Nowy rolkarz-Wrolkarz

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Wrolkarz
Posty: 5
Rejestracja: czw października 08, 2009 9:44
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Nowy rolkarz-Wrolkarz

Post autor: Wrolkarz » pn października 12, 2009 9:13

Witam wszystkich rolkarzy a w szczególności Wrolkarzy.
Jestem nowy na forum, znamy się mało, więc ja może coś o sobie :) Moja przygoda z rolkami zaczęła się 3 lata temu. Biorąc pod uwagę zbliżającą się wielkimi krokami 40-dziestkę, to trochę późno, ale za to moje nowe hobby pochłonęło mnie bez reszty. Zacząłem od kupionych na wyprzedaży Salomonów Motion 4 (78mm/78A), nic szczególnego, ale przez te 3 lata rolki te pozwoliły mi opanować podstawy jazdy fitnessowej i zrozumiałem, że jazda na rolkach to jest to. Do tej pory jeździłem głównie samemu. Próbowałem wciągnąć w moje hobby żonę, ale niestety nie udało mi się.
A teraz jak trafiłem na forum.
Po trzech przejeżdżonych sezonach doszedłem do dwóch wniosków: 1 kółka w moich rolkach wymagają wymiany, 2 jazda w dotychczasowych rolkach przestaje mi wystarczać (pociąga mnie szybkość). Biorąc pod uwagę obydwa spostrzeżenia, zdecydowałem nie inwestować w nowe kółka ale kupić nowe rolki. Zacząłem w tym celu przeglądać sieć i natrafiłem na to forum. Ucieszyłem się z faktu, że jest we Wrocławiu grupa osób dla których jazda na rolkach to coś więcej, i pomimo faktu, że z natury jestem samotnikiem pomyślałem, że może jazda z Wami wniesie coś nowego do mojego hobby. Stąd też moja obecność na forum i pierwszy post.
Sezon jesienny, co prawda, nie sprzyja jeździe ale liczę, że prędzej lub później będę miał możliwość spotkać się z Wami gdzieś na Magnolii, Rakietowej czy też innym kawałku gładkiego asfaltu. Swoją drogą pomysł z jazdą na parkingu pod Magnolią jest genialny. Jeszcze tam nie jeździłem ale rzeczywiście, gdyby nie samochody, to lepszego miejsca na jazdę nie jestem sobie w stanie wyobrazić.
Rozpisałem się strasznie więc kończę. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie życzliwie do grona Wrolkarzy.
Michał

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nowy rolkarz-Wrolkarz

Post autor: odys_kg » pn października 12, 2009 9:39

Hm, a więc drogi Michale, wieku 40, żonaty, samotniku, no i przede wszystkim rolkarzu.

Wiek nie skreśla Cię od jeżdżenia w naszym towarzystwie, pewnie ucieszy Cię fakt, że znajdziesz w naszym gronie ludzi w swoim wieku, lub też blisko niego. ci ludzie ( mających okolo 40 wiosen ), poruszają się sprawnie na rolkach i żyją. Jeździ nas parę osób w różnym wieku, o różnych zawodach ( student to też zawód, prawda ?) i o różnych poglądach na otaczający nas świat. Jesteśmy towarzystwem otwartym na nowe osoby i z chęcią pomożemy jeśli będziesz miał jakieś pytania dotyczące rolek ;) Póki co niestety nas pogoda nie rozpieszcza i nie wiemy kiedy się wybierzemy następnym razem. do tej pory to raczej komunikujemy się przez smsy ale następne spotkanie bez problemu możemy zakomunikować na forum :) Jeśli pogoda bedzie do niczego to 23 października mamy spotkanie z naszego stowarzyszenia wrotkarskiego. Możesz wpaść, zobaczyć nas, dotknąć, jeśli Ci się spodoba idea to z czasem możesz się zapisać do nas ale nie jest to warunek jeżdżenia z nami. :mrgreen:

Samotnik ...
jest w każdym z nas rolkarzy :)
może dlatego to towarzystwo się tak dobrze dogaduje między sobą.

