slalom - jak zacząć

Freestyle slalom na rolkach informacje, strony www, kontakty / Inline freestyle slalom web pages, contacts

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
chimera
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: ndz kwietnia 17, 2011 8:23
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 2008
Lokalizacja: Puławy

slalom - jak zacząć

Post autor: chimera » czw maja 12, 2011 10:38

Hej

Chciałbym prosić o pomoc - jeżdżę trzeci rok po mieście, chciałbym zacząć uczyć się slalomu. Nie mam pojęcia, jak się jednak za to zabrać - nie znam najprostszych ćwiczeń, a w okolicy nie widziałem nikogo uprawiającego urban skating albo slalom. Na youtube żadnych filmików instruktażowych nie udało mi się znaleźć, szkółek rolkarskich w okolicy z tego co wiem nie ma.

Znacie może linki do jakiś filmów albo tekstów, które mogłyby pomóc?

Pozdrawiam
... back with speediest sail Zophiel, of Cherubim the swiftest wing, Came flying,

http://chimeranarolkach.blogspot.com/

http://bookwormatthemovies.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: slalom - jak zacząć

Post autor: Toudi » pt maja 13, 2011 12:12

Jest kilka fajnych stron ale już późno i nie chce mi się szukać a na pewno do jutra rana parę osóób sypnie nazwami.
Na początek:
http://www.beatajanik.pl/news.php
Pozdrawiam
Piotr

hoody
Posty: 20
Rejestracja: sob lipca 17, 2010 12:38
Moje rolki: PS metro
Jeżdżę od: 02 paź 2009

Re: slalom - jak zacząć

Post autor: hoody » pt maja 13, 2011 12:31

http://www.kompakombo.com/plan-site-kom ... kompakombo
http://munobal.net/lessonslalom
przykladowe strony z slalomowymi 'figurami'
Jesli jezdzisz na rolkach rekreacyjnych, radze odkrecic hamulec, zrobic na asfalcie kropki (np. kreda) co 80 cm (uniwersalny rozstaw) i przesledzic video trickow o nazwie snake, fish, cross :)
Polamania nog!

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: slalom - jak zacząć

Post autor: Pedro » pt maja 13, 2011 8:34

dawaj kiedyś do Lublina, najlepiej pkp'em, się podpowie co i jak :)

Awatar użytkownika
chimera
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: ndz kwietnia 17, 2011 8:23
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 2008
Lokalizacja: Puławy

Re: slalom - jak zacząć

Post autor: chimera » pt maja 13, 2011 9:03

Dziękuję wszystkim

Ta stronka beatajanik super - fajnie ćwiczenia są pokazane. Tej drugiej jeszcze nie zdążyłem sprawdzić.

Jeżdżę bez hamulców, na Fila NRK i jak wrócą od Zico z klamrami, to Fusion X3 (jeżeli przestaną obcierać). Ale do slalomu to i tak chyba Fila.

@Pedro

Byłoby super, jakbym mógł skorzystać z pomocy jakieś ekipy z Lublina - dla mnie ten godzinny dojazd pkp to nie problem, przy czym do końca roku szkolnego raczej w weekendy. Moglibyśmy jakoś konkretnie się umówić?

Pozdrawiam
... back with speediest sail Zophiel, of Cherubim the swiftest wing, Came flying,

http://chimeranarolkach.blogspot.com/

http://bookwormatthemovies.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: slalom - jak zacząć

Post autor: Pedro » pt maja 13, 2011 12:23

chimera pisze:Byłoby super, jakbym mógł skorzystać z pomocy jakieś ekipy z Lublina
No, z tą ekipą to pojechałeś :lol:
Lublin Slalom Team składa się z: Pedra + nowego kolegi, który ostatnio do niego dołączył po powrocie z zagranicy (ale wymiata nieźle).
Oto cała "ekipa z Lublina" :lol:
Nieprzypadkowo wskazałem dojazd pkp'em - boisko, na którym jeździmy widać z pociągów wjeżdżających do Lublina, a droga na boisko z dworca pkp jest krótka i prosta - TUTAJ

Nie jestem pewny, czy akurat jutro tam będę, ale niedziela po 18ej śmigam - jakby co to dawaj (wcześniej nie ma co - asfalt za miękki od słońca).
albo pisz na PW lub GG (3824152)

