Ech te podatki ;)

O wszystkim, co przyjdzie Wam do głowy:) / Off-topic discussions - talk about any non-skating topics you want

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » wt sierpnia 22, 2006 3:23

zico pisze:
No mogę dużo, ale każda baza kosztuje.
No i czas najwyższy dobrowolnie sie opodatkować. Zarejestrowanych jest ok. 1300 użytkowników. Każdy choćby po 1 zł a będzie na opłaty za serwer, wlepki, rozwijanie forum itp. A nie w głowach Wam tylko smycze, opaski (wygrzewane a nie malowane), stringi, skarpety, biustonosze. Wszystko z logo forum (dla co niektórych bez logo SSW). O ile Zico robi to z pasji i charytatywnie o tyle firma której trza to zlecić już taka chętna do darmochy na pewno nie jest.
Proszę podać konto do dobrowolnych opłat.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » wt sierpnia 22, 2006 5:19

Jesli mialbym zaplacic cala zlotowke to chyba zrezygnuje z obecnosci na forum... :lol: :lol: :lol:
Ja niestety w tej kwestii niewiele moge pomoc, bo moja znajomosc komputera ogranicza sie do pisania postow :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » czw sierpnia 24, 2006 9:54

Andrzej pisze:
zico pisze:
No mogę dużo, ale każda baza kosztuje.
No i czas najwyższy dobrowolnie sie opodatkować. Zarejestrowanych jest ok. 1300 użytkowników. Każdy choćby po 1 zł a będzie na opłaty za serwer, wlepki, rozwijanie forum itp. A nie w głowach Wam tylko smycze, opaski (wygrzewane a nie malowane), stringi, skarpety, biustonosze. Wszystko z logo forum (dla co niektórych bez logo SSW). O ile Zico robi to z pasji i charytatywnie o tyle firma której trza to zlecić już taka chętna do darmochy na pewno nie jest.
Proszę podać konto do dobrowolnych opłat.
Pozdrawiam
Uczestnicy forum nie powinni płacić za samo uczestnictwo w nim. Jest to element odstraszający nowych, potencjalnych forumowiczów, a powinno nam, a w szczególności Zico zależeć na jak największej oglądalności całego serwisu. Im więcej ludzi korzystających z serwisu, tym łatwiej pozyskać reklamodawcę (a z banerów i ew.mailingu można pozyskiwać kasę). Dodatkowe przychody to marża na koszulkach i innych gadżetach. Dodatkowo prowadzenie sklepu - to chyba nie jest zakazane
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » czw sierpnia 24, 2006 1:17

kajman pisze:
Andrzej pisze:
zico pisze:
No mogę dużo, ale każda baza kosztuje.
No i czas najwyższy dobrowolnie sie opodatkować. Zarejestrowanych jest ok. 1300 użytkowników. Każdy choćby po 1 zł a będzie na opłaty za serwer, wlepki, rozwijanie forum itp. A nie w głowach Wam tylko smycze, opaski (wygrzewane a nie malowane), stringi, skarpety, biustonosze. Wszystko z logo forum (dla co niektórych bez logo SSW). O ile Zico robi to z pasji i charytatywnie o tyle firma której trza to zlecić już taka chętna do darmochy na pewno nie jest.
Proszę podać konto do dobrowolnych opłat.
Pozdrawiam
Uczestnicy forum nie powinni płacić za samo uczestnictwo w nim. Jest to element odstraszający nowych, potencjalnych forumowiczów, a powinno nam, a w szczególności Zico zależeć na jak największej oglądalności całego serwisu. Im więcej ludzi korzystających z serwisu, tym łatwiej pozyskać reklamodawcę (a z banerów i ew.mailingu można pozyskiwać kasę). Dodatkowe przychody to marża na koszulkach i innych gadżetach. Dodatkowo prowadzenie sklepu - to chyba nie jest zakazane
Wyjaśniam i informuję, żeby nie było niedomówień:

Oczywiście, że forum jest bezpłatne - wystarczy się zarejestrować i już można korzystać z wiedzy. Lecz tj. wspomniał Andrzej płacę za usługi co rok typu:

domeny
serwer
bazy danych

Powiem tak: gdybym sprzedał wszystkie koszulki, które miałem sprzedać - a jest ich ponad 60 sztuk, to z zysków mam opłaconą 1 domenę i serwer. Lecz mam jeszcze kilkanaście koszulek więc jestem kilkaset pln w plecy.

Z banerów owszem mam kasę, ale w większości poszła ona w szczytny cel: http://www.zico-skating.com/forum/viewtopic.php?t=577

Więc kokosów na utrzymanie serwera nie mam, wszystko idzie z mojej kieszeni, która jest uzupełniana z mojej aktualnej pracy nie związanej z rolkami.

Owszem sklep będzie i stąd (mam nadzieję) ruszy zarabianie na utrzymanie serwera, lecz nim to nastąpi muszę znów wyłożyć jakieś złotówki na założenie działalności gospodarczej oraz na jakiś lepszy sklep internetowy.

