I znowu jestem początkująca.

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
hallenka
Posty: 9
Rejestracja: czw sierpnia 03, 2006 4:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

I znowu jestem początkująca.

Post autor: hallenka » śr sierpnia 09, 2006 4:37

Dwa lata temu kupiłam rolki, dobrze się jeszcze jeździć nie nauczyłam a już się skończyła pogoda. Rok temu się nie złożyło na rolki, a w tym roku jak się napaliłam, i ostro zaczełam się szkolić to bieżnię na agrykoli zamkneli :cry: , a przy niej mieszkam. Miałam nadzieję, że to długo nie potrwa bo prace remontowe posuwały się szybko ... no i się zagapiłam, już sierpień i chyba na szczęśliwice trzeba będzie paradować bo mnie zima załapie i znowu się nie nauczę ...

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » śr sierpnia 09, 2006 5:23

Eeee tam hellenka zaraz paradować.
W soboty organizujemy cykliczne spotkania rolkarzy warszawskich, właśnie na szczęśliwicach. Można tam potrenować w grupie miłych ludzi.
Proponuję zobacz tematy:
Oficjalne zaproszenie na kolejne spotkanie:
Trening na Szczesliwicach 12.08.06 (sobota) godz. 10:00
i temat poglądowy - jak to było na poprzednich spotkaniach
Spotkania wrotkarzy warszawskich
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
hallenka
Posty: 9
Rejestracja: czw sierpnia 03, 2006 4:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hallenka » pt sierpnia 11, 2006 9:13

Oki, to ja się na coś takiego piszę :D Ale ten weekend to mnie nie będzie w stolicy :cry: za tydzień na pewno przyjdę :D

Awatar użytkownika
hallenka
Posty: 9
Rejestracja: czw sierpnia 03, 2006 4:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hallenka » śr sierpnia 23, 2006 4:34

W jakiej pozycji należy hamować za pomocą hamulca?? Bo aż dwa razy go użyłam i dwa razy glebę zaliczyłam, chyba za bardzo do tyłu się wychylam bo na tyłku ląduję. Tak się zastanawiam czy jak będę się przy tym hanowaniu nachylać bardziej do przodu to na zęby polecę??

Rolfan
Ścigant 4x110mm
Posty: 362
Rejestracja: pt lipca 07, 2006 4:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: ze Szczecina

Post autor: Rolfan » śr sierpnia 23, 2006 5:14

A nawet gdyby to masz z przodu ręce ktorymi będzie Ci łatwiej się asekurowac niż przy upadku do tyłu.zawsze upadki do przodu sa mniej niebezpieczne niż do tyłu.Ale zareczam Ci ,że przy wychyleniu do przodu zawsze jest łatwiej reagować na wszelkie zakłócenia równowagi jakim jest niewatpliwie użycie hamulca.Poza tym masz piękny usmiech.
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
Parzival
Czterokółkowiec
Posty: 86
Rejestracja: czw grudnia 01, 2005 4:14
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Neverwhere

Post autor: Parzival » śr sierpnia 23, 2006 6:20

hallenka pisze:W jakiej pozycji należy hamować za pomocą hamulca?? Bo aż dwa razy go użyłam i dwa razy glebę zaliczyłam, chyba za bardzo do tyłu się wychylam bo na tyłku ląduję. Tak się zastanawiam czy jak będę się przy tym hanowaniu nachylać bardziej do przodu to na zęby polecę??
uginasz nogi (w kolanach!), nogę z hamulcem wysuwasz do przodu, i unosisz na tylnim kółku tzn. na pięcie powoli dociskając hamulec.
Podczas hamowania pochylasz się trochę do przodu. Nie bój się, jeżeli zrobisz to prawidłowo nie polecisz na zęby, podczas hamowania "szarpnięcie" jest zawsze do tyłu.
<FREERIDE>

Awatar użytkownika
no name
Posty: 12
Rejestracja: śr sierpnia 23, 2006 11:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: no name » śr sierpnia 23, 2006 6:38

Parzival pisze: uginasz nogi (w kolanach!), nogę z hamulcem wysuwasz do przodu, i unosisz na tylnim kółku tzn. na pięcie powoli dociskając hamulec.
Podczas hamowania pochylasz się trochę do przodu. Nie bój się, jeżeli zrobisz to prawidłowo nie polecisz na zęby, podczas hamowania "szarpnięcie" jest zawsze do tyłu.


Ja takze skorzystam z tej lekcji :-) Nie wpadlabym na to sama!! Poki co staram sie utrzymac rownowage i poryuszac do przodu jak tylko to opanuje, skorzystam z rad i pocwicze hamowanie :-)
Always look on the bright side of life.

Awatar użytkownika
hallenka
Posty: 9
Rejestracja: czw sierpnia 03, 2006 4:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hallenka » czw sierpnia 24, 2006 7:56

Dzięki za rady dziś wypróbuję;) mam tylko nadzieję, że nie będzie padać:)

P.S Rolfan dziękuję za komplement;)

Awatar użytkownika
hallenka
Posty: 9
Rejestracja: czw sierpnia 03, 2006 4:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hallenka » pt sierpnia 25, 2006 9:01

Na szczęście wczoraj nie padało i mogłam wypróbować hamowanie w nowej pozycji :lol: W zasadzie już nie wylądowałam na tyłku ale chyba jeszcze za słabo dociskam tym hamulcem, bo jedynie zwalniam, ale kto by się przejmował zwłaszcza, że nauczyłam się czegoś nowego :D Nie mam pojęcia jak ten manewr się nazywa, ale opiszę go jako obrót w pędzie o 360° Rewelacja no i prawie nauczyłam się wytrącać prędkość za pomocą ułożenia w literkę rolek w literkę T ale jeszcze muszę to poćwiczyć :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”