koniec Team Rollerblade...

Promocja wrotkarstwa w Polsce / Let's promote inline skating in Poland

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

koniec Team Rollerblade...

Post autor: Janusz » pn listopada 16, 2009 2:12


Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: koniec Team Rollerblade...

Post autor: zico » pn listopada 16, 2009 4:38

Ha! Co tu dużo mówić, Rollerblade nigdy nie był najlepszy w sprzęcie do wrotkarstwa szybkiego, tym bardziej ostatnimi czasy. Jest wiele firm, które mocno się specjalizują w tej dziedzinie. Dodam, że "cięcie kosztów" nie ma nic tutaj do rzeczy, bo jestem pewien, że rozwinie się jazda freestyle, freeride i zaraz powstanie więcej sponsorowanych osób. Nie mają pieniędzy na speed team, a już np. mają parcie na linię freestyle w sposób "pimp my skate":

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: koniec Team Rollerblade...

Post autor: mrv » wt listopada 17, 2009 9:21

zico pisze:
Ha! Co tu dużo mówić, Rollerblade nigdy nie był najlepszy w sprzęcie do wrotkarstwa szybkiego, tym bardziej ostatnimi czasy. Jest wiele firm, które mocno się specjalizują w tej dziedzinie. Dodam, że "cięcie kosztów" nie ma nic tutaj do rzeczy, bo jestem pewien, że rozwinie się jazda freestyle, freeride i zaraz powstanie więcej sponsorowanych osób. Nie mają pieniędzy na speed team, a już np. mają parcie na linię freestyle w sposób "pimp my skate":
Specjalizacja może i jest u firm z Korei które biją cenami - patrz Gyro. Droższe z tradycjami szukają sposobu na przeżycie w trudnych czasach. Najbardziej innowacyjna firma rozszerza np asortyment produktów na kolarstwo, to co zrobiło Rollerblade jest także przeskokiem na bardziej masowy rynek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: koniec Team Rollerblade...

Post autor: zico » wt listopada 17, 2009 11:30

mrv pisze:Specjalizacja może i jest u firm z Korei które biją cenami - patrz Gyro. Droższe z tradycjami szukają sposobu na przeżycie w trudnych czasach. Najbardziej innowacyjna firma rozszerza np asortyment produktów na kolarstwo, to co zrobiło Rollerblade jest także przeskokiem na bardziej masowy rynek
Dziwna polityka, bo Rollerblade wchodzi w nowatorskie hulajnogi, znane już deskorolki i inne pierdoły - oszczędzając rzucają się na niepewny w sprzedaży towar? I do tego te pieniądze na nowe pomysły, rozwiązania - vide hulajnogi.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: koniec Team Rollerblade...

Post autor: bj43 » wt listopada 17, 2009 12:08

zico pisze:
mrv pisze:Specjalizacja może i jest u firm z Korei które biją cenami - patrz Gyro. Droższe z tradycjami szukają sposobu na przeżycie w trudnych czasach. Najbardziej innowacyjna firma rozszerza np asortyment produktów na kolarstwo, to co zrobiło Rollerblade jest także przeskokiem na bardziej masowy rynek
Dziwna polityka, bo Rollerblade wchodzi w nowatorskie hulajnogi, znane już deskorolki i inne pierdoły - oszczędzając rzucają się na niepewny w sprzedaży towar? I do tego te pieniądze na nowe pomysły, rozwiązania - vide hulajnogi.
Okazuje się, że najwięcej można zarobić na tanim, robionym masowo produkcie i Rollerblade doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Pamiętacie, jakim hitem były te składane, aluminiowe hulajnogi kilka lat temu? Każde dziecko chciało taką mieć. Wrotkarstwo szybkie to nisza rynkowa, a nie rynek. Na imprezach w Polsce z trudem można uzbierać 200 osób (łącznie z gośćmi z zagranicy) na kółkach 100mm i wyżej, a jest nas prawie 40 milionów.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: koniec Team Rollerblade...

Post autor: zico » wt listopada 17, 2009 2:55

bj43 pisze:Okazuje się, że najwięcej można zarobić na tanim, robionym masowo produkcie i Rollerblade doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Pamiętacie, jakim hitem były te składane, aluminiowe hulajnogi kilka lat temu? Każde dziecko chciało taką mieć. Wrotkarstwo szybkie to nisza rynkowa, a nie rynek. Na imprezach w Polsce z trudem można uzbierać 200 osób (łącznie z gośćmi z zagranicy) na kółkach 100mm i wyżej, a jest nas prawie 40 milionów.
Tak, tylko że te nowe hulajnogi są po około 1500 pln na półce i Rollerblade ma tanią, masową markę Bladerunner...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: koniec Team Rollerblade...

Post autor: WFH » sob listopada 21, 2009 9:06

Szczerze mówiąc to o zbliżającym się końcu teamu RB słyszałem już we wrześniu na MŚ. Szkoda, bo co by nie mówić to przez ten team przewineli się niemal wszyscy najlepsi zawodnicy w ciągu ostatnich 10-15 lat. Ciekaw jestem jakie będą dalsze "przetasowania" na rynku, bo nie da się ukryć, że to już nie to samo co kilka lat temu...

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: koniec Team Rollerblade...

Post autor: Andrzej » pn listopada 23, 2009 8:48

WFH pisze:....Ciekaw jestem jakie będą dalsze "przetasowania" na rynku, bo nie da się ukryć, że to już nie to samo co kilka lat temu...
To fakt. A i my cos ostatnio nie najlepiej się czujemy :( :( :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja wrotkarstwa w Polsce / Inline skating promotion in Poland”