Strona 1 z 5

Maraton w Gdańsku 2009

: wt października 28, 2008 3:22
autor: WOJTEK45
Mam dla was informację , Maraton Solidarności 2009 w części wrotkarskiej NIE ODBĘDZIE SIĘ. Taka jest decyzja organizatora zawodów Stowarzyszenia Maratonu Solidarności wyrażona prze pana K.Zimnego

No ale nie byłbym sobą gdybym nie wlał odrobiny słodyczy w Wasze wrotkarskie serca. Jestem po rozmowie z Władzami Gdańska które wspólnie z SKF Twister Trójmiasto ( i WAMI) wyraziły gotowość zrobienia imprezy tylko dla wrotkarzy. Mam już 2 propozycje tras, propozycję terminu który jest teraz konsultowany aby był najlepszy.
Od czwartku zaczynamy robotę abyśmy mogli w przyszłym roku spotkać się w Gdańsku na MARATONIE ( może też Solidarności)

Re: Maraton Solidarności 2009

: wt października 28, 2008 3:45
autor: slaweks
W takim razie trzymamy kciuki Wojtek, bo to jedna z najbarwniejszych imprez wrotkarskich w kraju i szkoda by było, aby tak nagle zniknęła z kalendarza.

Trudno zrozumieć tę decyzję organizatora, biorąc pod uwagę stosunek startujących rolkarzy do biegaczy, ale jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że została podyktowana bardziej uprzedzeniami, aniżeli głosem rozsądku. Niemniej jednak, oddzielenie się od biegaczy, na pewno będzie miało więcej zalet, niż wad.

Życzę wytrwałości.

Re: Maraton Solidarności 2009

: wt października 28, 2008 4:27
autor: odys_kg
Wielka szkoda ... może zaczęliśmy robić zbyt wielką konkurencję biegaczom ? przy przejeździe rolkarzy widać było przynajmniej zaciekawienie ludzi na twarzach ... albo może to była zaduma " jak oni chcą wyhamować na 30metrach do barierek?". Wielka szkoda, bo naprawdę było warto pojechać te 500km do gdańska, żeby się porolkować ... Mam nadzieję, że uda się Wam coś zorganizować. Impreza w Gdańsku zawsze mi się najmilej kojarzyła ...

cóż, trzymam kciuki !

Re: Maraton Solidarności 2009

: wt października 28, 2008 5:17
autor: Krzysztof
No, w końcu p.Dyrektor obraził się na rolkarzy. A i same zyski: mniej medali, mniej parówek, małych ołóweczków tez mniej zejdzie. A wpisowe to rolkarze mogą sobie wsadzić w .... kółka. Mają dotacje, to te parę złotych różnicy nie robi a jakie wymagania: strefa do wyhamowania :lol: biegacze tego nie potrzebują.

Jak będzie impreza tylko dla rolkarzy to będzie TO. I w tym przypadku nie ma co upierać się przy dystansie 42 195. Może być okrągłe 39 179 :wink:

Re: Maraton Solidarności 2009

: wt października 28, 2008 5:55
autor: WOJTEK45
Organizator swą decyzję nazwał wprost obawą że zdominujemy JEGO maraton.
To jest rozumienie znaczenia słowa SOLIDARNOŚĆ.
Ale dzisiejszy dzień zakończył jeden etap historii ale i otworzył nowy etap tworzenia nowej historii .Myślę i wierzę że bardziej otwartej na potrzeby ludzkie niż postrzegał to organizator MS.

Re: Maraton Solidarności 2009

: wt października 28, 2008 6:39
autor: mrv
WOJTEK45 pisze:Organizator swą decyzję nazwał wprost obawą że zdominujemy JEGO maraton.
To jest rozumienie znaczenia słowa SOLIDARNOŚĆ.
Ale dzisiejszy dzień zakończył jeden etap historii ale i otworzył nowy etap tworzenia nowej historii .Myślę i wierzę że bardziej otwartej na potrzeby ludzkie niż postrzegał to organizator MS.
Wzorem Osiecznicy - impreza organizowana przez rolkarzy i dla rolkarzy - zatem frekwencja gwarantowana.

Re: Maraton Solidarności 2009

: śr października 29, 2008 12:24
autor: grgur
WOJTEK45 pisze:Organizator swą decyzję nazwał wprost obawą że zdominujemy JEGO maraton.
....osobliwe podejście do tematu. :?

