Witam wszystkich pasjonatów. Oto moja historia

Tutaj się witamy - dla wszystkich, którzy są pierwszy raz na forum / welcome forum for first users

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

lleeoo
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwietnia 15, 2012 5:06
Moje rolki: k2
Jeżdżę od: 02 sty 2009

Witam wszystkich pasjonatów. Oto moja historia

Post autor: lleeoo » ndz kwietnia 15, 2012 5:49

Swoją przygodę z rolkami rozpocząłem jakieś 3 lata temu razem z moją córeczką . Ja wtedy ważyłem 135 kg przy wzroście 176 a córka miała 4 lata. Razem dzielnie walczyliśmy z przyciąganiem ziemskim.
Teraz córka ma 7 lat i śmiga jak mało która dziewczynka w jej wieku, a ja ważę 95 kg ( po zimie) i jestem bardzo aktywny sportowo i jeszcze w to wszystko wciągnęliśmy mamę . Oczywiście moja cud przemiana to nie tylko zasługa rolek ale na pewno bardzo się przyczyniły . Ale dość rozczulania, moje pierwsze rolki to rolki firmy ,, oxelo" znana firma dla bywalców pewnego sportowego marketu, jak na rolki do nauki jazdy za mniej niż 200 zł to nie ma co narzekać. Były trochę przy duże ale przy mojej wadze ciężko było dopasować rozmiar, wytrzymały rok. Zapragnąłem czegoś więcej ponieważ moje umiejętności były coraz większe . Zainwestowałem w K-2, od razu zaczęło się fajniej i szybciej jeździć . Jak zacząłem trochę świrować jazda do tyłu, jakieś drobne skoki i wygibasy moje rolki szlag trafił. W tym roku chcę już naprawdę wziąć się za jazdę, i przymierzam się do zakupu Rollerblade Twister 80 . Jak możecie poradzicie czy mój wybór przy aktualnej mojej wadze , i umiejętnościach które oceniam na średnie oraz pragnieniu rozwoju w jeździe miejskiej jest trafny. Pzd. i dziękuje .

MarcelSz
Posty: 23
Rejestracja: pn marca 26, 2012 10:15
Moje rolki: nie ma się czym chwalić
Jeżdżę od: 01 mar 2012

Re: Witam wszystkich pasjonatów. Oto moja historia

Post autor: MarcelSz » ndz kwietnia 15, 2012 6:34

i oto chodzi!!! :-)
pozdrawiam. Marcin

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Witam wszystkich pasjonatów. Oto moja historia

Post autor: worrmss » ndz kwietnia 15, 2012 11:06

Gratuluję wytrwałości. Wybór Twistera to dobra opcja. Kółeczka montowane seryjnie szybko Ci padną. Możesz też kupić na www.zicoracing.com już z wymienionymi na sensowne kółeczka, ze stylówą na swój ulubiony kolor xD To ponoć ostatni krzyk mody ;-p

lleeoo
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwietnia 15, 2012 5:06
Moje rolki: k2
Jeżdżę od: 02 sty 2009

Re: Witam wszystkich pasjonatów. Oto moja historia

Post autor: lleeoo » ndz kwietnia 15, 2012 11:56

Wielkie dzięki Worrmss, jak by nie było trochę grosza to jest i chciałbym go dobrze zainwestować i nie skończyć na rocznym użytkowaniu, zawsze wolę korzystać z doświadczenia bardziej zaawansowanych . A moje doświadczenie jest tak naprawdę mizerne jeżeli chodzi o sprzęt.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam wszystkich pasjonatów. Oto moja historia

Post autor: Herb » ndz kwietnia 15, 2012 11:59

Twistery dobre rolki, tylko na Twoja wagę koła za miękkie - od razu nastaw się na zakup twardszych, co najmniej Hyper Concrete, a najlepiej Hyper Create lub Undercover Powerblading.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Witam wszystkich pasjonatów. Oto moja historia

Post autor: worrmss » pn kwietnia 16, 2012 12:08

Nie jestem doświadczony. Przeglądam tylko z zainteresowanie to forum, i odciążam odpowiadając na pytania, których odpowiedz znam :) Herb, jest doświadczony, potwierdził, wiec wszystko ok :) O Twisterach jest wiele opinii, możesz poczytać. Sam takie posiadam, co rano gdy się budzę, to mój wzrok na nich ląduje, a to o czymś świadczy ;-p

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Witam wszystkich pasjonatów. Oto moja historia

Post autor: zico » pn kwietnia 16, 2012 7:09

Hyper Concrete są stabilniejsze, lepiej trzymają się nawierzchni niż Undercover. Jeśli chodzi o ścieralność to dużej różnicy nie ma, ponieważ jest większa powierzchnia styku z podłożem.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

lleeoo
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwietnia 15, 2012 5:06
Moje rolki: k2
Jeżdżę od: 02 sty 2009

Re: Witam wszystkich pasjonatów. Oto moja historia

Post autor: lleeoo » pn kwietnia 16, 2012 7:35

Wielkie dzięki za podpowiedzi. Nasuwa mi się następne pytanie. Kupić rolki w standardzie czy dołożyć trochę i odrazu kupić z lepszymi kółkami ?

Dantierre
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: ndz lipca 03, 2011 8:12
Moje rolki: rollerblade spark alu /twister
Jeżdżę od: 01 paź 2010

Re: Witam wszystkich pasjonatów. Oto moja historia

Post autor: Dantierre » pn kwietnia 16, 2012 8:07

Ja kupilem twistery z hyperami od zico. Jakby nie patrzec to oszczedzasz troche niz jakbys za pol roku zamawial same kolka

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Witam wszystkich pasjonatów. Oto moja historia

Post autor: Pedro » pn kwietnia 16, 2012 8:19

Kupuj od razu z hyperami, kółka standardowe zetrzesz błyskawicznie ... i to nie w pół roku - jestem podobnych gabarytów co Ty i jak parę lat temu wskoczyłem w Twistery w maju, to już w lipcu zamawiałem u Zico hypery.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitalnia / welcome entry room”