Odciśki od rolerk - Sparl 80 Alu

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

wolfik
Posty: 3
Rejestracja: pn listopada 12, 2012 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Odciśki od rolerk - Sparl 80 Alu

Post autor: wolfik » pt maja 17, 2013 12:50

Witam,
Od 2 tygodni jestem posiadaczem uzywanych rolek Rollerblade Spark 80 Alu. Jeździłem na rolkach juz 4 razy po 1,5-2 godziny i niestety juz na pierwszej jeździe zaczęły się problemy. Prawa rolka obciera mi stopę ( ok 2 cm ponizej kostki ) i przez to jazda dłuższa niz godzine zaczyna byc męczarnią. Jeżdze tylko na asfaltowych nawierchniach. Nie wiem z czego mogą wynikac te otarcia skoro rolki rollerblade spark są polecane jako wygodne rolki do jazdy rekreacyjnej. Z czego mogą wynikac te otarcia? Bardzo chciałbym je wyeliminować bo jęździ sie naprawde super i chcialbym moc jezdzic dluzej niz godzinę.
Załączam zdjęcia owego odcisku. Mam nadzieje ze nikt sie nie obrazi :)

http://i.imgur.com/MtxLSfL.jpg
http://i.imgur.com/JYRax0O.jpg

Jeżeli to po prostu wada rolek i cos jest nie tak z ich budową to może przynajmniej są jakiej sposoby zeby wyeliminować takie nieprzyjemnosci ?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Odciśki od rolerk - Sparl 80 Alu

Post autor: zico » pt maja 17, 2013 7:57

Zobacz czy nie jest to spowodowane niedorobionym butem wewnętrznym - wyciągnij i sprawdź czy jest wykonany w całości.
Było już dużo tematów o tym modelu.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Odciśki od rolerk - Sparl 80 Alu

Post autor: Doody » pt maja 17, 2013 9:41

Ważnym aspektem jazdy na rolkach są też skarpety. Pęcherz na twojej nodze jest akurat w miejscu gdzie często w kiepskich skarpetach występuje zgrubienie wynikające ze wszycia wzmocnionej części piętowej.

To może być ten problem ale nie musi.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

wolfik
Posty: 3
Rejestracja: pn listopada 12, 2012 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Odciśki od rolerk - Sparl 80 Alu

Post autor: wolfik » pt maja 17, 2013 12:02

Liner jest pełny. Zaczynam sie zastanawiać czy to moze byc wina skarpet. Nie byłoby wtedy takich otarć na lewej i prawej stopie ? A czy technika jazdy moze powodowac takie otarcia?

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Odciśki od rolerk - Sparl 80 Alu

Post autor: GiS » pt maja 17, 2013 2:04

Co do otarć lewa/prawa noga to nie koniecznie. Mało jest ludzi wbrew pozorom, którzy mają obydwie stopy identyczne i którzy w identyczny sposób stawiają je na ziemi przy chodzeniu. Przekłada się to też na jazdę na rolkach.
Napisałeś, że kupiłeś używane rolki i w sumie mało na nich jeżdziłeś, więc może być tak, że liner ułożony pod poprzedniego użtkownika, przez różnicę w budowie Waszych stóp, Ciebie trze.
Proponowałbym Ci najpierw porządnie wyleczyć nogę, bo teraz, gdy masz ranę nie odczujesz poprawy, a potem dobre bawełniane skarpety bezszwowoe (na targu do kupienia za 5-10PLN) i trochę pojeździć i sprawdzić czy to pomoże.
Ew. sprawdż, czy nie mam jakiś niedoróbeg, jakiegoś plastiku w tym miejscu jeśli liner jest ok (nie pamiętam jak konstrukcyjnie wyglądają te rolki, więc możliwe, że właśnie głupotę strzeliłem:) )

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Odciśki od rolerk - Sparl 80 Alu

Post autor: waluś » pt maja 17, 2013 3:32

Możesz jeszcze spróbować sztuczkę z jazdy szybkiej. Chodzi o wejście w power boxa. Rozwiązujesz buty i jedziesz normalnie przy czym tak manewrujesz stopą aby odbicie zawsze przenosiło się dokładnie na szynę. Jeżeli zaczynasz giąć w jedną albo drugą stronę stopę to musisz to na bieżąco korygować. Po nabraniu wprawy będziesz w stanie prawie nie dotykać kostkami linera jadąc na rozwiązanych butach. Mam nadzieje że oprócz tego że nie będzie Cię obcierać to jeszcze pojedziesz trochę szybciej. Pożyjemy, zobaczymy. Jak powyższe nasze rady nie pomogą to możliwe że ktoś przed tobą kaleczył i rozbił liner w jakimś punkcie.

wolfik
Posty: 3
Rejestracja: pn listopada 12, 2012 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Odciśki od rolerk - Sparl 80 Alu

Post autor: wolfik » sob maja 18, 2013 2:15

Dzięki za rady. Może też spróbuje jakims cienkim bandażem owinąć to miejsce przed kolejną jazdą.

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Odciśki od rolerk - Sparl 80 Alu

Post autor: GiS » sob maja 18, 2013 3:21

wolfik pisze:Dzięki za rady. Może też spróbuje jakims cienkim bandażem owinąć to miejsce przed kolejną jazdą.
Marna koncepcja... Jeśli owiniesz to miejsce bandażem to spowoduje to tylko tyle, że będzie bardziej boleć. Owijka sprawi, że będziesz bardziej wypychał but, więc suma sumarum to co Cię uwiera, będzie tylko bardziej naciskać na zranione miejsce. I tu niestety jak w bajce o księżniczce na ziarnku grochu, więcej i więcej warstw nie załatwia sprawy...;p
Rana jeszcze nie jest otwarta i pilnuj, żeby nie była. Ewentualnie jakiś kompres jałowy przyklei i to też tylko po rogach, żeby był przepływ powietrza.
Powodzenia:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”