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: slalom - jak zacząć

Post autor: worrmss » wt maja 17, 2011 12:51

Żeby nie zakładać nowego tematu tutaj się podepnę. Po poznaniu podstaw jazdy do przodu i tyłu oraz hamowania zacząłem jeździć między kubeczkami. Pojawił się taki problem, że umiejętności mojej prawej nogi wyprzedzają lewą nogę, co za tym idzie jak prawa prowadzi jest git, jak lewa to jest gorzej. Czuję jakby kostka w lewej nodze była usztywniona, a nie chcę uczyć się jeździć tylko na jedną nogę. Znacie może jakieś skuteczne ćwiczenia, które błyskawicznie pomogą i pobudza lewą kostkę/nogę do płynności, czy wszystko sprowadza się do treningu, treningu, etc. :)

Damro
Posty: 6
Rejestracja: ndz stycznia 10, 2010 4:32
Moje rolki: Twister 243 v08
Jeżdżę od: 18 kwie 2008

Re: slalom - jak zacząć

Post autor: Damro » sob maja 21, 2011 7:18

Sam sobie odpowiedziałeś - trening. Z nogami jest jak z rękoma, jednak jest bardziej sprawna od drugiej. Po czasie przyzwyczaisz się, że jeden trik wychodzi lepiej gdy prowadzi np. prawa noga a na lewą musisz przeznaczyć znacznie więcej czasu, to jak najbardziej naturalne.
Życzę odpowiedniego zacięcia do treningu i powodzenia :mrgreen:

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: slalom - jak zacząć

Post autor: jar-as » śr maja 25, 2011 6:53

worrmss pisze:Żeby nie zakładać nowego tematu tutaj się podepnę. Po poznaniu podstaw jazdy do przodu i tyłu oraz hamowania zacząłem jeździć między kubeczkami. Pojawił się taki problem, że umiejętności mojej prawej nogi wyprzedzają lewą nogę, co za tym idzie jak prawa prowadzi jest git, jak lewa to jest gorzej. Czuję jakby kostka w lewej nodze była usztywniona, a nie chcę uczyć się jeździć tylko na jedną nogę. Znacie może jakieś skuteczne ćwiczenia, które błyskawicznie pomogą i pobudza lewą kostkę/nogę do płynności, czy wszystko sprowadza się do treningu, treningu, etc. :)
Błyskawicznie jak mawiał mój i pewnie nie tylko mój dziadek to trzeba pchły łapać ;) .a cała reszta sprowadza się do treningu talentu a potem treningu ....
A swoją drogą zazwyczaj jest tak ze cos wychodzi lepiej na lewą a coś na prawą i warto uczyc sie na obie nogi .

Awatar użytkownika
Kozuch
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 11, 2011 7:41
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 1996
Lokalizacja: Czestochowa

Re: slalom - jak zacząć

Post autor: Kozuch » sob maja 28, 2011 5:23

Witam chciałem powiedzieć że wróciłem do jazdy na rolkach po 4 latach abstynencji nie jeżdżę tak jak dawniej ale powoli się rozkręcam, zakupiłem nie dawno nowe roleczki wybrałem coś pomiędzy slalom a urban mianowicie Fila NRK Black, bardziej przemawia za mną slalom tymbardziej że ze wzgędu na moje problemy z kręgosłupem skoki raczej odpadają, w sumie to lekarz wogóle odradzał jazdę na rolkach ale się nie poddaje i zauważyłem że jak jeżdżę to nawet ból ustaje. Mam jednak kilka pytań ile kubków na początek kupić 10 czy 20, i jak wy sobie zapinacie rolki czy ściągacie bardzo mocno na podbiciu i w kostce czy tylko na podbiciu a w kostce luźniej a może jeszcze jakoś inaczej, i jeszcze mam taki problem strasznie mnie obcierają rolki powyżej kostki wydaje mi się ze to przez Cuffa bo jest strasznie sztywny wogóle prawie nie pracuje próbowałem poluzować śruby a le to nie dużo dało. I ostatnie pytanie czy nie uważacie że mając 28 lat nie jestem za stary na początki slalomu?

