EUROPA-MARATON Goerlitz-Zgorzelec 25-05-2008

Zgorzelec Maraton Europejski - historia i najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: EUROPA-MARATON Goerlitz-Zgorzelec 25-05-2008

Post autor: Krzysztof » pn maja 26, 2008 11:35

Nic nie wskazywało na wyjazd do Gorlitz (w czwartek 6 kółek na Malcie i planowany w niedzielę korespondencyjny maraton na Krzesinach :wink: ), ale telefon kolegi Andrzeja z Inowrocławia w piątek po południu "Jadę, mam wolne miejsce, przejedziemy się" i szybka decyzja "Jedziemy" (z żoną, która po krótkim przeszkoleniu robiła fotki).
Wyjazd z Poznania po 21 (niestety obowiązki służbowe Andrzeja), cztery godziny snu i od 7 przygotowania do startu: rejestracja, mały posiłek, rozgrzewka i ...... spotkanie ze znajomymi :D rywalami :wink:

Pogoda w tym roku wyśmienita, deszcz pozostał jedynie w pamięci z poprzedniego maratonu.

W tym roku jak i w poprzednim jechałem półmaraton (czas poprawiony :) ), ale brak organizacji na starcie i wystartowałem z jadącymi maraton (nie byłem jedyny), dopiero dziś zauważyłem na fotkach, że półmaraton startował parę minut później. Ale i tak liczył się czas przejazdu :D
(pierwsze fotki autorstwa Tomasza z biegajznami.pl ).
Trasa jaka jest każdy kto był to wie, a kto nie był to ...... dużo by tłumaczyć a bez :browar: i użycia rąk (bo jak opisać te zjazdy i podjazdy) nie da rady :?

A po maratonie, zaproszenie organizatorów Osiecznica'2008 i rozpoznanie trasy planowanego maratonu i muszę przyznać, że asfalt w 10 stopniowej skali jakości osiąga maksymalną wartość 12 :clap: . Grgur chciał koniecznie pokazać, że są trudniejsze fragmenty jak bardziej szorstki asfalt i fragment przejazdu przez kostkę, ale czy to jakaś nowość dla startujących w Toruniu, Gdańsku czy też Poznaniu. Zresztą można to zobaczyć na filmie :wink:
Zakończenie pysznym obiadem, choć jak zapewniła nas właścicielka zjazdu pod koniec czerwca będzie jeszcze smaczniejszy.

PS. Janusz, który przebiegł maraton w Gorlitz, założył rolki przejechał się z nami, a jak zdjął to dopiero zaczęły go boleć nogi - wielkie uznanie dla Janusza :salut:
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Dodo
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 26, 2008 11:37
Moje rolki: Luigino Victory 4x110
Jeżdżę od: 02 sty 2002
Lokalizacja: Kraków

Re: EUROPA-MARATON Goerlitz-Zgorzelec 25-05-2008

Post autor: Dodo » pn maja 26, 2008 12:21

Witam.
Dziękuję wszystkim za mile spędzony weekend w Zgorzelcu i okolicach :)
Co do maratonu faktycznie trudny, ale tak naprawdę to nie mi się wypowiadać.. Toć ja młody "maratonowo" jest to tak jak nadmienił już Mrmysterious dopiero mój drugi maraton. Co do moich rolek to 80mm to może będzie za jakiś czas, na razie ścierają się z 84mm ;) i faktycznie są to fitnesy salomona.. oby już niedługo ;)
Pogoda super, towarzystwo mega super, podjazdy "super" ;) Dziękuję za nadawanie tempa przez jakiś czas Gabrieli z KS Speed Jasło.. niestety długo się nie trzymałem z tyłu.. wymiękłem ;) hehehe

Pozdrawiam szanowną kompanię i do zobaczenia... pewnie w jakiejś nieodległej maratonowej przyszłości. :)
"If everything's under control, you're going too slow."

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: EUROPA-MARATON Goerlitz-Zgorzelec 25-05-2008

Post autor: grgur » pn maja 26, 2008 7:48

WYNIKI (ergebnise) zawodów : http://www.europamarathon.de/

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: EUROPA-MARATON Goerlitz-Zgorzelec 25-05-2008

Post autor: Krzysztof » wt maja 27, 2008 11:55

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Janusz Pietrzak
Posty: 23
Rejestracja: pn września 05, 2005 8:51
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: EUROPA-MARATON Goerlitz-Zgorzelec 25-05-2008

Post autor: Janusz Pietrzak » pn czerwca 02, 2008 9:55

O maratonie nie będę sie rozpisywał , bo tym razem 42,195 zaliczyłem innym środkiem lokomocji :wink: . Byłem tu trzeci raz i nie żałuję . Jak co roku trasa trudna , wymagająca , ale przez to ciekawa i nie będzie łatwo jej zapomnieć .... :lol: .
A po ... Grgur zaprosił nas do Osiecznicy na wizytację trasy i trzeba przyznać zdziwko chapsło . Tak jak napisał Krzysiek asfalt jest na " 10 " . Trasa jest szybka , dobra na zrobienie życiówki . A na wizytacj m.in. byli....
Obrazek
Janusz


If you do it , I will do it !

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: EUROPA-MARATON Goerlitz-Zgorzelec 25-05-2008

Post autor: Piotr B » pn czerwca 02, 2008 1:23

Złe oznaczenie trasy i pokazany kierunek przez polocjanta spowodowało że skróciłem sobie trasę na ostatnim kilometrze za co zostałem ukarany 5 minutami kary. Wczesniej był wjazd w inną ulicę. I tylko 5 a nie 2 miejsce. szkoda! Ale chociaż nie padało i była naprawdę super pogoda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zgorzelec Maraton Europejski - historia i najświeższe informacje.”