Półmaraton w Poznaniu - 14.10.2007 - jedziemy, bo warto :)

Poznań Maraton i półmaraton dla wrotkarzy, historia dziesięciu edycji od 2000 r. do 2009 r. Wyniki, komentarze, galerie.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
ArtiMANIAC
Posty: 26
Rejestracja: wt października 24, 2006 10:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArtiMANIAC » wt października 16, 2007 1:42

zico pisze:
ArtiMANIAC pisze:Heja mam pytanko bo my biegacze zauważyliśmy ,że podobnie jak rok temu ogólnopolskie media nie wspomniały o największym maratonie w Polsce w wiadomościach sportowych w dniu maratonu i dzień po. Czy potwierdzacie ,że nie było wzmianki w wiadomościach sportowych?
Lekko - czyli jak zawsze brak.

Andrzej ma chody w ratajskiej jakiejś TV - jak dojechaliśmy na metę troszeczkę porozmawialiśmy, ale nie widziałem jeszcze tego"reportażu" na TV...

Ogólnie ciężko, ale pamiętam, że w zeszłym roku specjalnie przyjechali na Maltę (koledzy Andrzeja) i chyba kręciliśmy materiał 3 godzinny. Nie wiem ile puścili w TV, ale mało tego nie było :)

Oczywiście maraton poznański powinien huczeć w TV, a tu zonk. Ale coś dopowiem - na pewno będzie o nim głośno w przyszłości, tylko żeby TV nie obudziła się z ręką w nocniku jak jakaś jedna jedyna wykupi prawa do wyłącznej transmisji. Powoli stajemy się Berlinem (Niemcami), może nie pod względem jeszcze ilości uczestników, ale na pewno pod względem aktywnego trybu życia i zrozumienia, że część naszego życia to sport. Zauważą to i inni. Na początkach w Berlinie nie startowało 2000 osób i nie było aż takiego echa. Jednak nastąpił w końcu ten moment i można obejrzeć nawet filmy w internecie, są robione DVD - po prostu full wypas.
Dodam, że w zeszłym roku też zrobiliśmy materiał z 7MP przy pomocy właśnie TV, jednak nie został on puszczony w eter. Pozostał w naszych rękach - pamiątka jest. Arti jak chcesz - kopię możemy zrobić i sobie zobaczysz.

O właśnie - Bartek, Twój ojciec pracuje w TV - wiesz może dlaczego nie ma wzmianek o maratonie w Poznaniu? Może coś wiadomo na ten temat?
Heja ;-)

Wiem , wiem ale chodzi o ogólnopolską. Na naszej widziałem ładne relacje ;-) to się chwali.

W Poznaniu rządzi PO i WWa blokuje :( bez sensu....co ma polityka do sportu.

Niestety potwierdziło się, nie puścili newsa. Wg nich takiego maratonu nie było :(

Drugi już rok telewizje ogólnopolskie bojkotują newsa o POZNAŃ MARATON. Wiele wynika z tego ,że są to zagrywki polityczne ponieważ w Poznaniu rządzi PO. Ale nas biegaczy to nie obchodzi, rolkarzy pewnie też ;-) Dla nas ważne by TV mówiła o bieganiu i rolkach ;-) obiektywnie przekazywała info sportowe. Dlatego chcemy dowiedzieć się bezpośrednio od redakcji sportowych od osób, które decydują dlaczego tak postępują. Osobiście jako idealista nie mogę tego zrozumieć. Dla mnie sport to sprawa nadrzędna i ,żadna polityka nie powinna wpływać na to czy pokazać newsa z wydarzenia sportowego czy nie.
Mam już bardzo wiele informacji i potwierdzeń,że w ogólnopolskich telewizjach nie pokazano po maratonie newsa. Padł historyczny rekord frekwencji, wiele osób może to zachęcić do biegania do popularnej formy ruchu. Dodam,że gdyby podobna sytuacja spotkała jakiekolwiek miasto organizujące największy maraton, lub maraton gdzie padłby np rekord Polski itp to jak najbardziej popierałbym domaganie się info w tv. Bo to chodzi o nasze bieganie, o sport!

