Rollerblade czy Powerslide

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
suwi
Posty: 36
Rejestracja: czw września 03, 2009 11:41
Moje rolki: Powerslide Hardcore Evo
Lokalizacja: Kraków

Re: Rollerblade czy Powerslide

Post autor: suwi » czw lutego 23, 2012 7:17

Nie muszę czytać o PS Phuzion 4, bo mam je w domu. "Liner" tak jak mówisz pozwala na lekki ruch góra-dół przy pięcie, ale przez to że jest przypomocany z przodu do shela nie rusza się w ogóle przód tył, ani praktycznie w ogóle na boki. Dlatego ja nie nazywam tego Linerem i dlatego uważam, że mój argument jest jednak trafiony. Ja już ze swojej strony kończę temat bo pewnie moglibyśmy tak jeszcze długo...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade czy Powerslide

Post autor: zico » czw lutego 23, 2012 7:26

No widzisz, masz Phuzion 4, a gdzie Crossfire?

Ja mam / miałem Phuzion 4 oraz 6, które mają identyczny but oraz całą kolekcję Crossfire od roku 2009 do roku 2012. Jak widzisz mogę te dwa modele porównać bez żadnej teorii, i po tym zdaniu też mogę zaprzestać dalszej dyskusji, bo moja opinia oparła się na sprzęcie, który fizycznie mam, czy miałem.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rollerblade czy Powerslide

Post autor: Herb » czw marca 01, 2012 12:55

Ja tylko zwrócę uwagę, że jak ktoś waży 130 kg to nie powinien celować w miękkie rolki fitness, tylko w coś mocniejszego. Minimum RB90 jeżeli chce większych kół niż 80mm. Najlepiej Fusion 84 z szyną 273mm, czy Seba FR T 90.

A o pękaniu cholewki RB wie. I dlatego Crossfire oraz Igniter z kolekcji 2012 mają ten element który sprawiał problemy wyraźnie grubszy i mocniejszy. Ta-da! Problem rozwiązany? Naprawili usterkę. Poziom reklamacji z powodu pękania cholewek zejdzie najprawdopodobniej do zera.

W Phuzionach opartych na tej konstrukcji co Phuzion 4 od początku był problem z piętą nie przymocowaną do szkieletu. Powerslide dodali rzepik który ma to niby trzymać w miejscu i nazwali to "Heel Retention System". Haha, żartownisie. A wystarczyło przynitować tył rolki do szkieletu.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade czy Powerslide

Post autor: zico » czw marca 01, 2012 11:28

Słusznie zauważyłeś Herb, to jest ta jedna z rzeczy, którą miałem w zanadrzu. W nowych modelach męskich Crossfire oraz damskich Activa cholewka znacznie została zmieniona, więc temat pękania tego elementu będzie powoli wygasać. Wystarczyło spojrzeć na zdjęcia nowego i starego modelu.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Rollerblade czy Powerslide

Post autor: waluś » czw marca 01, 2012 12:39

Ha, ha. "Heel Retention System". Śmieszy mnie jak różne firmy wymyślają skomplikowane techniczne nazwy żeby klient myślał jaki zaawansowany system ma w swoim produkcie. Od razu się nasuwa porówanie: co lepiej brzmi w CV? Sprzątaczka czy Flat Surface Manager?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”