Półmaraton w Poznaniu - 14.10.2007 - jedziemy, bo warto :)

Poznań Maraton i półmaraton dla wrotkarzy, historia dziesięciu edycji od 2000 r. do 2009 r. Wyniki, komentarze, galerie.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » czw października 18, 2007 9:23

ArtiMANIAC pisze:W Poznaniu rządzi PO i WWa blokuje :( bez sensu....co ma polityka do sportu.

Drugi już rok telewizje ogólnopolskie bojkotują newsa o POZNAŃ MARATON. Wiele wynika z tego ,że są to zagrywki polityczne ponieważ w Poznaniu rządzi PO.
A ja myślę, że to akurat nie ma najmniejszego wpływu.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » pt października 19, 2007 9:08

WFH pisze:
ArtiMANIAC pisze:W Poznaniu rządzi PO i WWa blokuje :( bez sensu....co ma polityka do sportu.

Drugi już rok telewizje ogólnopolskie bojkotują newsa o POZNAŃ MARATON. Wiele wynika z tego ,że są to zagrywki polityczne ponieważ w Poznaniu rządzi PO.
A ja myślę, że to akurat nie ma najmniejszego wpływu.
Z czego zatem ze to wynika ?

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marek » pt października 19, 2007 9:11

Andrzej pisze:
WFH pisze:
ArtiMANIAC pisze:W Poznaniu rządzi PO i WWa blokuje :( bez sensu....co ma polityka do sportu.

Drugi już rok telewizje ogólnopolskie bojkotują newsa o POZNAŃ MARATON. Wiele wynika z tego ,że są to zagrywki polityczne ponieważ w Poznaniu rządzi PO.
A ja myślę, że to akurat nie ma najmniejszego wpływu.
Z czego zatem ze to wynika ?
Bo biegamy bez piłki :twisted: :twisted: :twisted:

Jacek.B
Ścigant 4x100mm
Posty: 290
Rejestracja: pn maja 15, 2006 9:40

Post autor: Jacek.B » pt października 19, 2007 9:17

Andrzej pisze:Z czego zatem ze to wynika ?
Może z tego, że telewizją kierują liczby. Na jaką oglądalność może
liczyć TV w związku z transmisją czegokolwiek z zawodów wrotkarskich :?:
Większość zainteresowanych to ich uczestnicy ;)

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » pt października 19, 2007 9:24

Jacek.B pisze:
Andrzej pisze:Z czego zatem ze to wynika ?
Może z tego, że telewizją kierują liczby. Na jaką oglądalność może
liczyć TV w związku z transmisją czegokolwiek z zawodów wrotkarskich :?:
Większość zainteresowanych to ich uczestnicy ;)
Nie chodzi mi o rolkarski półmaraton.
ARTImaniac wspomniał o tym iż w ogolnopolskiej telewizji nie było ŻADNEJ wzmianki o tym iż odbył sie największy maraton w Polsce. Jeśli wiec chodzi o liczby to powinien on jednak w telewizji zostać pokazany.
Choć jestem daleki od polityki to jednak skłaniam sie ku opini iz jest to sprawa polityczna. Jestem dość mocno związany ze środowiskiem dziennikarskim Poznania i trochę Warszawy i wieści które z tego środowiska dochodzą też kierują ta sprawę w strone polityki. Szkoda

Jacek.B
Ścigant 4x100mm
Posty: 290
Rejestracja: pn maja 15, 2006 9:40

Post autor: Jacek.B » pt października 19, 2007 9:28

Andrzej pisze: Nie chodzi mi o rolkarski półmaraton.
Fakt.
Andrzej pisze: [...] wieści które z tego środowiska dochodzą też kierują ta sprawę w strone polityki. Szkoda
Strata i głupota. Miejmy nadzieję, że ktoś wpadnie na pomysł jak się
wybić dzięki propagowaniu imprez masowych ;)

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marek » pt października 19, 2007 9:29

Andrzej pisze:
Jacek.B pisze:
Andrzej pisze:Z czego zatem ze to wynika ?
Może z tego, że telewizją kierują liczby. Na jaką oglądalność może
liczyć TV w związku z transmisją czegokolwiek z zawodów wrotkarskich :?:
Większość zainteresowanych to ich uczestnicy ;)
Nie chodzi mi o rolkarski półmaraton.
ARTImaniac wspomniał o tym iż w ogolnopolskiej telewizji nie było ŻADNEJ wzmianki o tym iż odbył sie największy maraton w Polsce. Jeśli wiec chodzi o liczby to powinien on jednak w telewizji zostać pokazany.
Choć jestem daleki od polityki to jednak skłaniam sie ku opini iz jest to sprawa polityczna. Jestem dość mocno związany ze środowiskiem dziennikarskim Poznania i trochę Warszawy i wieści które z tego środowiska dochodzą też kierują ta sprawę w strone polityki. Szkoda
TYLKO SAMOOBRONA :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » pt października 19, 2007 9:45

Marek pisze: TYLKO SAMOOBRONA :twisted: :twisted: :twisted:
Cos w tym jest. Zico pytał czy wszyscy wyhamują na mecie. Może się do nich zgłosimy, żeby zorganizowali barierę bezpieczeństwa dla hamujących za metą. Najpierw górka pszenicy dla wstępnego wyhamowania, potem gnojówka spowalniająca a na końcu płonące opony.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » pt października 19, 2007 9:48