Taki oto apel kierowałem dzisiaj do biegaczy ;-)

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: bayya » wt października 16, 2007 1:44

Marta47 pisze:
grgur pisze:
Toudi pisze: Bayya się nie przewraca

I to oczywiście przez faceta,który nie zmieścił się w zakręt :( :oops: :oops:
i przez którego cały plan mój i Basi wziął w łeb :twisted: :twisted: :twisted: taka szansa na dobry wynik była... Pozdrawiam
Była szansa, ale Marta nie przejmuj się, zaczynamy teraz ostro trenować i na przyszły rok będzie jeszcze lepiej niż miało być teraz :D A skoro zrobiłyśmy taki kiepski czas tym razem to na przyszłość mamy przynajmniej dużą szansę na zrobienie życiówki w półmaratonie :D
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » wt października 16, 2007 2:00

bayya pisze:Była szansa, ale Marta nie przejmuj się, zaczynamy teraz ostro trenować i na przyszły rok będzie jeszcze lepiej niż miało być teraz :D A skoro zrobiłyśmy taki kiepski czas tym razem to na przyszłość mamy przynajmniej dużą szansę na zrobienie życiówki w półmaratonie :D
Dzięki Bayya, że to napisałaś.
Marta! Grgur się przewrócił i tyle. Wszyscy się przewracają od czasu do czasu i nie ma co go publicznie obdzierać ze skóry. Zresztą już na mecie mówił, że przewrócił dziewczynę i że mu łyso z tego powodu. Ale przecież mogło być gorzej - on się trochę na tym zna i mógł zacząć Bayyę reanimować, badać i masować :?
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » wt października 16, 2007 3:29

Chciałbym podziękować przede wszystkim Andrzejowi oraz Mimbli za prowadzenie całego pociągu - świetna robota! Naprawdę dużo pracy zrobiliście :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » wt października 16, 2007 3:39

Znalazłem nareszcie trochę czasu więc też coś dorzucę.
Baaaardzo chciałbym podziękować Mimbli za cały wyścig. Pomimo kontuzji pracowałaś chyba najmocniej z naszej grupy. :mistrz:
Chcę takze podziekować kolegom Zgola, Zico, Marek - kolarz (niestety nie obecny na forum) za dobre fajne zmiany.
Specjalne podziękowania dla Admirala - Jarka za przewrotke na przedostatnim zakręcie. :cry: :cry: :cry: Gdyby nie to pewnie bym z Tobą przegrał na tej choler.....ej kostce pod trybunami :wink:

Awatar użytkownika
go
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 223
Rejestracja: czw kwietnia 13, 2006 12:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: go » wt października 16, 2007 7:22

ArtiMANIAC pisze:Heja mam pytanko bo my biegacze zauważyliśmy ,że podobnie jak rok temu ogólnopolskie media nie wspomniały o największym maratonie w Polsce w wiadomościach sportowych w dniu maratonu i dzień po. Czy potwierdzacie ,że nie było wzmianki w wiadomościach sportowych?
W TVP2 była parominutowa wzmianka, ale... tylko o biegaczach. Wywiady, panoramki - z precyzyjnym pominięciem udziału rolkarzy. :evil:

Awatar użytkownika
Mimbla
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 112
Rejestracja: ndz września 25, 2005 1:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Mimbla » wt października 16, 2007 11:42

Andrzej pisze:Baaaardzo chciałbym podziękować Mimbli za cały wyścig. Pomimo kontuzji pracowałaś chyba najmocniej z naszej grupy. :mistrz:
Chcę takze podziekować kolegom Zgola, Zico, Marek - kolarz (niestety nie obecny na forum) za dobre fajne zmiany.
Zico pisze:Chciałbym podziękować przede wszystkim Andrzejowi oraz Mimbli za prowadzenie całego pociągu - świetna robota! Naprawdę dużo pracy zrobiliście
Dziękuję Andrzejowi i Jarkowi za przygarnięcie mnie do wagonika oraz współpracę :D Bo jeśli jest na trasie współpraca, to jedzie się zupełnie inaczej. :wink: :D Pozdrowienia dla całej grupy :D

A dla Zico podziękowania za miłą rozmowę na tematy sprzętowe w sobotę :D
Twister Trójmiasto
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Kobieta biega taniej?

Awatar użytkownika
ArtiMANIAC
Posty: 26
Rejestracja: wt października 24, 2006 10:12
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArtiMANIAC » wt października 16, 2007 11:44

go pisze:
ArtiMANIAC pisze:Heja mam pytanko bo my biegacze zauważyliśmy ,że podobnie jak rok temu ogólnopolskie media nie wspomniały o największym maratonie w Polsce w wiadomościach sportowych w dniu maratonu i dzień po. Czy potwierdzacie ,że nie było wzmianki w wiadomościach sportowych?
W TVP2 była parominutowa wzmianka, ale... tylko o biegaczach. Wywiady, panoramki - z precyzyjnym pominięciem udziału rolkarzy. :evil:
Szkoda bo przecież byliście bardzo barwną i integralną częścią tej sportowej imprezy.

