Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Freestyle slalom na rolkach informacje, strony www, kontakty / Inline freestyle slalom web pages, contacts

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

moniq
Posty: 2
Rejestracja: wt marca 24, 2009 9:57

Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Post autor: moniq » śr marca 25, 2009 12:03

Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride?? Jak myslicie?? A może znacie takie?? :D

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Post autor: zico » śr marca 25, 2009 6:11

No pewno :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Post autor: jarekt » śr marca 25, 2009 9:42

Jesli masz na mysli slalom to istnieja opinie, ze dziewczetom jest latwiej bo im sie stawy latwiej wyginaja :) Niezaleznie od Tych opini slalom jest sportem stworzonym dla kobiet, malo urazowym, niesamowicie efektownym i swietnie rozwiajacym miesnie, ktore u kobiet maja jakby wiekszse znaczenie niz u facetow czyli miesnie dolnych partii ciala ;> Warto wspomniec o elemencie fitnesowym, jezdzac slalom czy freeride nie zarzynasz sie za bardzo i dosc latwo spedza sie sporo czasu ciagle utrzymujac sie na poziomie tlenowym. Najskuteczniejszy jest dlugotrwaly lecz umiarkowany wysilek - dokladnie taki masz tutaj jako efekt uboczny naprawde swietnej zabawy. Jak uzupelnisz profil o miasto z ktorego jestes pewnie latwo znajdziesz chetnych do pomocy przy stawianiu pierwszych krokow.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
Bogusz_poznan
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 199
Rejestracja: pt sierpnia 15, 2008 11:49
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Post autor: Bogusz_poznan » śr marca 25, 2009 9:55

moniq pisze:Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride?? Jak myslicie?? A może znacie takie?? :D
wypada :D

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Post autor: Praga » śr marca 25, 2009 11:27


Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Post autor: koziar2 » śr marca 25, 2009 5:43

moniq pisze:Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride?? Jak myslicie?? A może znacie takie?? :D
i wypada i znamy :)

Po tylu zachętach nie pozostaje nic innego jak zacząć trenować :) napisz skąd jesteś, na pewno znajdą się ludzie z okolicd, którzy jeżdżą i pomogą w stawianiu 1-wszych kroków :)

Awatar użytkownika
bobik
Czterokółkowiec
Posty: 67
Rejestracja: ndz listopada 09, 2008 9:07
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Post autor: bobik » śr marca 25, 2009 6:16

Witam

Dziewczynie nie godzi się nie trenować slalomu.
Po prostu dziewczyny zostały stworzone do slalomu.
:)
Są fit i robią facetów w slalom.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Post autor: michał1990 » śr marca 25, 2009 7:03

wystarczy spojrzec jak jeździ Lidka:D
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Post autor: jar-as » śr marca 25, 2009 7:45

Oj godzi sie godzi ,niejaka Chloe .wspomniana Lidka , jest i ich wielka konkurencja niejaka blondi http://www.janarolki.pl/forum/topic.asp?TOPIC_ID=481
ponadto mniej atrakcyjne ale "rownie dobrze jezdzace : http://www.youtube.com/watch?v=405NxDShO6Q http://www.youtube.com/watch?v=gnAQTdlre24 http://www.vimeo.com/3242816

Takze roleczki na nozki i do dziela :-)

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Post autor: Agent_L » śr marca 25, 2009 8:53

moniq pisze:Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride?? Jak myslicie?? A może znacie takie?? :D
Absolutnie nie! Jest to bardzo niedziewczyńskie .
Ale zawsze możesz siedzieć na ławeczce, podziwiać chłopaków i malować tipsy.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Post autor: Casc » czw marca 26, 2009 8:47

Freeride to nie tylko slalom... Chociaż mam duży szacunek dla slalomistów, to jednak nie można zapomnieć, że slalom to są same manewry, szybkie, trudne i skomplikowane, ale manewry. Dodatkowo kubki uczą bezpieczeństwa - jak się na któryś najedzie czy potrąci, to nic się nie stanie (najczęściej). Ale freeride ma jeszcze to drugie oblicze, gdzie manewry dalej są ważną częścią, ale nie jedyną: jazda po dowolnej nawierzchni (twardej), zjeżdżanie po schodach, skoki i lądowania (to ta trudniejsza część). Same manewry też mają już innych charakter, bo przeszkody nie są zrobione z kubków - jak się w nią wjedzie, to jest problem. Wydaje mi się, że freestyle slalom jest częścią nurtu nazywanego "freeride" (takie wrażenie odniosłem po obejrzeniu tych francuskich filmów długometrażowych) i nie należy go utożsamiać z samym slalomem (nawet jeśli 90% freeriderów jeździ głównie slalom - to tylko kwestia popularności).

