poczatek, nowe rolki

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

alkomacik
Posty: 1
Rejestracja: wt czerwca 28, 2011 6:15
Jeżdżę od: 06 kwie 1992

poczatek, nowe rolki

Post autor: alkomacik » wt czerwca 28, 2011 6:57

a wiec na wstepie , na rolkach nigdy nie jezdzilem , na lyzwach troche ogarniam
lat mam 18 waga 80kg wzrost 184 cm, mam 600 zł na wydanie ale jesli bym mial dorzucic 50 zl wiecej a sprzet mialby byc duzo lepszy to nie ma problemu


wczesniej podalem pare info o mnie teraz do sedna

poszukuje rolek takich ktore ulatwia mi poruszanie sie na studiach w duzym miescie, czy podjechac pod tramwaj czy tez pojezdzic po miescie no i takich rolek dzieki ktorym bede mogl wskoczyc na kraweznik itp,,,

myslalem o rolkach fusion x3

pisze to dlatego abyscie mi napisali cos o tym produkcie no i piszcie co uwazacie , jaki sprzet powinienem zakupic.... i czy lepiej sprzet kupic przez internet czy osobiscie w sklepie w wawie ?

mam tez pytanko czy w takich rolkach jak x3 czesto trzeba zmieniac kolka ? bo zapewne one ostro sie scieraja podczas hamowania ? czy kolka wystarcza mi na sezon?

do takich rolek musze kupowc jakies specjalne kolka czy aby mialy rozmar 80mm ?

czekam na wasze opinie rady i bardzo z gory dizekuje za wszelka pomoc gdyz w tym temacie jestem zielony

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: poczatek, nowe rolki

Post autor: Herb » wt czerwca 28, 2011 8:57

Jak będziesz jeździł często, to kwestia dwóch-trzech miesięcy zanim zajedziesz koła w Fusion X3.

To bardzo dobre rolki, tylko koła są wsadzone nieco za miękkie. Temat Fusion był już wałkowany i jak poszukasz to znajdziesz o nich wszystko co potrzebujesz.

Do tych rolek najlepiej kupować koła 80mm, można też 84mm (wchodzą, mimo że na szynie napisane jest max. 80mm), mniejszych nie ma sensu. Pamiętaj też że dobre koła to przynajmniej sezon jazdy, a jak ktoś nie katuje ich ostro to nawet kilka.

Z alternatyw w podobnej cenie: Fila NRK BX. Koła powinny wystarczyć na dłużej niż te z X3.

Zakupy możesz robić przez internet tylko dokładnie stopę zmierz. W istocie, większość ludzi którzy jeżdżą na sprzęcie innym niż rolki rekreacyjne kupiło go przez internet...
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”