Zawody dla początkujących.

Polska - inne miasta i zawody: Giżycko, Gołdap, Korbielów, Kowalewo Pomorskie, Mława, Olsztyn, Sanok, Zamość.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
fun
Posty: 15
Rejestracja: śr lipca 28, 2004 9:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec - Wrocław
Kontakt:

Zawody dla początkujących.

Post autor: fun » śr lipca 28, 2004 11:03

Witam!

Przeglądając forum i czytając relacje w sieci, coraz częściej mam ochotę sprawdzić własne umiejętności w zawodach. Obecnie jeżdżę rekreacyjnie na rolkach z ukierunkowaniem na jazdę szybką, choć "tricki fitnessowe" też są mnie kręcą i nie wiadomo, czy któregoś dnia nie spróbuję rampy ;) W związku z tym mam pytanie, jakie muszę spełniać warunki (kondycyjne, sprzętowe, formalne) aby wziąć udział w takich zawodach? Czy organizowane są specjalne konkurencje dla niedzielnych rolkarzy? Gdzie szukać informacji o imprezach? Czy w Polsce organizowane są imprezy rekreacyjne - znajomy opowiadał mi, że w Dreźnie raz w miesiącu odbywa się nocna jazda po mieście (oczywiście wszystko jest załatwiane formalnie z obstawą policji - nie jakaś tam partyzantka). Może ktoś brał udział w tej jeździe i ma doświadczenia?

--
fun
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » śr lipca 28, 2004 11:26

Możesz startować w każdych zawodach. Ale jeśli chcesz być klasyfikowany, musisz być zrzeszonym w klubie - dotyczy niektórych zawodów np.: Mistrzostw Polski. Rampa też jest niezła, jazda street - ale pamiętaj do tych konkurencji są inne rolki, poza tym trudno jest robić wszystko i aggressive i szybką jazdę - sam aktualnie skończyłem z "zawodową" jazdą agresywną kosztem jazdy szybkiej - lecz czasem wyskoczę na rampę:) Informacje na temat imprez (kalendarz) na mojej stronie oraz http://www.ssw.republika.pl
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
fun
Posty: 15
Rejestracja: śr lipca 28, 2004 9:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec - Wrocław
Kontakt:

Post autor: fun » śr lipca 28, 2004 11:58

A jak to jest, jeśli chodzi o przygotowanie kondycyjne? No i sprzęt? Czy "zwykłe" rolki rekreacyjne na początek mogą być? Pytam się dlatego, bo nigdy nie widziałem takich zawodów i nie wiem czego się spodziewać. A czas i chęć do startu jest, więc może się skuszę.
zico pisze:Rampa też jest niezła, jazda street - ale pamiętaj do tych konkurencji są inne rolki, poza tym trudno jest robić wszystko i aggressive i szybką jazdę - sam aktualnie skończyłem z "zawodową" jazdą agresywną kosztem jazdy szybkiej - lecz czasem wyskoczę na rampę:)
Mogę się tylko domyślać, że trudne jest łączenie obu "styli" jeśli się chce być w którejś dziedzinie naprawdę dobrym. Czy możesz napisać jakie są zasadnicze różnice w technice (odczuciach z jazdy) pomiędzy fitness/speed a aggressive? Chodzi mi o to, czy przejście z rolek rekreacyjnych na agresywne jest bardzo odczuwalne. Jak wygląda sprawa ze zwrotnością małych kółek?
Jazda rekreacyjna sprawia mi wiele frajdy, ale chciałbym też spróbować czegoś innego. Dotychczas bardziej ukierunkowany byłem na jazdę szybką - trenuję nieregularnie (brak towarzystwa :( ) - czasami parę razy w tygodniu 20-25 km, a czasami przez miesiąc nie potrafię się zmobilizować - w towarzystwie zawsze raźniej a w rodzinnym mieście rolkarzy jak na lekarstwo.

Pozdrawiam!
--
fun
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » czw lipca 29, 2004 12:29

Zdjęcia z zawodów - pooglądaj w galeriach, dużo będziesz widział na jakim sprzęcie jeżdżą:)

Różnica jest i to duża - na rampie masz co chwilę zmianę pozycji ciała pion - poziom, musisz się nauczyć bujać i nabierać prędkości tj na huśtawce - (dokładna analogia), tricki muszą być wykonywane co najmniej perfekcyjnie, czyli na początek musisz je zaaplikować w jeździe street - czyli bez rampy, na prostej, z wyskoczni i takie tam... Żeby być dobrym - to jedna tylko bajka, ale inne sporty pomagają np w jeździe szybkiej na rolkach - narty biegowe, rower, bieganie, ćwiczenia siłowe - to wszystko ma wpływ. W jeździe agresywnej przede wszystkim równowaga i umiejętność robienia tricków, styl, dynamika... Trudno połączyć to wszystko...

Małe kóła - bardzo duże przyspieszenie, możliwość robienia tricków na rurkach, poręczach, stabilność na rampie (inny profil kółka) na stronie głównej masz wszystko wyjaśnione.

Jak da frajdy chcesz zaliczyć maraton to 4 kółka spoko mogą być, ale nie 56mm jak do jazdy agresywnej:) Bo sie zakatujesz!:)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska - inne miasta i zawody”