IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: WOJTEK45 » czw sierpnia 30, 2012 1:41

na wyświetlaczach z Datasportu były wyświetlane numery zawodnika i info o okrążeniu . Było to za bramą finiszu a przed wyjazdem z stadionu po lewej stronie , tak ze teoretycznie przed oczyma. Ilu tam popatrzyło?

Awatar użytkownika
konrad654
Czterokółkowiec
Posty: 54
Rejestracja: sob kwietnia 14, 2012 12:48
Moje rolki: Twister 80 / Fila M110
Jeżdżę od: 01 mar 2012

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: konrad654 » czw sierpnia 30, 2012 1:47

WOJTEK45 pisze:na wyświetlaczach z Datasportu były wyświetlane numery zawodnika i info o okrążeniu . Było to za bramą finiszu a przed wyjazdem z stadionu po lewej stronie , tak ze teoretycznie przed oczyma. Ilu tam popatrzyło?
ja po pierwszym wjeździe nawet nie wiedziałem, gdzie jest zjazd :D dopiero za drugim razem zobaczyłem, ale tego wyświetlacza z datasportu nie widziałem - tylko zegar :eye: może ze stresu, pierwszy raz jechałem, nie wiem

PS: jakby ktoś miał fotkę z miejscem tej tablicy to byłbym wdzięczny :cyclops:

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Toudi » czw sierpnia 30, 2012 2:05

Spiker też krzyczał, na które kółko się wjeżdża - krzyczał za grupą albo wyczytywał numery.
Pozdrawiam
Piotr

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: waluś » czw sierpnia 30, 2012 3:36

WOJTEK45 pisze:na wyświetlaczach z Datasportu były wyświetlane numery zawodnika i info o okrążeniu . Było to za bramą finiszu a przed wyjazdem z stadionu po lewej stronie , tak ze teoretycznie przed oczyma. Ilu tam popatrzyło?
A to ja nawet nie zauważyłem. W takim razie wystarczy po prostu więcej nagłośnić że jest taka tablica i po problemie. Dzięki za info

MichuKr
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 19, 2012 10:41
Moje rolki: Tempest 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2011
Lokalizacja: Kraków

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: MichuKr » czw sierpnia 30, 2012 4:39

Toudi pisze:Spiker też krzyczał, na które kółko się wjeżdża - krzyczał za grupą albo wyczytywał numery.
Gdy się podniosło rękę, nawet po minięciu spikera słyszałem, jak mówi o mnie (bo miałem rękę w górze) ile mi pozostało do końca.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Doody » czw sierpnia 30, 2012 6:22

WOJTEK45 pisze:na wyświetlaczach z Datasportu były wyświetlane numery zawodnika i info o okrążeniu . Było to za bramą finiszu a przed wyjazdem z stadionu po lewej stronie , tak ze teoretycznie przed oczyma. Ilu tam popatrzyło?
Ja finiszowałem okrążenie za wcześnie - jakież było moje dziwienie gdy po przejechaniu mety spiker krzyknął że mam zrobić jeszcze jedno kółko ;), a o wyświetlaczu dowiedziałem się niestety dopiero po wszystkim.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: WOJTEK45 » czw sierpnia 30, 2012 6:53

niby zabawa a wszyscy jeżdżą w stresie :D
Teraz już wszyscy będą wiedzieć.

Awatar użytkownika
konrad654
Czterokółkowiec
Posty: 54
Rejestracja: sob kwietnia 14, 2012 12:48
Moje rolki: Twister 80 / Fila M110
Jeżdżę od: 01 mar 2012

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: konrad654 » czw sierpnia 30, 2012 7:43

WOJTEK45 pisze:niby zabawa a wszyscy jeżdżą w stresie :D
Teraz już wszyscy będą wiedzieć.
no, chyba ten wyświetlacz powinien być oznaczony na mapce :D

Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 30
Rejestracja: sob sierpnia 06, 2011 1:44
Moje rolki: RB-Luigino/USD Grycon
Jeżdżę od: 0- 0-2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Lucas » czw sierpnia 30, 2012 8:33

Doody pisze:
WOJTEK45 pisze:na wyświetlaczach z Datasportu były wyświetlane numery zawodnika i info o okrążeniu . Było to za bramą finiszu a przed wyjazdem z stadionu po lewej stronie , tak ze teoretycznie przed oczyma. Ilu tam popatrzyło?
Ja finiszowałem okrążenie za wcześnie - jakież było moje dziwienie gdy po przejechaniu mety spiker krzyknął że mam zrobić jeszcze jedno kółko ;), a o wyświetlaczu dowiedziałem się niestety dopiero po wszystkim.
U mnie dokładnie ta sama sytuacja a o wyświetlaczu dowiaduję się dopiero teraz;). To "karne" okrążenie przypłaciłem bliskim spotkaniem z barierką i na początku byłem zły sądząc, że komentator wprowadził nas w błąd kiedy wcześniej podawał liczbę okrążeń ale z drugiej strony przy dużej liczbie zawodników, z których każdy jedzie innym tempem i na inny dystans faktycznie ciężko jest precyzyjnie przekazać takie informacje. Tak więc za rok rzeczywiście trzeba bardziej nagłośnić obecność wyświetlacza:)

Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Przemm07 » czw sierpnia 30, 2012 8:43

Wyświetlacz może byłby lepiej widoczny, gdyby dać go trochę wyżej. Stałem jakiś czas koło mety i trzeba przyznać, że spiker dwoił się i troił, żeby wszystkich poinformować ile zostało do końca. Problem był gdy wpadał zbitek różnych grup. Zresztą w ferworze walki pewnie mało co się widzi i słyszy.

konnaczynka
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: pt marca 09, 2012 6:03
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 08 mar 2012

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: konnaczynka » czw sierpnia 30, 2012 9:20

WOJTEK45 pisze:na wyświetlaczach z Datasportu były wyświetlane numery zawodnika i info o okrążeniu . Było to za bramą finiszu a przed wyjazdem z stadionu po lewej stronie , tak ze teoretycznie przed oczyma. Ilu tam popatrzyło?
ilu popatrzyło? lepiej zapytać ilu wiedziało :lol:
Kolega opowiadał mi o wykałaczkach w ochraniaczu - po każdym kółku jedna wykałaczka out ... już widzę ten stosik wykałaczek, gdyby każdy tak sobie liczył :lol:

Chciałam jeszcze odnieść się do "bicia piany". Nie organizuję takich imprez, ale myślę, że z punktu widzenia organizatora dobrze chyba usłyszeć kilka słów podpowiedzi. Widziałam wiele osób z oderwanymi numerami, które trzymały się na ostatniej agrafce... no i łącząc to z niewiedzą o tablicy "okrążeniowej" jak spiker takiej osobie bez numeru miał powiedzieć, które kółko jedzie???
chyba po to jet forum, żeby się wypowiedzieć? nie marudzić, a wyrazić swoje zdanie.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: zico » czw sierpnia 30, 2012 9:29

Te wiszące numery były po części wynikiem upadków startujących ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: WOJTEK45 » czw sierpnia 30, 2012 9:33

wystarczy "podwinąć" numer po bokach aby papier był podwójny -zapiąć agrafka i jest dobrze. No ale to trzeba wiedzieć. Tak jak i z wyświetlaczmi ilości okrążeń.Spiker nie może być decydentem w zakresie ilości okrążeń, każdy sam winien sobie radzić, są pulsometry , są wykałaczki, są palce są inne metody.

Awatar użytkownika
Kanas78
Posty: 21
Rejestracja: wt czerwca 22, 2010 11:00
Moje rolki: Rollerblade Activa 90XR
Jeżdżę od: 01 kwie 2009

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Kanas78 » czw sierpnia 30, 2012 9:36

Dziękuję za wspaniałą imprezę wrotkarską. Gratulacje i wyrazy szacunku w stronę Orgów :D
Ja z liczeniem okrążeń nie miałam problemów-po prostu na stoperze (pożyczonym na zawody) włączyłam opcję lapów i zaznaczałam kolejne okrążenia mijając start za każdym razem. Na tablicach nie polegałam i dobrze zrobiłam-nie zawsze wyświetlało się moje nazwisko -za duża ilość osób przejeżdżała w tym samym czasie-nie jest to bynajmniej pretensja, tylko stwierdzenie faktu.
Tak więc jestem mega zadowolona. Z moich propozycji na przyszłość-powinien być zakaz używania słuchawek, nie wszyscy go przestrzegali-nie każdy zawodnik więc słyszał moje "przepraszam", kiedy jechał środkiem i nie dało się takiej osoby wyprzedzić ani z lewej (jadące pociągi najszybszych zawodników), ani z prawej i to było wkurzające. No i takie osoby nie słyszały nadjeżdżającego trąbiącego skutera-co stwarzało dodatkowe zagrożenie na trasie.
Aaaa.. do pani z numerem 330-jak się zapisuje na maraton wrotkarski, wypadałoby się wcześniej nauczyć skręcać, a nie łapać się innych zawodników...
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Marek » czw sierpnia 30, 2012 9:41

waluś pisze:
WOJTEK45 pisze:na wyświetlaczach z Datasportu były wyświetlane numery zawodnika i info o okrążeniu . Było to za bramą finiszu a przed wyjazdem z stadionu po lewej stronie , tak ze teoretycznie przed oczyma. Ilu tam popatrzyło?
A to ja nawet nie zauważyłem. W takim razie wystarczy po prostu więcej nagłośnić że jest taka tablica i po problemie. Dzięki za info
ja wiedziałem zawsze był ale nie miałem czasu go oglądać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.”