Buty Fila do jazdy zybkiej

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

zibi751
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 10:46
Moje rolki: Fila
Jeżdżę od: 30 maja 2010

Buty Fila do jazdy zybkiej

Post autor: zibi751 » ndz maja 15, 2011 10:52

Witam, stałem się posiadaczem szyn Fila Matrix 100mm i kółek 100mm - również Fila. Posiadając rolki Fila Primo Wave, sądziłem, że zmiana rolek fitness na rolki do jazdy szybkiej wiąże się tylko z wymiana szyny. Nic bardziej mylnego :( . W związku z tym, że brakuje mi profesjonalnych butów, które pasowałyby do wymienionych szyn pytam, gdzie mogę takie zakupić, skąd ściągnąć itp. Proszę o ciekawe porady. Dzięki i pozdrawiam. :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Buty Fila do jazdy zybkiej

Post autor: zico » ndz maja 15, 2011 11:04

Jak mocowanie 195mm to prawie każdy but.

Nie robi się takich rzeczy, że miękki but fitnesowy z taką szyną, nie ma to sensu. Dużo siły odepchnięcia idzie w powietrze.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Buty Fila do jazdy zybkiej

Post autor: Herb » pn maja 16, 2011 12:27

Witaj w klubie! Mam te same szyny i koła, ale nie mam buta (mam, ale za duży, to się nie liczy) ;P

Muszę Cię zmartwić, but to droższa część rolek. Mam prawie nieużywane buty Fila FM100, w rozmiarze 44,5 chyba 285mm to jest. Jak twój rozmiar, mogę sprzedać tanio, ale uprzedzam że te buty to tylko niewielka poprawa w stosunku do rolek fitnessowych, szczerze mówiąc, niemal niezauważalna.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

zibi751
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 10:46
Moje rolki: Fila
Jeżdżę od: 30 maja 2010

Re: Buty Fila do jazdy zybkiej

Post autor: zibi751 » pn maja 16, 2011 7:07

Po pierwsze, dzięki za odpowiedzi. Co do propozycji Herba, mógłbym spróbować, zwłaszcza że mam rozmiar 44. Ale ciekawe co piszesz, że różnica prawie niezauważalna. Chodzi o buty? Dlatego, że są wysokie (za kostkę)??? O co chodzi? Jaka cena i czy współgrałyby z szynami matrix 100mm frame?? :o

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Buty Fila do jazdy zybkiej

Post autor: Herb » pn maja 16, 2011 9:52

Tak, współgrałyby, bo te rolki są sprzedawane z tymi szynami w komplecie.

Co do buta: tak jest wysoki, ale głównie chodzi o to że wcale nie jest sztywniejszy niż zwykłe fitnessowe - no może spód buta minimalnie. Jakość wykonania też nie poraża, klej w niektórych miejscach puszcza (to raczej kosmetyka niż wada strukturalna) mimo że rolki od dwóch lat głównie leżą w częściach. Co do ceny, jeżeli mimo powyższych uwag jesteś zainteresowany, jeszcze się dogadamy, muszę się zastanowić ile to byłoby warte.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

zibi751
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 10:46
Moje rolki: Fila
Jeżdżę od: 30 maja 2010

Re: Buty Fila do jazdy zybkiej

Post autor: zibi751 » wt maja 17, 2011 4:38

Jestem chętny, pomimo niezbyt przychylnej temu wyrobowi Twojej reklamy :wink: Choć mam nadzieję, że nie jest bubel, którego nie chcesz w domu trzymać i z chęcią się pozbędziesz... Jestem praktykantem w rolkarstwie. W razie czego proszę o wiadomość na prw.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”