wpływ temperatury na zużycie koła

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

salvamea
Posty: 9
Rejestracja: sob kwietnia 03, 2010 3:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010

wpływ temperatury na zużycie koła

Post autor: salvamea » sob marca 26, 2011 3:35

Witam, być może wiele osób zdziwię swym pytaniem. Głównie moja jazda odbywa się w największym słońcu po asfalcie, jazda możliwa jedynie bez koszulki :) Pytanie brzmi czy rozgrzany asfalt może mieć wpływ na szybsze zużywanie się koła? Interesuję mnie to ponieważ moje stockowe koła z K2 mach 90 zjechały się w trybie natychmiastowym bym ujął (niecały sezon jazdy) :) Wiem już że koła w zestawie nie są pierwszej jakości jednak ten model to powiedzmy fitness z wyższej półki a nie z marketu.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: wpływ temperatury na zużycie koła

Post autor: zico » sob marca 26, 2011 7:43

Tak, temperatura może mieć wpływ na szybsze zużycie kół.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: wpływ temperatury na zużycie koła

Post autor: Herb » sob marca 26, 2011 10:29

Nie jest tajemnicą że koła w rolkach K2 są słabe. Na rozgrzanym asfalcie dobić koła można bardzo szybko, nawet takie super, ale to zależy tez od stylu jazdy. Szczególnie freestyle slalom, slidowanie i w pewnym stopniu zła technika jazdy zwiększają zużycie kół. Jednak skoro masz rolki typowo fitness, na długiej szynie, slalom i slide jak się domyślam odpada. Do takich rolek zalecałbym jakieś dobre koła fitness/speed. Jeżeli wytrzymałość gra pierwsze skrzypce, polecam generalnie firmę Hyper, PGR lub Hyperformace +G. Drogie, ale starczą na długo.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: wpływ temperatury na zużycie koła

Post autor: Pedro » pn marca 28, 2011 10:43

salvamea pisze:Witam, być może wiele osób zdziwię swym pytaniem. Głównie moja jazda odbywa się w największym słońcu po asfalcie, jazda możliwa jedynie bez koszulki :)
Pytanie wcale nie takie dziwne. W tego typu pogodę w lecie zmuszony jestem wychodzic na rolki tylko wieczorami - jak upał zelżeje i asfalt ostygnie ... przy mojej wadze kółka ścierały się błyskawicznie, mało tego - przy trickach na 1-2 kółkach wrzynałem się w miękki asfalt (jeżdżę slalom na otwartym - mega nasłonecznionym boisku) ... kilka razy zdjąłem też koszulkę - niestety, brania nie było :lol:

Olaf.L
Posty: 12
Rejestracja: pn sierpnia 01, 2011 11:42
Moje rolki: k2 mach 100
Jeżdżę od: 02 gru 2001

Re: wpływ temperatury na zużycie koła

Post autor: Olaf.L » pn sierpnia 15, 2011 6:23

hihi mach 90 po 2 miechach jazdy zjechałem koła i jeszcze popekały lepszy jest moto 100 ale i tak rok i juz do wywalenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”