Wrolkarz pisze: Zacząłem od kupionych na wyprzedaży Salomonów Motion 4 (78mm/78A), nic szczególnego,
Michał
hm...
ja zaczynałem od plastikowych rolek, to jest coś "nic szczególnego" :)
Wrolkarz pisze:ale za to moje nowe hobby pochłonęło mnie bez reszty.
Michał
i tak trzymaj !

http://picasaweb.google.pl/home?tab=mq
w tym linku masz nasze stowarzyszeniowe zdjęcia, przez zawody po jeżdżenie na magnolii. Jak chcesz, to sobie przeglądnij w wolnym czasie :)



Pozdrawiam
Tomek :)

Wrolkarz
Posty: 5
Rejestracja: czw października 08, 2009 9:44
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy rolkarz-Wrolkarz

Post autor: Wrolkarz » pn października 12, 2009 9:54

Bardzo dziękuję za naprawdę miłe powitanie.
Skoro sprawy tak się mają jak się mają to rzeczywiście może jakoś wpasuję się w Wasze towarzystwo.
A na początek proszę tylko o poprawienie linka do picasy, bo ten podany kieruje chyba nie tam gdzie powinien.
Dziękuję i pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nowy rolkarz-Wrolkarz

Post autor: odys_kg » pn października 12, 2009 10:05


punia_dora
Posty: 43
Rejestracja: wt kwietnia 08, 2008 5:29

Re: Nowy rolkarz-Wrolkarz

Post autor: punia_dora » śr października 14, 2009 5:50

Witam:) serdecznie w imieniu tych ok.40-tki:)! Bardzo sie cieszę, że pojawia sie kolejna "duszyczka" zapalona do rolek..tak trzymać :D . Do zobaczenia pod Magnolia lub na spotkaniu. Pozdrawiam Dorota :)

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nowy rolkarz-Wrolkarz

Post autor: odys_kg » pn października 19, 2009 5:41

Po wielu dniach deszczu, śniegu ...

Postanowiliśmy pojeździć na rolkach :)
można nas spotkać pod boiskiem do koszykówki które znajduje się od strony heliosa.
cecha charakterystyczna oprócz rolek to kaski :)

Wrolkarz
Posty: 5
Rejestracja: czw października 08, 2009 9:44
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy rolkarz-Wrolkarz

Post autor: Wrolkarz » pn października 19, 2009 8:47

Rzeczywiście pogoda, jeśli wziąć pod uwagę ostatnie tygodnie, była dziś wręcz wyśmienita.
Niestety, w moim przypadku, fakt ten nie przełożył się na dalsze szlifowanie rzemiosła rolkarskiego.
A wszystko z tak prozaicznego powodu jak brak czasu. Dzień miałem już zaplanowany a do tego informację o Waszych planach rolkarskich przeczytałem dopiero teraz (20:30).
Bardzo żałuję i to z dwóch powodów.
Po pierwsze była okazja do bliższego poznania kilkoro z Was :( .
Po drugie i nieśmiało nadmienię, że w obecnej chwili dla mnie chyba najważniejsze, była okazja przetestować moje nowe rolki :( :( :( .
Tak jak pisałem na początku tego wątku, kółka w moich dotychczasowych rolkach były już mocno zjechane a i sam miałem już ochotę na przesiadkę na coś bardziej zaawansowanego i na większych kółkach.
No i zdecydowałem się na zakup.
Rolki od kilku dni leżą w szafie i po kilku próbach pokojowo-przedpokojowo-kuchniowych mam przeogromną potrzebę przetestowania ich w warunkach bojowych.
Ale nic straconego, patrząc na prognozy pogody na najbliższe dni, przewiduję, że jeszcze w tym tygodniu nowe kółka trochę pościeram.
We wtorek i środę na 99% śmigam na rolkach.
Gdyby w tych dniach ktoś z Was planował pojawić się na Magnolii, proszę o info, chętnie dołączę.
Pozdrawiam Michał.

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nowy rolkarz-Wrolkarz

Post autor: odys_kg » pn października 19, 2009 11:48

Myśle, że ktoś się pojawi w środę.
Ja chyba powoli wymiękam, zimno coś ... zresztą zaczynami mi sie kolano odzywać. a to zaczyna niefajnie boleć.
i w ogóle rolki po Poznaniu dalej rozkręcone i sie człowiek na fitnessy przesiadł :) dawno takiego trzymania kostki nie czułem :mrgreen:

W piątek na pewno się spotykamy na spotkaniu, potem śmigniemy na małe piwo na miasto :)

a że to temat o nowych wrolkarzach, to milo mi poinformować, że dziś dołączył do naszej grupy Vitallij. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dolnośląskie”