Rolki rekreacyjne/urban/slalom dla dziewczyny.

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Rolki rekreacyjne/urban/slalom dla dziewczyny.

Post autor: GiS » sob kwietnia 05, 2014 7:17

Cześć!
Dla odmiany zadam Wam pytanie:
mianowicie, moja lepsza połówka wreszcie dojrzała do tego, żeby wymienić swoje rolkopodobne twory od tempisha, na coś sensownego. I teraz chciałem się doradzić co się najlepiej sprawdzi.
Rolka będzie wykorzystywana przede wszystkim do jazdy rekreacyjnej i płynnego poruszania się po mieście, a potem zależnie jak tendencja pójdzie albo slalom, albo urban. Jeżeli chodzi o dwa ostatnie to przez najbliższe dwa sezony nie będą to raczej dzikie wyczyny, ale jakieś crazy i skoki z wyższych krawężników pewnie się trafią:).
Są dwa warunki wstępne: mianowicie rolka musi dobrze trzymać nogę, co może być nieco problematyczne, bo do ogarnięcia mamy długą (41 EU), ale bardzo szczupłą stopę z niskim podbiciem. I drugi: ze względu na specyficzne problemy z kolanami potrzebne jest coś co będzie dobrze tłumiło drgania (jakiś sensowny shock absorber, wolałbym tego nie nadrabiać miękkimi kołami).

Wzrost: 169 cm, waga 65kg (jest raczej umięśniona i ma sporo siły, co też nie pozostaje bez znaczenia). Budżet 500pln (w uzasadnionych wypadkach mogę dołożyć do 700).

Wydaje mi się, że rolka która spełni te wymagania to seba frx 80 i chciałem szukać jakiś używek w przewidzianym budżecie.

Ergo: ktoś potwierdzi, że to trafny wybór, a jak nie to jakie lepsze propozycje? Tak jak napisałem wyżej używki max. 500pln, do 700 mogę się rozwinąć na nowe:)
Pozdro!:)
GiS

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Rolki rekreacyjne/urban/slalom dla dziewczyny.

Post autor: Pinnhead » sob kwietnia 05, 2014 11:29

Nie nadrabia sie tlumienia miekkimi kolami tylko sprezystymi. Tzw rebound. Ostatnio sie spotkalem z opiniami ze AM-Wing Jets pod tym wzgledem sa swietne.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki rekreacyjne/urban/slalom dla dziewczyny.

Post autor: Doody » ndz kwietnia 06, 2014 6:19

SEBA FRX, RB Twister.
Pinnhead pisze:Nie nadrabia sie tlumienia miekkimi kolami tylko sprezystymi. Tzw rebound. Ostatnio sie spotkalem z opiniami ze AM-Wing Jets pod tym wzgledem sa swietne.
Niestety minimalne średnica AM-Wingów to 90mm o ile się nei mylę, więc do slalomu i FR odpadają.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Rolki rekreacyjne/urban/slalom dla dziewczyny.

Post autor: Pinnhead » ndz kwietnia 06, 2014 6:56

No tak, niedoczytałem albo za bardzo rozproszony byłem
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Rolki rekreacyjne/urban/slalom dla dziewczyny.

Post autor: GiS » ndz kwietnia 06, 2014 7:53

Rozproszony byłeś, bo pisałem, że przede wszystkim zależy mi na rolkach z dobrym absorberem właśnie po to żeby nie musieć nadrabiać tego kołami;p

Doody, dzięki za odpowiedź. Teraz już klamka zapadła na FRX. Sam jeżdżę na twisterach i raczej odpuściłem je w przedbiegach. Po dwóch latach nie do końca jestem zadowolony z trzymania stopy, no i widzę pewne mankamenty, które w połączeniu z trudnym dostępem do części zamiennych powodują moje chłodniejsze podejście do tej rolki. Gdyby miał wybierać jeszcze raz to sam skłaniam się teraz w kierunku Seby.

I jakby ktoś początkujący wahający się nad Twisterami to kiedyś przeczytał (w co wątpie;p) to absolutnie nie odradzam. Role służą mi od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. Świetnie się sprawdziły jako rolka uniwersalna do jazdy rekreacyjnej i podstaw slalomu oraz zabawy na mieście i nadal się świetnie spisuje. Po prostu trochę martwi mnie fakt, że jak pod moim ciężarem po skoku kiedyś nie wytrzyma klamra, albo cuff to zacznie się problem i rzeźbienie w g..:)

Co by nie było dzięki za odp. czas na poszukiwania promocji i używek w dobrym stanie:)
Pozdro!

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Rolki rekreacyjne/urban/slalom dla dziewczyny.

Post autor: Pinnhead » pn kwietnia 07, 2014 12:25

A propos parametru rebound czyli sprężystości. Kiedyś kupiłem Hyper Concrete i rzuciłem kółkiem o podłogę z kafelek w pracy. O mało nie straciłem zębów. Powinny nieźle tłumić wibracje itp przeciążenia.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Rolki rekreacyjne/urban/slalom dla dziewczyny.

Post autor: GiS » pn kwietnia 07, 2014 10:01

Sam w swoich rolkach praktycznie od nowości mam założone hypery, więc żadana nowość:) Jak już moja luba zajedzie stockowe koła to wybór będzie raczej oczywisty, ale narazie do listy rachunków nie chcę dokładać 250pln za hypery:)
Stopy pomierzone, zaczynamy polowanie:)
Raz jeszcze dzięki!

Pablo1944pl
Posty: 1
Rejestracja: wt kwietnia 08, 2014 9:22
Moje rolki: Fusion 84
Jeżdżę od: 22 kwie 2013
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Rolki rekreacyjne dla dziewczyny.

Post autor: Pablo1944pl » wt kwietnia 08, 2014 10:44

Podepnę się, coby nie zakładać nowego tematu.

Kobieta, budżet 500pln. Podstawowa technika opanowana wzorowo. Marketówki się sypią, a jeżdżenia sporo. Poszukiwany sprzęt niezawodny. Sporo NS'ów na horyzoncie. Dorzuciłbym się, kupił X3 - problem z głowy, sprzęt na lata. Niestety, skorupa raczej odpada. Uparta bestia- fitness. Skakanie, freeride, slalom? Zajawki nie ma. Po prostu rekreacja. Fila Masted DF? Nie jestem przekonany. K2 Athena / Rollerblade Macroblade? Doradźcie! Po prostu coś "na lata", gdzie bez problemu wymienię kółka, łożyska itp.

Pozdrawiam ;-)
"Work smart, not hard. That's my philosophy, boss."

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki rekreacyjne/urban/slalom dla dziewczyny.

Post autor: zico » śr kwietnia 09, 2014 7:08

Dołożyć i Rollerblade Activa 84 lub Activa 90. Sprzęt na lata.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”