To fakt, że panie radzą sobie w slalomie lepiej niż panowie, ale z tego nie można wyciągać wniosku w stylu: "slalom jest dla pań" czy też "slalom nie jest dla facetów" - oba stwierdzenia są oczywistą bzdurą i stereotypowym podejściem do sprawy (aczkolwiek ten stereotyp został wykreowany dlatego, że tak kształtują się zainteresowania - ale przecież tendencje, moda i zainteresowania też mogą się zmienić, chyba że stereotypy nie pozwolą).

Do czego zmierzam? Do freeride jako całości. Możliwe, że z powodu naturalnych warunków fizycznych mężczyznom może łatwiej przychodzić skakanie czy jeżdżenie po schodach (naukowo już chyba udowodnione większe zainteresowanie ryzykiem). Ale wiadomo też, że każdy zaczyna od małych skoków, krótkich schodów, prostych manewrów - dlatego zacząć tego rodzaju jazdę może KAŻDY. Trzeba tylko zrezygnować z myślenia stereotypem (co jest niełatwe) i zacząć trenować. Slalom jest świetną dyscypliną jeśli chodzi o technikę, ale myślę że warto także spróbować innych dziedzin freeride'u.
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Post autor: jarekt » czw marca 26, 2009 9:39

O ile w slalomie widac daleko idace rownouprawnienie o tyle np. skateparki zdominowali faceci. To samo dotyczy skokow. Rozumiem, ze urazowosc jest dramatycznie wyzsza niz w slalomie ale o ile do skateparku bym autorki tematu nie wysylal o tyle skoki jak najbardziej bym polecal. Przy skokach nie ma zadnej psychologicznej granicy, ktorej przekroczenie wymagaloby wiekszej dawki testosteronu. Postepy mozna robic bezpiecznie i progresywnie. Najpierw lekkie oderwanie rolek od ziemi, potem wieksze, pozniej z obrotem. Nikt nie kaze skakac od razu przez porecze - ja skacze przez kartonowe pudla i nikt mnie nie skloni zeby zaryzykowal z murkami czy innymi stalymi przeszkodami dopuki nie poczuje sie wystarczajaco pewnie. Reasumujac czysty freeride w znaczeniu skutecznego i efektownego przemieszczania sie w terenie zurbanizowanym to jak jakbardziej dziedzina, ktora moga parac sie kobiety. Oczywiscie obowiazkowo ochraniacze bo strzezonego Pan Bóbr strzeze :>
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Re: Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Post autor: Slawek » czw marca 26, 2009 12:46

To ja bym tylko chcial sprostowac, ze slalom nie jest czescia freeride'u.... :) Zarowno freeride (czyli jazda po miescie, w stylu zblizonym do parkouru tylko ze na rolkach) jak i slalom zaliczaja sie do dosyc szerokiego pojecia jakim jest freestyle....

moniq
Posty: 2
Rejestracja: wt marca 24, 2009 9:57

Re: Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Post autor: moniq » czw marca 26, 2009 1:28

Dziekuje, za tyle tak wyczerpujących i pozytywnych odpowiedzi :) . Jak mam być szczera to w sumie chem dopiero zaczynać taką powazniejszą jazde na rolkach, a ten styl bardzo mi sie podoba i mysle ze pójdę w tym kierunku :D

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: Czy dziewczynie wypada trenować Freestyle/freeride??

Post autor: Casc » czw marca 26, 2009 2:11

moniq: Życzę szybkich i bezbolesnych postępów.

Sławek: Temat dotyczy jazdy "freestyle/freeride" a więc NIE slalomu. Dlatego wielokrotnie użyłem słowa "freeride" zastępując nim "freestyle" - odnosiłem się do tej konkretnej dyscypliny. Rzeczywiście, slalom nie musi być uznawany za element freeride, ale... skąd się wziął slalom? Wg. mnie slalom jest pochodną freerideu, czyli jazdy z przeszkodami. Najpierw się jeździ, potem się omija przeszkody, a potem zaczyna się omijać przeszkody w określony elegancki sposób... i w tym momencie mógł pojawić się slalom z przeszkodami sztucznymi. I mniej więcej od tego momentu można mówić o osobnej dyscyplinie jaką jest slalom. Z resztą - jak się popatrzy na niektóre filmiki ze slalomem, to zawierają one też szczątkowe elementy freeride'u (skoki, schody). Sam często wykonuję typowo slalomowe manewry na losowo napotykanych przeszkodach podczas jazdy zdecydowanie "freeridowej", więc jakieś pokrewieństwo tych dyscyplin musi być.
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - informacje, strony www / Inline freestyle slalom web pages, contacts”