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: slalom - jak zacząć

Post autor: worrmss » sob maja 28, 2011 6:57

Zakup, zrób tyle kubeczków aby było ci wygodnie. Sam zaczynam jeździć slalom i wg mnie dobrze jest na początek rozstawić sobie dwa rzędy kubeczków po 10 sztuk w odległości 80cm oraz 120cm. Czyli 20 kubeczków. Zapinaj rolki tak, by było ci wygodnie, rolkasy do slalomu powinny być dopasowane. Jeżeli chodzi o obcieranie rolek, daj się im rozbić. Pojeździj 5-6 razy po 2 godziny, po takim czasie powinny zacząć się dopasowywać. Używaj w tym czasie skarpetek do rolek, wzmacnianych- dużo dają. Możesz nawet zakładać je na zwykłe, ja tak robiłem zanim rolki mi się rozbiły. 28 lat to wiek tak samo dobry jak każdy inny. Ze mną uczy się jeździć kolega, który ma 30 lat i w niczym to nie przeszkadza. Ważne by się dobrze bawić. Chyba, że chcesz zostać mistrzem świata w freestyle slalom, to musisz się spieszyć :lol: POzdrawiam, dobrej zabawy!!

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: slalom - jak zacząć

Post autor: Pedro » sob maja 28, 2011 9:08

Kozuch pisze:czy nie uważacie że mając 28 lat nie jestem za stary na początki slalomu?
:lol: :lol: :lol: ... no to pojechałeś
... jest nas tu (na forum i w całej Polsce) co najmniej kilkanaście osób starszych od Ciebie (w tym Ja), które slalom zaczynały mając o wiele więcej lat niż Ty ... a są tacy co mają od Ciebie i kilkanaście lat więcej i wymiatają tak, że "małolaty" robią takie gały :shock:
w ogóle czym Ty się przejmujesz ?! Twój wiek, Twoje hobby = Twoja sprawa.
Jak złapię zajawkę to w wieku 50 lat zacznę uczyć się baletu ... i walić mnie będzie czy jestem za stary, czy nie :D

Awatar użytkownika
Kozuch
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 11, 2011 7:41
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 1996
Lokalizacja: Czestochowa

Re: slalom - jak zacząć

Post autor: Kozuch » ndz maja 29, 2011 10:07

Dzieki chlopaki za motywujace do dzialania odpowiedzi zaraz zarzucam role i w droge na czestochowski amfiteatr bo tam nawierzchnia do slalomu idealna a jak chce sie bys mistrzem Swiata to trzeba fest cisnac. Co do skarpetek musze wlasnie sie zaopatrzyc w jakies specjalne sportowe grube co do wieku to jak tak sobie jezdze to w sumie wsrod tych malolatow ktorzy wiecej przestoja jak jezdza to nie wypadam calkiem dobrze przynajmniej tak mi sie wydaje. Kubeczki zakupie po 10 :) i jeszcze ochraniacze na kolana i obowiazkowo rekawiczki bo juz mialel starcie z bardzo twardym betonem i tylek boli ale nadgarstek prawej reki juz ponad tydzien mi skutecznie utrudnia zycie. I mam jeszcze jedno pytanie cz w waszych miastach tez sa drogi rowerowe z kostku brukowej bo u mnie tylko z kostki i szlak mnie trafia niedosc ze jest ich niezaduzo to jeszcze zeby na nich wypadaja. Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje.

hoody
Posty: 20
Rejestracja: sob lipca 17, 2010 12:38
Moje rolki: PS metro
Jeżdżę od: 02 paź 2009

Re: slalom - jak zacząć

Post autor: hoody » ndz maja 29, 2011 10:47

Zamiast rekawiczek lepiej kup usztywniajace ochraniacze na nadgarstki, pozwalaja uratowac tak samo cztery litery a dodatkowo zapobiegaja niezle urazom nadgarstka. sam sprezentowalem sobie zlamanie kosci lodeczkowatej wlasnie wtedy, gdy na 5 minut wybralem sie na rolki, zapominajac ochraniaczy:)

Awatar użytkownika
Kozuch
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 11, 2011 7:41
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 1996
Lokalizacja: Czestochowa

Re: slalom - jak zacząć

Post autor: Kozuch » ndz maja 29, 2011 2:37

No właśnie o takie usztywniające rękawiczki mi chodzi jak te:
http://www.zicoracing.com/Rollerblade_o ... i-213.html
może znacie ten sprzęt i możecie coś o nim powiedzieć albo polecić jakieś inne:
Ostatnio zmieniony ndz maja 29, 2011 10:35 przez Kozuch, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - informacje, strony www / Inline freestyle slalom web pages, contacts”