[Wrocław] Rolkowisko w parku Polana Popowicka

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
rwawryk
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 09, 2013 11:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010

[Wrocław] Rolkowisko w parku Polana Popowicka

Post autor: rwawryk » śr maja 15, 2013 9:03

Zachęcam do zapoznania się wnioskiem dot. budowy rolkowiska, zgłoszonym w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. WBO jest to pilotażowy projekt miejski, w którym wrocławianie wskażą, co warto zmienić w swoim najbliższym otoczeniu, a następnie zagłosują i wybiorą najlepsze i najważniejsze ich zdaniem pomysły. W wymaganym terminie wpłynęły 242 propozycje na łączną kwotę ponad 47,2 mln złotych.

Do 23 maja powstanie lista projektów, która zostanie poddana pod głosowanie mieszkańców, a samo głosowanie odbędzie się między 4, a 17 czerwca. Głos będzie można oddać przez Internet oraz poprzez wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w kilkunastu punktach we Wrocławiu.

Nasz pomysł to rolkowisko w parku Polana Popowicka – bezpieczne miejsce do rekreacyjnej jazdy na rolkach, wrotkach, deskorolce i hulajnodze dla całej rodziny, przystosowane do umiejętności dzieci w wieku 5-12 lat. W parku obecnie znajduje się zniszczony, betonowy plac, służący niegdyś do puszczania modeli samolotów na uwięzi, który można dość łatwo zamienić w miejsce rodzinnej zabawy. Na powierzchni niemal 2000 m2 zmieści się owalny tor do jazdy na rolkach oraz proste przeszkody i mini-rampy. Rolkowisko będzie idealnie współgrać z istniejącymi ścieżkami rowerowymi, placem zabaw, parkową siłownią i piknikowymi polanami, które już teraz zachęcają do aktywnego wypoczynku. Dodatkowo dzieci z okolicznych przedszkoli i szkół zyskają nowe miejsce zajęć i zawodów sportowych.

Opis i szczegóły: http://rolkowisko.wordpress.com/

Jeśli lubisz jeździć na rolkach i podoba Ci się ten projekt – poprzyj nasz wniosek!
Jeśli uważasz, że pomysł jest naprawdę dobry – podziel się nim ze znajomym!
Jeśli chcesz pomóc i zaangażować się w akcję społeczną – skontaktuj się z nami!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dolnośląskie”