Czując się trochę zaniepokojony takim rozwojem wydarzeń , mam jednak nadzieję ,że jest to ,tak jak pisałeś dopiero początek zmian na lepsze. Mimo kilku niedociągnięć MS , jakby nie patrząc był jednym z największych rolkarskich wydarzeń w Polsce. Stawiam na Ciebie Wojtek (i Twą determinację) , ale pewnie będzie ciężej zdezorganizować ruch w Trójmieście dla 300 zapaleńców na wrotkach , niż zamknąć trzy leśne drogi w Osiecznicy , to przedsięwzięcie zupełnie innego kalibru.
Nie ma jednak rzeczy niemożliwych i musi się udać. Trzymam kciuki :ok2:

Re: Maraton Solidarności 2009

: czw października 30, 2008 7:20
autor: WOJTEK45
Czołem wszystkim ,
jak już wiecie wzięliśmy się ostro za organizację maratonu , który ma zastąpić Maraton Solidarności z którego zostaliśmy usunięci przez jego organizatora reprezntowanego przez pana Kazimierza Zimnego.
Prace nad stworzeniem nowego maratonu tylko dla wrotkarzy trwają. Pojawiają się wciąż nowe potrzeby które, jeżeli zostaną zrealizowane naszymi własnymi siłami,przyczynią się do jego organizacji.
Na tę chwilę poszukiwałbym osoby która podejmie się opracowania oficjalnego logo maratonu, hasła przewodniego , wzoru medalu.Oczywiście bezpłatnie i z przeniesieniem praw do opracowanych materiałów na organizatora. A będzie nim TWISTER TRÓJMIASTO wespół z MOSIR Gdańsk.
Osoby chcące wspomóc nasze działania proszę o kontakt:0601303011 lub na PW
Wstępny termin zawodów to 29.08.2009 - bieg główny,30.08.2009 downhill.
Rezerwujcie sobie ten termin :browar:

Re: Maraton Solidarności 2009

: czw października 30, 2008 7:47
autor: grgur
A mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy co do planowanego przebiegu trasy , tj czy niezmiennie ulice Trójmiasta , czy też coś zupełnie nowego?

Re: Maraton Solidarności 2009

: czw października 30, 2008 7:52
autor: WOJTEK45
Na pewno nie po całym Trójmieście. Prawdopodobnie 2 pętle w samym Gdańsku. Z chwilą zakończenia uzgodnień trasy z odpowiednimi ORGANAMI podam link

Re: Maraton w Gdańsku 2009

: czw października 30, 2008 8:01
autor: WOJTEK45
I jeszcze jedno zmieniłem nazwę tematu. To już nie będzie MS

Re: Maraton w Gdańsku 2009

: wt listopada 04, 2008 2:29
autor: zico
Obrazek
Obrazek

Re: Maraton w Gdańsku 2009

: wt listopada 04, 2008 3:28
autor: mrv
i pomysleć że to wszystko przez te obcisłe stroje...

Re: Maraton w Gdańsku 2009

: wt listopada 04, 2008 6:37
autor: WOJTEK45
jeszcze tylko słowo na temat Uchwały Zarządu Stowarzyszenia ;
Propozycję udziału wrotkarzy w Maratonie Solidarności która została następnie negatywnie zaopiniowana złożył sam........ Kazimierz Zimny -Prezes Zarządu Stowarzyszenia Myśmy takiej propozycji oficjalnie do Stowarzyszenia nie składali. A stanowisko Prezesa Zimnego od sierpnia było niezmiennie na NIE.
Ale to tak dla jasności żeby było wiadomo jak takie sprawy się załatwia.Proste prawda?

Re: Maraton w Gdańsku 2009

: czw listopada 06, 2008 9:31
autor: Krzysztof
W związku z uchwałą Zarządu Stowarzyszenia Maratonu "Solidarność" należy napisać do Urzędu Miejskiego w Gdańsku (Biura Prezydenta ds.Sportu i Euro 2012) jak też do Ministerstwa Sportu i Turystyki o zagospodarowanie 40% zniżki w dotacjach związanych z Maratonem "Solidarności" - bo tą uchwałą organizatorzy pozbyli się ~40% uczestników.