Jak widać od strony finansowej nie jest lekko, zupełnie jak na zawodach, nikt nie mówił, że będzie łatwo :) Ale to tak dla informacji, żeby wyjaśnić pewne kwestie i rozwiać jakieś wirtualne myśli.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » czw sierpnia 24, 2006 2:20

Walnij na głównej stronie forum banerek z informacją, że to forum kosztuje i kto chce może wpłać na konto takie a takie.

A czy mógłbyś ujawnić koszty, o których wcześniej pisałeś plus info o rozmiarach i transferach.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » czw sierpnia 24, 2006 2:25

Ariel pisze:Walnij na głównej stronie forum banerek z informacją, że to forum kosztuje i kto chce może wpłać na konto takie a takie.

A czy mógłbyś ujawnić koszty, o których wcześniej pisałeś plus info o rozmiarach i transferach.
Domena wrotkarstwo.pl = 84.18 brutto rocznie
Domena zico-skating.com + miejsce na serwerze z jedną bazą = 199,- brutto rocznie
Dodatkowa baza = udało mi się za ten rok gratis, za wpadki (nie działająca domena, wyłączenie prądu i brak dostępu do forum przez ponad 1 dzień, mój stres z naparciem ponad 1.000 użytkowników ;) )

W sumie nie wiem jaki mam transfer maksymalny i jak duży mam serwer - wiem na pewno, że jest to wszystko na ten moment bardzo wystarczające.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
adi
Posty: 26
Rejestracja: ndz lipca 30, 2006 10:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adi » czw sierpnia 24, 2006 4:32

Z tymi wpłatami to dobry pomysł.Przynajmniej bedą jakieś pieniądze
na pokrycier opłat związanych z utrzymaniem serewera i może
coś zostanie na inne cele.

Opłaty oczywiście powinny być dobrowolne, jak ktoś bedzie miał chęc
to sypnie jakimś groszem.Tak jak Andrzej napisał każdy da
symboliczną złotówę i już jest na niezbędne wydatki.

kmieto7

Post autor: kmieto7 » czw sierpnia 24, 2006 4:48

Nie wiem jak to ludzie przyjmą z tą opłatą. Żeby się nie zrazili :cry: Z autopsji wiem jak jest u mnie w pracy. Jak robimy jakąś impre integracyjną to co następuje;składka po 20zl ok.10 osób chętnych :( , po 10zl ok 15 osób chętnych :) , a jak mówię że impra za free to wszyscy zgłaszają chęć integracji :D . Ja osobiście jestem za składą ale trzeba to naprawdę dobrze przemyśleć. Serdecznie pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » czw sierpnia 24, 2006 5:07

Może przy okazji jakiegoś maratonu większego np. Poznań jakaś puszka puszczona w tłum rolkarzy i tak większośc będzie z forum tak by było najprościej każdy wrzuci ile uważa jeden więcej inny mniej. Wiadome na co pojdą pieniądze, ale moze też być jakieś konto.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » czw sierpnia 24, 2006 6:52

To znaczy słuchajcie... Tak naprawdę to nie chcę żebyście wydawali pieniądze na ten cel. Prosiłem jedynie w temacie "Prośba o pomoc" <- to jest o wiele ważniejsze.
Zawsze coś tam znajdę na utrzymanie serwera i domen. Jeśli dobrowolnie - będę się bardzo cieszył i kilka złotówek zejdzie ze mnie :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
małysz
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 193
Rejestracja: śr marca 23, 2005 4:30
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski, chwilowo Poznań
Kontakt:

Post autor: małysz » czw sierpnia 24, 2006 7:41

Jak nowi ludzie zobaczą, że forum jest płatne lub coś, albo wyślij smsa a otrzymasz kod to poprostu oleją to, ale z ta puszką to dobry pomysł. Ci którym zależy na forum na pewno wrzucą coś od siebie i nikt nie będzie miał tego za złe.
"Bruk to nasz wróg"
Pozdrawiam
Damian

kmieto7

Post autor: kmieto7 » czw sierpnia 24, 2006 9:02

małysz pisze:Jak nowi ludzie zobaczą, że forum jest płatne lub coś, albo wyślij smsa a otrzymasz kod to poprostu oleją to, ale z ta puszką to dobry pomysł. Ci którym zależy na forum na pewno wrzucą coś od siebie i nikt nie będzie miał tego za złe.
...tak jest; z tą puszką to dobra sprawa. Zico na każdych zawodach wystaw puszkę, a tym osobą, co na tym forum zależy na pewno coś wrzucą :?: :D

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » czw sierpnia 24, 2006 10:23

Grosz do grosza a będzie kokosza :D :D :D

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » czw sierpnia 24, 2006 11:02

Ale muszę większy wrzutnik zrobić ;) Bo ktoś może medal wrzucić :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » czw sierpnia 24, 2006 11:05

To wtedy na allegro aukcja >>>UNIKATOWY MEDAL<<< Super Promocja
Słowo promocja musi być bo to działa na ludzi i jak dobrze pójdzie to za taki medal serwer na pare lat opłacony :D :D :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czas wolny / Free time”