Toudi pisze:
Marek pisze: TYLKO SAMOOBRONA :twisted: :twisted: :twisted:
Cos w tym jest. Zico pytał czy wszyscy wyhamują na mecie. Może się do nich zgłosimy, żeby zorganizowali barierę bezpieczeństwa dla hamujących za metą. Najpierw górka pszenicy dla wstępnego wyhamowania, potem gnojówka spowalniająca a na końcu płonące opony.
A jak postawia bronę zaraz za metą. NIE RYDZYKUJMY

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » pt października 19, 2007 9:58

Jeszcze fajny komentarz (nr 23) ze strony Maratończyk.pl http://www.maratonczyk.pl/content/view/417/14/
Jednak nas zauważają.
MARATOŃCZYK pisze: Dodane przez Wiola, w dniu - 17-10-2007 09:38
Wyrazy uznania także dla rolkarzy.
Byli wspaniali. I mieli do przejechania niebezpieczny kawałek - zwłaszcza zakręt 120 stopni przy zjeździe na Maltę. Nie jeden potłukł tam sobie kolana.. Wyglądaliście naprawdę imponująco wchodząc w ten zakręt z ogromną szybkością...
Szkoda ze to nie o mnie :cry:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof » pt października 19, 2007 10:24

Andrzej pisze:Jeszcze fajny komentarz (nr 23) ze strony Maratończyk.pl http://www.maratonczyk.pl/content/view/417/14/
Jednak nas zauważają.
MARATOŃCZYK pisze: Dodane przez Wiola, w dniu - 17-10-2007 09:38
Wyrazy uznania także dla rolkarzy.
Byli wspaniali. I mieli do przejechania niebezpieczny kawałek - zwłaszcza zakręt 120 stopni przy zjeździe na Maltę. Nie jeden potłukł tam sobie kolana.. Wyglądaliście naprawdę imponująco wchodząc w ten zakręt z ogromną szybkością...
Szkoda ze to nie o mnie :cry:
Ogromna prędkość dotyczyła pewnie tych lądujących na słomie :?
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pt października 19, 2007 10:27

Andrzej pisze:
WFH pisze:
ArtiMANIAC pisze:W Poznaniu rządzi PO i WWa blokuje :( bez sensu....co ma polityka do sportu.

Drugi już rok telewizje ogólnopolskie bojkotują newsa o POZNAŃ MARATON. Wiele wynika z tego ,że są to zagrywki polityczne ponieważ w Poznaniu rządzi PO.
A ja myślę, że to akurat nie ma najmniejszego wpływu.
Z czego zatem ze to wynika ?
Relacje z większości imprez przygotowuja osrodki regionalne telewizji. Jak jest w tym przypadku nie mam pojęcia, sam liczyłem na relację z maratonu po "Wiadomościach". Moze zapytajcie organizatorów, bo to zazwyczaj oni starają siś( a przynajmniej powinni) o obecność Telewizji.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » pt października 19, 2007 10:33

WFH pisze:Relacje z większości imprez przygotowuja osrodki regionalne telewizji. Jak jest w tym przypadku nie mam pojęcia, sam liczyłem na relację z maratonu po "Wiadomościach". Moze zapytajcie organizatorów, bo to zazwyczaj oni starają siś( a przynajmniej powinni) o obecność Telewizji.
W programie PTV program 3 taka wzmianka była.
Dywagujemy z czego wynika nieobecność informacji w OGÓLNOPOLSKIEJ Telewizji. Przypuszczenia padły, ale nie omieszkamy zapytać i telewizji i organizatorów

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pt października 19, 2007 10:36

Andrzej pisze:
WFH pisze:Relacje z większości imprez przygotowuja osrodki regionalne telewizji. Jak jest w tym przypadku nie mam pojęcia, sam liczyłem na relację z maratonu po "Wiadomościach". Moze zapytajcie organizatorów, bo to zazwyczaj oni starają się( a przynajmniej powinni) o obecność Telewizji.
W programie PTV program 3 taka wzmianka była.
Dywagujemy z czego wynika nieobecność informacji w OGÓLNOPOLSKIEJ Telewizji. Przypuszczenia padły, ale nie omieszkamy zapytać i telewizji i organizatorów
Rozumiem, wyjaśniłem tylko, że takowy materiał przygotowuja zazwyczaj ośrodki regionalne i później przesyłają do "Centrali". A pytania do organizatorów i TVP jak najbardziej wskazane, moze rozjaśnią sprawę.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof » sob października 20, 2007 9:41

To jest NEWS, a nie jacyś biegający a nie mówiąc o dorosłych udających dzieci po komunii :roll: - że co, niby rolki mają :roll:

Marek ma rację "PIŁKA w każdej postaci" - rekord w żonglowaniu, jadąc na rolkach, tyłem do przodu albo przodem do tyłu, z zawiązanymi oczami.
A jak na takie zawody przyjedzie ponad 2 000 osób - NEWS na pierwszą stronę wszystkich gazet (o ile ZERO nie zorganizuje konferencji nr. 2 000) :twisted:
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznań Maraton - historia dziesięciu edycji maratonów od 2000 r. do 2009 r.”