[Wrocław Leśnica] Kosmonautów

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
soku
Posty: 6
Rejestracja: śr października 05, 2011 7:55
Moje rolki: K2
Jeżdżę od: 26 sie 2011

[Wrocław Leśnica] Kosmonautów

Post autor: soku » śr października 05, 2011 8:25

Hej,
Witam wszystkich to mój pierwszy post tutaj, piszę bo...
jestem z leśnicy i właśnie została oddana piękna, równa droga rowerowa , pięknie oznaczona i prosta jak strzała na długości ~4km wzdłuż kosmonautów.
Niedługo jeszcze będzie przejazd do pilczyc i połączenie ciągu z tą drogą wzdłuż legnickiej/lotniczej, ale to pewnie się wyrobią dopiero do zimy.

Przy okazji pytam czy jeszcze na zakończenie sezonu ktoś by chciał ją ze mną przetestować:)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: [Wrocław Leśnica] Kosmonautów

Post autor: odys_kg » śr października 05, 2011 9:28

hm, Wrocław się cywilizuje, trzeba to rzeczywiście przetestować :)

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: [Wrocław Leśnica] Kosmonautów

Post autor: odys_kg » pn października 10, 2011 9:29

Gdzież jest ta droga rowerowa ? Czy chodzi o ten kawałek pobocza przy ulicy czy też jest coś bardziej ukryte ?

trawart
Posty: 44
Rejestracja: ndz czerwca 12, 2011 2:16
Moje rolki: Fila thetis pro man 84mm 84A
Jeżdżę od: 04 kwie 2011

Re: [Wrocław Leśnica] Kosmonautów

Post autor: trawart » wt października 11, 2011 2:26

Witam,

Zapewne chodzi o ten kawałek.

http://www.rowery.eko.wroc.pl/index_akt ... limit=0#a1

Portal rowerowy nie zostawił na tym odcinku suchej nitki :bom:

Pzdr,
Przemek

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: [Wrocław Leśnica] Kosmonautów

Post autor: odys_kg » śr października 12, 2011 10:30

odys_kg pisze:hm, Wrocław się cywilizuje, trzeba to rzeczywiście przetestować :)

Wrocław zdecydowanie pozostaje cały czas w tym samym miejscu co był do tej pory. Czyli chcieli ścieżkę rowerową to mają. System 0 i 1 gdzie 0 to brak ścieżki a 1 to istnienie ścieżki rowerowej. Ilość zastrzeżeń rowerzystów co do tego odcinka jest niesamowita, dla rolkarzy ten odcinek chyba się nie nadaje ... W zasadzie to jest pobocze ... pobocze, które pewnie się rozsypie po pierwszej zimie co sugerują rowerzyści :)

Przemo
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 246
Rejestracja: ndz lipca 31, 2005 2:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław Leśnica] Kosmonautów

Post autor: Przemo » śr października 12, 2011 11:46

Na razie moja kolarzóweczka daje tam radę :lol: - jest szybko i to plus tego odcinka. Na szybkie rolki tej drogi jednak nie polecałbym z przyczyn wyżej opisanych - a) na części tej drogi pobocze wydzielone jest tylko białą (co istotne jednak - szeroką białą linią), co przy dużym natężeniu ruchu samochodowego, jaki tam jest w dzień i nocy, jazda po czymś takim jest dla rolkarza po prostu niebezpieczna (kierowcy potrafią tam naprawdę swoje "furki" rozpędzać do prędkości znacznie przekraczających dopuszczalną prędkość) ; b)w dalszej części pobocze to "zamienia się" w ciąg pieszo- rowerowy, to taki szeroki dość asfaltowy chodnik, na którym jednak trzeba uważać na pieszych i wyjeżdżających z podporządkowanych dróg kierowców aut. O ile trasa ta na rower jeszcze się nadaje (ale uwaga - oczy trzeba mieć szeroko otwarte i stosować w 100% zasadę ograniczonego zaufania), o tyle na rolki ja osobiście tam bym się nie wybrał.

trawart
Posty: 44
Rejestracja: ndz czerwca 12, 2011 2:16
Moje rolki: Fila thetis pro man 84mm 84A
Jeżdżę od: 04 kwie 2011

Re: [Wrocław Leśnica] Kosmonautów

Post autor: trawart » wt listopada 01, 2011 7:09

Hej,

Przejechałem się proponowaną trasą na Kosmonautów.
W sumie bliskość ulicy daje się we znaki - jest niebezpiecznie, chwila nieuwagi i jesteśmy pod kołami nadjeżdżającego samochodu.
Ale od Leśnicy do ul. Złotnickiej całkiem ok - na podwyższeniu, z lekkim oddzieleniem od ulicy (wciąż jednak bezpiecznie to nie jest).

Dodałem ją do swojego "katalogu" tras - jest już 30 !!!

Pzdr,
Przemek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dolnośląskie”