Wybicie z pięty

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Tjuzdej
Posty: 9
Rejestracja: ndz czerwca 24, 2007 12:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rzeszów

Wybicie z pięty

Post autor: Tjuzdej » pt lipca 13, 2007 10:59

Witam,

przeczytałem kilka postów odnośnie odbicia, wybicia z pięty, cóż to takiego i z czym sie to je ? :roll: .....bardzo proszę o opis i ewentualnie jakiś filmik jeśli macie .

z góry dzięki

pozdrawiam
Tjuzdej

Red_
Posty: 19
Rejestracja: pt czerwca 01, 2007 10:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Red_ » śr sierpnia 15, 2007 10:20

Ze względu na brak odpowiedzi i niechęć do powielania tematu pozwolę sobie go odświeżyć. Skoro wybicie z pięty jest prawidłowe i daje totalnego spida, to brzmi bardzo zachęcająco. :) Przed chwilą próbowałem pokombinować z nim, ale nie za bardzo mi to wychodziło. Chodzi chyba o to, aby wybicie z palców nie było wymuszone, a wygodniejsze było wybicie z pięty, tak? Coś takiego udawało mi się uzyskać mocno wychylając nogi do tyłu, jednak na dłuższą metę było nieco męczace... Czy po takim wybiciu można zwyczajnie ślizgać się na rolkach, czy należy raczej szybko wybić się drugi raz(tzn. po jednym wybiciu wykonać natychmiastowo następne). Generalnie: jak to wygląda i co zrobić, aby nie było wymuszone. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Ech, chciałbym dostać totalnego spida z minimalną ilością wysiłku... :mrgreen:

Rafixo-skating
Posty: 14
Rejestracja: śr czerwca 27, 2007 8:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Rafixo-skating » sob sierpnia 18, 2007 11:09

Chodzi o to, że wybijasz się z pięty nie z palców no i kierujesz nogę do tyłu a nie na boki. Siła która powstaje po wybiciu się z pięty zwiększa prędkość no i jedzie się szybciej. :D Wydaje mi się też, że wybicie się z pięty nie męczy tak jak wybicie z palców.
Czy po takim wybiciu można zwyczajnie ślizgać się na rolkach, czy należy raczej szybko wybić się drugi raz(tzn. po jednym wybiciu wykonać natychmiastowo następne).
Według mnie nie ma różnicy w częstotliwości odbicia się od podłoża w obydwu przypadkach (odbicia się z pięty i z palców). Chodzi o to z której części stopy się odbijasz.
Niestety filmu nie mam :( .
Na rolkach - 10 lat
Aktualnie:
<b>K2 EXO Fitness Skates Men's 2007
78mm/80a</b>
Na w/w rolkach: <b>284 km / 2007 rok</b>

Red_
Posty: 19
Rejestracja: pt czerwca 01, 2007 10:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Red_ » ndz sierpnia 19, 2007 11:41

Dziękuję za wypowiedź. Od razu lepiej to pojąłem. :)
Hm, ostatnim razem robiłem ruch podobny do opisanego przez Ciebie i mimo, że na krótkich odcinkach rzeczywiście potrafiłem się mocniej wybić, a co za tym idzie - szybciej jechać, to na dłuższym dystansie szybciej się męczyłem. Hm, to chyba kwestia wprawy, poćwiczę.

Tjuzdej
Posty: 9
Rejestracja: ndz czerwca 24, 2007 12:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tjuzdej » śr sierpnia 22, 2007 2:21

Widzę, że jednak doczekałem sie odpowiedzi, serdeczne dzięki .......zaraz idę sprawę przetrenować

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Post autor: michał1990 » śr sierpnia 22, 2007 3:23

przy speedzie wiadomo że musisz sie czesciej odpychac i to mocno. Odbicie z piety daje taka mozliwosc. Przy dłuzszym dystansie poczatkowo lepiej odbic sie z piety by nabrac predkosci, a nastepnie starac sie zachowac prędkosc poprzez długie odbicia
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”