Demontaż hamulca w rolkach Fila - Problem

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Auguro
Posty: 24
Rejestracja: pn marca 19, 2012 11:14
Moje rolki: FILA Wave Alu Man 84mm
Jeżdżę od: 19 mar 2012

Demontaż hamulca w rolkach Fila - Problem

Post autor: Auguro » śr kwietnia 18, 2012 9:26

Po wczorajszych warsztatach wrotkarskich na Stegnach (nauka hamowania) postanowiłem zdemontować hamulec który jest mi zbędny jak jeżdzę po torze (na miasto będę chciał go sobie jeszcze montować).

Odkręciłem hamulec i pojawił się problem. Śruba mocująca hamulec to także śruba mocująca tylne kółko - niestey po zdemontowaniu hamulca śruba jest za dluga. Pomyślałem, że może w tym układzie śruba mocująca gumkę hamulca jest krótsza i jest ale tez za długa na zamocowanie samego kółka. Czy to normalne czy tylko fila jest taka bezmyślna. Rozumiem że muszę kupić teraz śrubkoośkę tylko niestety nie wiem jakie ma parametry no chyba że to jakis standard. Moje rolki to Fila wave alu man.

pozdr
PL

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Demontaż hamulca w rolkach Fila - Problem

Post autor: zico » śr kwietnia 18, 2012 9:43

Niestety tak jest z tą marką i NIEKTÓRYMI modelami, że części po prostu nie mają.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Auguro
Posty: 24
Rejestracja: pn marca 19, 2012 11:14
Moje rolki: FILA Wave Alu Man 84mm
Jeżdżę od: 19 mar 2012

Re: Demontaż hamulca w rolkach Fila - Problem

Post autor: Auguro » śr kwietnia 18, 2012 9:50

Im wiecej jeżdże na tych rolkach tym bardziej jestem z nich niezadowolony, niestety kupiłem rolki zanim wpadłem na to forum :( Przy zakupie opierałem się na zadowoleniu z Łyżew Fila które uważam za świetne.

Tysia
Posty: 4
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2012 4:31
Jeżdżę od: 0- 0-2010
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Demontaż hamulca w rolkach Fila - Problem

Post autor: Tysia » wt kwietnia 24, 2012 10:04

Cześć. Mam pytanie czy udało się Tobie rozwiązać problem ze śrubą? Przyznam że również po demontażu hamulca w rolkach fila (primatist xtc) mam problem z zadługą śrubą i nie wiem czy tak może zostać :/

Auguro
Posty: 24
Rejestracja: pn marca 19, 2012 11:14
Moje rolki: FILA Wave Alu Man 84mm
Jeżdżę od: 19 mar 2012

Re: Demontaż hamulca w rolkach Fila - Problem

Post autor: Auguro » wt kwietnia 24, 2012 10:07

Na razie odpuściłem - przyda mi się w czwartek na Night Skating. Problemem zajmę się w następnym tygodniu po zwymiarowaniu śruby

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Demontaż hamulca w rolkach Fila - Problem

Post autor: Herb » czw kwietnia 26, 2012 2:00

Jak śruba jest za długa, są trzy wyjścia:

-iść do sklepu ze śrubkami etc. i kupić podkładki metalowe odpowiedniego rozmiaru, by zniwelowac nimi luz
-uciąć plastik hamulca, elementy wchodzące między śrubę a szynę i zostawić je w roli podkładek
-dokupić oś w takim samym rozmiarze jak cała resza i wymienić (nie musi byc tego samego producenta, w modelach rekreacyjnych i fitness Fila są mocowane standardowe dwustronne osie 6mm) Taka powinna pasować: http://www.zicoracing.com/pl/p/Komplet- ... de-6mm/471

Generalnie to mozna się wybrac do jakiegos multisportowego sklepu na serwis i zapytać, czy nie mają takich rzeczy na sztuki.

Swoją drogą miałem rolki Fila (praktycznie takie same, ale z mniejszymi kołami) na poczatku mojej przygody z rolkami i wspominam je dobrze. A i krótszą śrubę w pudełku dostałem, w razie demontażu hamulca. Kupiłem za 230zł i byłem zadowolony, co ciekawe, kółka w tych rolkach były o wiele lepszej jakości niż w następnych jakie kupiłem, czyli Powerslide Metro 09, za 600zł. Rekreacyjne i fintessowe modele Fila to nie jest szczyt techniki i sprzęt najwyższej klasy, ale są dobrze zrobione i imo warte swojej ceny, która przeważnie jest dośc niska w porównaniu z np. rolkami K2 które nie mają znacząco lepszych parametrów.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Manek
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 22, 2010 12:14
Moje rolki: Fila NRK Black
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Demontaż hamulca w rolkach Fila - Problem

Post autor: Manek » pt kwietnia 27, 2012 7:06

Witaj.
Miałem identyczne File i w komplecie (w woreczku z instrukcją i kluczami) była krótka śruba.
To były pierwsze rolki i bardzo dobrze je wspominam. Jeżeli nie dostałeś tej ośki w komplecie to sądzę że możesz zwrócić się do sprzedawcy z reklamacją.
pozdrawiam,
m.

joteczek
Posty: 21
Rejestracja: czw maja 17, 2012 1:39
Moje rolki: Fila Primo Evo
Jeżdżę od: 05 maja 2012

Re: Demontaż hamulca w rolkach Fila - Problem

Post autor: joteczek » czw maja 17, 2012 2:31

Ja w pudełku z moimi rolkami (Fila Primo Evo) również otrzymałem krótszą śrubę. Podejrzewam, że nie dostałeś kompletnego zestawu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”