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: piotro » śr października 17, 2007 8:24

Model samochodzika - świetny pomysł.
Oczwiście wspólny dla rolkarzy i wózkarzy.

Myślę, że dla zwiększenia wymowy tego gestu należałoby zrezgnować z nagrody w postaci skutera.

Oczywiście nagrody (samochód dla biegaczy i samochodzik dla rolkarzy) powinny zostać przed zawodami wystawione obok siebie. :twisted:

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » śr października 17, 2007 8:44

zico pisze:Chciałbym podziękować przede wszystkim Andrzejowi oraz Mimbli za prowadzenie całego pociągu - świetna robota! Naprawdę dużo pracy zrobiliście :)
uf, dobrze udało mojej grupie uciec przed takim pociagiem! My chyba mielismy jeszcze lepszych maszynistów!

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marek » śr października 17, 2007 10:03

Mimbla pisze:
Andrzej pisze:Baaaardzo chciałbym podziękować Mimbli za cały wyścig. Pomimo kontuzji pracowałaś chyba najmocniej z naszej grupy. :mistrz:
Chcę takze podziekować kolegom Zgola, Zico, Marek - kolarz (niestety nie obecny na forum) za dobre fajne zmiany.
Zico pisze:Chciałbym podziękować przede wszystkim Andrzejowi oraz Mimbli za prowadzenie całego pociągu - świetna robota! Naprawdę dużo pracy zrobiliście
Dziękuję Andrzejowi i Jarkowi za przygarnięcie mnie do wagonika oraz współpracę :D Bo jeśli jest na trasie współpraca, to jedzie się zupełnie inaczej. :wink: :D Pozdrowienia dla całej grupy :D
A buzi :twisted: :twisted: :twisted: jestem zmieszany :twisted: :twisted: :twisted:

A dla Zico podziękowania za miłą rozmowę na tematy sprzętowe w sobotę :D

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof » śr października 17, 2007 10:18

piotro pisze:Model samochodzika - świetny pomysł.
Oczwiście wspólny dla rolkarzy i wózkarzy.

Myślę, że dla zwiększenia wymowy tego gestu należałoby zrezgnować z nagrody w postaci skutera.

Oczywiście nagrody (samochód dla biegaczy i samochodzik dla rolkarzy) powinny zostać przed zawodami wystawione obok siebie. :twisted:
Ale za to można sie szarpnąć na Rolls-Royce'a :D
I zostanie zrealizowany cel marketingowy, bo TAKA informacja może się w mediach przebije, bo ilość uczestników w liczbie 2 700 na żadnym decydencie telewizyjnym nie robi większego wrażenia :twisted:
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: piotro » śr października 17, 2007 10:38

RR - też dobry pomysł.
Chociaż ja myślałem raczej, aby była to dokładna kopia tego, co dostają biegacze. Może nawet z tymi samymi naklekjami i napisami.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » śr października 17, 2007 10:42

Piotr B pisze:
zico pisze:Chciałbym podziękować przede wszystkim Andrzejowi oraz Mimbli za prowadzenie całego pociągu - świetna robota! Naprawdę dużo pracy zrobiliście :)
uf, dobrze udało mojej grupie uciec przed takim pociagiem! My chyba mielismy jeszcze lepszych maszynistów!
Żal Was było rozjeżdżać :!: :!: :!: :wink:

Marta47
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 102
Rejestracja: pn sierpnia 07, 2006 5:26

Post autor: Marta47 » czw października 18, 2007 5:18

Toudi pisze:
bayya pisze:Była szansa, ale Marta nie przejmuj się, zaczynamy teraz ostro trenować i na przyszły rok będzie jeszcze lepiej niż miało być teraz :D A skoro zrobiłyśmy taki kiepski czas tym razem to na przyszłość mamy przynajmniej dużą szansę na zrobienie życiówki w półmaratonie :D
Dzięki Bayya, że to napisałaś.
Marta! Grgur się przewrócił i tyle. Wszyscy się przewracają od czasu do czasu i nie ma co go publicznie obdzierać ze skóry. Zresztą już na mecie mówił, że przewrócił dziewczynę i że mu łyso z tego powodu. Ale przecież mogło być gorzej - on się trochę na tym zna i mógł zacząć Bayyę reanimować, badać i masować :?
Ale przeciez nie mam nic do Grura, wiem ze czasem zalicza sie gleby i nie mozna miec do nikogo o to pretensji... Moze zle mnie zrozumiales ale wyrazilam tylko swoj zal ze grupa nam uciekla i tyle. Bylo, minelo-Grgura pozdrowilam i koniec piesni. :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznań Maraton - historia dziesięciu edycji maratonów od 2000 r. do 2009 r.”