby rozmiar był regulowany. Podam ostatnie kryterium, które ze względu na nieduże zarobki jest jednym z ważniejszych - cena do 300 pln, bo też nie chcę przesadzać na początek, bo nawet nie wiem czy jazda na rolkach spodoba się mojemu dziecku a wydatek nie będzie na raz....
Bardzo proszę o Waszą pomoc. Kupię te, które doradzicie

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: rolki dla dziecka

Post autor: Pinnhead » czw lutego 05, 2015 11:08

Najlepiej kupić takie, żeby pasowały a nie konkretnie te co doradzimy. Rolki do nauki jazdy, dla dzieci, z regulacją poniżej 300zł:
Powerslide - Phuzion Fun Girls II
Powerslide - SoPo Phuzion 1 Kids
Z tym że to tak na szybko wyszukane w sieci. Nie mam również dzieci, więc opinii na ich temat nie mam(rolek, nie dzieci ;) ). Tyle tylko że producenta osobiście oceniam dobrze.
Model SoPo ma sztywną skorupę, co powinno być zaletą przy nauce i *chyba* wyjmowany liner.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

katarzynatr
Posty: 2
Rejestracja: ndz lutego 01, 2015 8:50
Jeżdżę od: 01 lut 2015

Re: rolki dla dziecka

Post autor: katarzynatr » czw lutego 05, 2015 11:58

super dziękuję za propozycje modeli :) ,
oczywiście zanim kupimy to musimy koniecznie przymierzyć wszystkie, żeby się czasami nie okazało, że niewygodne...
a jakie jest Twoje zdanie odnośnie ROLLERBLADE ALPHA XR G 2014 ? Gdzieś mi mignęły na promocji.... kicha, czy może też warte uwagi ?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki dla dziecka

Post autor: zico » czw lutego 05, 2015 1:15

Alpha to nie jest model Rollerblade!!! To jest zrobione na jakości Bladerunner - odradzam!!!

Z Rollerblade najlepiej Rollerblade Spitfire, służą już mi 6 rok w mojej szkole nauki jazdy.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”